Możliwość opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne - lekarz.
Nie będzie Pani miała prawa do opodatkowania przychodów uzyskanych ze świadczenia w ramach działalności gospodarczej usług administracyjnych według stawki 8,5% ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych określoną w art. 12 ust. 1 pkt 5 lit. a) ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Przychody te będą opodatkowane zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt
Na podstawie art. 12 ust. 12 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym w zw. z art. 27 ust. 9 i 9a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, od ryczałtu ewidencjonowanego obliczonego od przychodów uzyskiwanych z tytułu tantiem może Pan odliczyć kwotę równą podatkowi dochodowemu zapłaconemu w Stanach Zjednoczonych.
Zastosowanie zwolnienia od podatku, o którym mowa w § 3 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 grudnia 2013 r. w sprawie zwolnień od podatku od towarów i usług oraz warunków stosowania tych zwolnień dla usługi zarządzania lokalami.
Możliwość opodatkowania przychodów w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych (lekarz).
w zakresie stawki podatku VAT dla świadczonej usługi najmu lokali jako tymczasowego pomieszczenia
Prawo do zastosowania 5% stawki podatku od towarów i usług dla sprzedaży lodów produkowanych metodą tradycyjną, lodów z automatu, deserów lodowych (PKWiU 10.52.10.0) oraz napojów takich jak koktajl mleczny shake (PKWiU 10.51.56.0).
Możliwość zastosowania stawki podatku VAT 8% dla usługi krótkotrwałego zakwaterowania.
Prawo do zastosowania stawki podatku od towarów i usług 5% do sprzedaży na wynos lodów i deserów lodowych.
VAT - w zakresie zastosowania stawki podatku VAT w wysokości 8% dla dostawy syropu na kaszel.
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku obowiązującej przy przebudowie sutereny kamienicy w miejski szalet publiczny.
stawka podatku obowiązująca przy przebudowie budynku byłej szkoły na budynek mieszkalny wielorodzinny z częścią usługową
Chciałabym założyć działalność, a konkretnie biuro rachunkowe, które prowadziłabym sama (na początek bez pracowników). Miałabym ok. 20 klientów. Posiadam certyfikat Ministra Finansów uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Nie posiadam uprawnień do wykonywania usług doradcy podatkowego. Czynności, jakie wykonywałabym dla swoich klientów, ograniczałyby się wyłącznie do: prowadzenia
Czy wykonując opisane usługi dla odbiorców indywidualnych świadczonych w obiektach budowlanych sklasyfikowanych w PKOB 111, 112, 113 prace grupowane według PKWiU 45.42.11-00 można stosować obniżoną stawkę 7% VAT?
Jaką stawkę powinna stosować Spółka przy sprzedaży usługi, tj. udzielania licencji na rozpowszechnianie własnych programów telewizyjnych?
Czy Spółka powinna wystąpić do Kostrzyńsko Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej z wnioskiem o zwiększenie limitu wydatków inwestycyjnych, od których będzie jej przysługiwało zwolnienie w podatku dochodowym od osób prawnych?Czy przychody z działalności transportowej, która z zasady jest prowadzona poza obszarem strefy są zwolnione z podatku dochodowego od osób prawnych?Czy sprzedaż biletów przez
Czy w roku 2004, 2005, 2006 i 2007 z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie usług związanych z zagospodarowaniem terenów zielonych (symbol PKWiU - 01.41.12) mogłem i mogę opłacać podatek dochodowy w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych ?Czy wykonywany przeze mnie rodzaj działalności gospodarczej może być opodatkowany w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych z uwagi
a) Czy w sytuacji opisanej powyżej stawka podatku VAT: 7% zastosowana przez SPZZOZ zgodnie z interpretacją Urzędu Statystycznego w Łodzi z dnia 31 maja 2004r. jest prawidłowa? b) Jeżeli prawidłowa jest klasyfikacja PKW i U: 70.20.11-00.00 wg interpretacji z dnia 15 września 2005r. ( czynności zwolnione z podatku VAT) , to od kiedy należy ją zastosować tj. od dnia 01.05.2004r. , czy od daty jej otrzymania
Pytanie Podatnika dotyczy opodatkowania wydawania leków na oddziały innego szpitala oraz partycypacji w kosztach prowadzenia apteki szpitalnej.
Spółka wnioskuje o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego co do zakresu i sposobu stosowania ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku VAT, w sprawie określenia wysokości stawki podatku VAT na wytwarzanie płynów infuzyjnych.