Od kiedy Spółka będzie zobowiązana do rozpoczęcia prowadzenia ksiąg rachunkowych przy użyciu programów komputerowych i przesyłania właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego tych ksiąg po zakończeniu roku podatkowego w postaci elektronicznej odpowiadającej strukturze logicznej której mowa w art. 193a § 2 Ordynacji podatkowej, na zasadach dotyczących przesyłania ksiąg podatkowych lub ich części określonych
Uchylenie art. 15e i rozliczenia wcześniej nierozliczonych kosztów usług niematerialnych w zw. z art. 60 Polskiego Ładu.
Czy w 2023 r. i w latach następnych Wnioskodawca może dokonywać odpisów amortyzacyjnych od lokali mieszkalnych nabytych przed 1 stycznia 2022 r. oraz zaliczać te odpisy amortyzacyjne do kosztów uzyskania przychodów uzyskiwanych w ramach działalności gospodarczej na zasadach obowiązujących 31 grudnia 2021 r.?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie amortyzacji lokalu mieszkalnego.
W zakresie naliczania zaliczek na podatek do i po osiągnięciu pierwszego progu podatkowego.
Możliwość dokonania odliczeń w ramach tzw. ulgi prorodzinnej za 2021 r.
Czy w związku ze zmianą przepisów, można dokonywać odpisów amortyzacyjnych od wskazanego lokalu mieszkalnego nabytego przed 1 stycznia 2022 r. oraz zaliczać te odpisy amortyzacyjne do kosztów uzyskania przychodów uzyskiwanych w ramach działalności gospodarczej na zasadach obowiązujących 31 grudnia 2021 r., aż do całkowitego zamortyzowania środka trwałego?
Czy w związku z obowiązującymi od 1 stycznia 2022 r. zmianami w ustawie o CIT oraz w związku z Przesuniętym rokiem podatkowym Spółki, limit 2 000 000 zł, o którym mowa w art. 26 ust. 2e ustawy o CIT, dotyczy wypłat odsetek dokonanych przez Spółkę na rzecz Odbiorcy wyłącznie w okresie od 1 stycznia 2022 r. do 31 sierpnia 2022 r.
Przygotowane na podstawie informacji opublikowanych w okresie od 1 lipca do 3 sierpnia 2022 r.
1. Czy Wnioskodawca w przypadku zawarcia umowy leasingu operacyjnego, powinien opodatkować całość lub część raty leasingowej płaconej za samochody przeznaczone do użytku wspólnika, będącego także pracownikiem Spółki, estońskim CIT jako ukryte zyski? 2. Czy wydatek na wykup samochodów osobowych w sytuacji, gdy wartość żadnego z nich nie będzie przekraczać 150 000 zł powinien być interpretowany w kontekście
Przygotowane na podstawie informacji opublikowanych w okresie od 1 czerwca do 4 lipca 2022 r.
Możliwości dokonywania odpisów amortyzacyjnych od lokali mieszkalnych.
Podatnicy tylko do końca 2022 r. mogą amortyzować i zaliczać do kosztów odpisy amortyzacyjne od nieruchomości mieszkalnych nabytych lub wytworzonych przed 1 stycznia 2022 r. W kolejnych latach nie będą już mogli tego robić. Takie stanowisko potwierdził Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji, której fragment przedstawiamy.