Czy w opisanym stanie faktycznym (winno być: zdarzeniu przyszłym), wynagrodzenie zapłacone przez kontrahenta na rzecz Wnioskodawcy „z góry” za cały okres wsparcia powinno być rozpoznane przez Spółkę, zgodnie z treścią art. 12 ust. 3c u.p.d.o.p., jako przychód z końcem każdego miesiąca, proporcjonalnie do okresu świadczenia usługi w danym roku.
Koszty pośrednictwa ubezpieczeniowego stanowią bezpośrednie koszty uzyskania przychodów ( art. 15 ust. 4, ust. 4b albo ust. 4c ustawy) i w związku z tym dla celów podatkowych powinny być zaliczane w odpowiedniej części do kosztów uzyskania przychodów, w roku w którym osiągnięty został odpowiadający temu kosztowi przychód podatkowy.
W jakim momencie rozpatrywane koszty pośrednictwa wynikające ze zdarzeń, których skutek jest rozłożony w czasie, powinny być identyfikowane jako podatkowe koszty uzyskania przychodów?
Czy prawidłowym jest ustalenie okresu uznania przez Spółkę do kosztów uzyskania przychodów nakładów poniesionych na badania przemysłowe: wynagrodzenia z narzutami - zgodnie z art. 15 ust. 4g i 4h ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (w miesiącu za który zostały wypłacone) oraz zakup usług obcych - zgodnie z art. 15 ust. 4d i 4e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (rozliczenia międzyokresowe