zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów straty w wysokości stanowiącej nieumorzoną wartość (wartość niezaliczoną uprzednio do kosztów uzyskania przychodów) nieużywanych Aktywów, które zostały spowodowane ich faktyczną likwidacją w przypadku, gdy przedmiotowe Aktywa utraciły swoją przydatność oraz wartość użytkową i nie rokują możliwości ich dalszego wykorzystania do produkcji lub sprzedaży.
Koszty wykorzystania Zapasów w wysokości wartości kapitałowej części opłat leasingowych przypadających na wykorzystane Zapasy stanowić będą koszty bezpośrednio związane z przychodami potrącone momencie osiągnięcia odpowiadającym im przychodów
Koszty poniesione w związku z wykorzystaniem Zapasów na podstawie Umowy leasingowej będą stanowić koszt uzyskania przychodów w wysokości wartości kapitałowej części opłat leasingowych przypadających na wykorzystane Zapasy
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisu aktualizującego wartość zapasów
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów straty spowodowanej faktyczną likwidacją niepełnowartościowych zapasów materiałów (w tym opakowań i etykiet) oraz surowców do produkcji wyrobów gotowych (kosmetyków) w przypadku, gdy zapasy surowców i materiałów utraciły wartość użytkową i nie nadają się do wykorzystania w produkcji ani sprzedaży.
Czy koszt faktycznie zlikwidowanych zapasów wyrobów gotowych (towarów), tj.: urządzeń starej generacji, urządzeń w stosunku do których upłynęła homologacja, zużytych urządzeń technologicznych, które utraciły wartość użytkową i nie rokują możliwości ich sprzedaży, Spółka może zaliczyć do koszty uzyskania przychodów? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2 w zakresie stanu faktycznego)
Czy koszt faktycznie zlikwidowanych zapasów magazynowych (surowców, materiałów, części zamiennych, półproduktów, podzespołów itp.), które straciły swą przydatność i nie rokują możliwości ich wykorzystania do produkcji urządzeń (świadczenia usług), czy do serwisowania, Spółka będzie mogła zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1 w zakresie zdarzenia przyszłego)
Czy straty powstałe w procesie produkcyjnym, a dotyczące faktycznie zlikwidowanych tzw. braków nienaprawialnych oraz nieużytecznych odpadów Spółka będzie mogła zaliczyć do koszty uzyskania przychodów? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3 w zakresie zdarzenia przyszłego)
Czy straty powstałe w procesie produkcyjnym, a dotyczące faktycznie zlikwidowanych tzw. braków nienaprawialnych oraz nieużytecznych odpadów Spółka może zaliczyć do koszty uzyskania przychodów?
Czy koszt faktycznie zlikwidowanych zapasów magazynowych (surowców, materiałów, części zamiennych, półproduktów, podzespołów itp.), które straciły swą przydatność i nie rokują możliwości ich wykorzystania do produkcji urządzeń (świadczenia usług), czy do serwisowania, Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1 w zakresie stanu faktycznego)
Czy koszt faktycznie zlikwidowanych zapasów wyrobów gotowych (towarów), tj.: urządzeń starej generacji, urządzeń w stosunku do których upłynęła homologacja, zużytych urządzeń technologicznych, które utraciły wartość użytkową i nie rokują możliwości ich sprzedaży, Spółka będzie mogła zaliczyć do koszty uzyskania przychodów? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2 w zakresie zdarzenia przyszłego)
Korekta podatku naliczonego od zapasów towarów handlowych w związku z wniesieniem przedsiębiorstwa (w rozumieniu art. 551 Kodeksu cywilnego) do spółki cywilnej
Czy przychód powstały w wyniku aktualizacji wartości zapasów będzie stanowił przychód do opodatkowania?
Realizując transakcję zbycia zapasów Spółka działa jako podatnik podatku od towarów i usług, dokonujący dostawy towarów. Kwoty wyrażone w walutach obcych, do określenia podstawy opodatkowania winny być przeliczone na złote zgodnie z art. 31a ustawy.
Czy wartość sprzedanych składników majątku obrotowego stanowiła będzie koszt uzyskania przychodu w momencie sprzedaży (również sprzedaży jako surowce wtórne)?
Czy Spółka będzie mogła zaliczyć wartość zapasów potrzebną do utrzymania ciągłości produkcji do kosztów uzyskania przychodu już w roku ich poniesienia?
Czy zalegające zapasy magazynowe firmy, które straciły swą przydatność, pomimo obniżenia ich ceny, nie znajdują nabywców, nie rokują możliwości zbycia oraz wypaczają rzeczywisty obraz firmy należy zezłomować i zlikwidować, a aktywa Przedsiębiorstwa obniżyć o księgową wartość towaru, zaliczając tę kwotę w ciężar strat zaliczających się do kosztów uzyskania przychodu?
Czy w przypadku wniesienia aportem przedsiębiorstwa do spółki z o.o. należy dokonać korekty podatku naliczonego od towarów handlowych będących zapasem magazynowym przedsiębiorstwa?