1. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawców, zgodnie z którym opisana transakcja sprzedaży Fabryki nie będzie stanowiła zbycia przedsiębiorstwa ani ZCP, o których mowa w art. 4a pkt 4 ustawy o CIT, a w konsekwencji będzie podlegać opodatkowaniu CIT jako tzw. zbycie poszczególnych aktywów? (pytanie oznaczone we wniosku nr 5) 2. Czy w przypadku uznania stanowiska Wnioskodawców za prawidłowe w odniesieniu
Skutki podatkowe w podatku dochodowym od osób prawnych zawarcia umowy depozytu nieprawidłowego.
w zakresie ustalenia, czy wartość wchodzących w skład zbywanego Przedsiębiorstwa zapasów, materiałów oraz półproduktów będzie podlegała zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów Wnioskodawcy z tytułu zbycia Przedsiębiorstwa
w zakresie ustalenia wysokości kosztów uzyskania przychodów bezpośrednio związanych z przychodami potrącanych przez spółkę przejmującą po dniu wydzielenia
Czy koszty poniesione przez Wnioskodawcę w związku z nabyciem/wytworzeniem Zapasów będą dla niego stanowić koszt uzyskania przychodu?
Czy momentem rozpoznania przez Wnioskodawcy kosztów poniesionych przez Wnioskodawcę w związku z nabyciem/wytworzeniem Zapasów będzie ostatni dzień każdego okresu, za który należna jest część kapitałowa opłaty leasingowej odpowiadająca spłacie wartości Zapasów?
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisu aktualizującego wartość zapasów
czy opłaty (raty leasingowe) płacone przez Wnioskodawcę w części stanowiącej spłatę aktywów innych aniżeli środki trwałe i wartości niematerialne i prawne oraz część odsetkowa, stanowią koszt uzyskania przychodów po stronie Wnioskodawcy (pytanie oznaczone we wniosku nr 5), - ustalenie momentu poniesienia ww. kosztu (pytanie oznaczone we wniosku nr 6),
Czy przekazanie przez Wnioskodawcę żonie przedsiębiorstwa sprawi, że będzie On musiał zapłacić podatek dochodowy od wartości przekazanych składników majątku firmy oraz dokonać korekty kosztów uzyskania przychodów o wartość przekazanych wyposażenia i zapasów (towarów handlowych)?
Uznanie sprzedaży gospodarstwa rolnego za zorganizowaną część przedsiębiorstwa.
1) Czy Wnioskodawca może uznać przekazane Fundusze za koszt uzyskania przychodu ?2) Czy Wnioskodawca może uznać za koszt uzyskania przychodu wydatki na nabycie Zapasów ?3) Czy Wnioskodawca może uznać za koszt uzyskania przychodu wydatki na nabycie lub ulepszenie nie w pełni zamortyzowanych przed dniem zbycia Przedsiębiorstwa Maszyn lub WNiP pomniejszone o sumę dokonanych odpisów aktualizacyjnych ?4
Koszty uzyskania przychodów korekta w związku z darowizną zorganizowanej części przedsiębiorstwa
W jaki sposób Wnioskodawca powinien ustalić wartość kosztów uzyskania przychodów jakie powinny podlegać korekcie na podstawie art. 15b ustawy o CIT, w odniesieniu do kosztów nabycia materiałów, stanowiących koszt uzyskania przychodów o charakterze bezpośrednim, uwzględnionych w technicznym koszcie wytworzenia wyrobu gotowego, określanym metodą średniej ważonej?
W jaki sposób Wnioskodawca powinien ustalić wartość kosztów uzyskania przychodów jakie powinny podlegać korekcie na podstawie art. 15b ustawy o CIT, w odniesieniu do kosztów nabycia materiałów, stanowiących koszt uzyskania przychodów o charakterze bezpośrednim, uwzględnionych w technicznym koszcie wytworzenia wyrobu gotowego, określanym metodą średniej ważonej?
Czy wynik uzyskany z realizacji instrumentów pochodnych (swapów towarowych) zabezpieczających wskazane w stanie faktycznym ryzyka operacyjne działalności Spółki powinien - dla celów PDOP - korygować wartość zapasów, które stanowią koszty bezpośrednie potrącane w momencie sprzedaży surowców / wytworzonych z nich Produktów?
Czy, kiedy zgodnie z przyjętą polityką rachunkowości, faktyczne koszty zużytych surowców i opakowań oraz sprzedanych towarów handlowych rozliczane będą dla celów bilansowych z uwzględnieniem rocznej korekty wartości zapasów o tę część odchyleń cenowych, która dotyczy wartości zapasów, korekta ta w ten sam sposób powinna zostać uwzględniona dla celów podatkowych?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia wartości początkowej środków trwałych wnoszonych aportem w ramach przedsiębiorstwa oraz ustalenia wartości zapasów oraz pozostałych aktywów (należności, środków pieniężnych), wnoszonych aportem w ramach przedsiębiorstwa.
W zakresie zasady ustalania wartości składników majątkowych wchodzą w skład wkładu niepieniężnego stanowiącego przedsiębiorstwo lub jego zorganizowaną część, np. praw ochronnych na znaki towarowe, zapasów, towarów, produkcji w toku), w przypadku gdy wystąpi dodatnia wartość firmy.
Czy rozpoznane dla celów rachunkowych koszty niewykorzystanych zdolności produkcyjnych stanowią koszty uzyskania przychodów w rozumieniu podatku dochodowego od osób prawnych?
Czy kwota dokonanych odpisów aktualizujących wartość zapasów jest kosztem uzyskania przychodu w momencie utworzenia odpisu (np. na dzień bilansowy), czy w momencie sprzedaży tego danego składnika zapasów?
Czy wartość początkowa Nieruchomości - w przypadku, gdy będą one stanowiły środki trwałe spółki osobowej - w ewidencji środków trwałych tej spółki, powinna dla celów podatkowych zostać ustalona w wartości aportu, nie wyższej niż jego wartość rynkowa? Czy wartość początkowa Nieruchomości stanowiących dla spółki osobowej środki trwałe (w przypadku odpowiedzi twierdzącej na pytanie pierwsze - nie wyższa
Czy Spółce przysługuje prawo do zaliczenia kosztu wynikającego z faktury VAT otrzymanej od Dystrybutora tytułem intensyfikacji sprzedaży projektowej, do kosztów uzyskania przychodów?