Wnioskodawca będzie świadczył jedną usługę kompleksową – usługę termicznego przekształcania (spalania) odpadów wraz z odzyskiem energii, opodatkowaną preferencyjną stawką podatku od towarów i usług, w wysokości 8%.
Dotyczy ustalenia: - czy opisany wydatek jaki Spółka poniesie na rzecz kooperanta stanowi koszt uzyskania przychodu; - w którym okresie rozliczeniowym Spółka powinna ująć ten wydatek w kosztach uzyskania przychodu.
Czy w sytuacji niedokonania wywozu na Ukrainę zamówionych elementów aluminiowych wydatki poniesione na ich wytworzenie mogą zostać zaliczone w niezawinione straty i ujęte w kosztach uzyskania przychodów Wnioskodawcy?
zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na realizację Zamówienia i określenie momentu poniesienia kosztów
Rozdysponowanie zysku bądź straty przez Lidera na rzecz Partnera z tytułu realizacji zamówienia na rzecz Zamawiającego stanowi czynność pozostającą poza zakresem opodatkowania podatkiem VAT. W analizowanej sprawie rozdysponowanie zysku bądź straty nie będzie stanowiło korekty podstawy opodatkowania w zakresie wynagrodzenia przysługującego Partnerowi z tytułu usług wykonywanych na rzecz Lidera. Jednocześnie
zastosowanie stawki podatku w wysokości 0% dla dostawy sprzętu komputerowego
Czy opłata administracyjna, którą Wnioskodawca poniósł w wyniku anulowania Zamówienia, może zostać uznana za koszt uzyskania przychodów, zgodnie z art. 15 ust. 1 CIT ?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
rozliczenie i dokumentowania kompleksowych usług obsługi technicznej i administracyjnej związanych z wykonaniem zamówienia, świadczonych przez Wnioskodawcę na rzecz Spółki w ramach projektu realizowanego przez konsorcjum
rozliczenie i dokumentowanie kompleksowych usług związanych z przygotowaniem i wykonaniem zamówienia, świadczonych przez Wnioskodawcę w ramach projektu realizowanego przez konsorcjum
Czy kary umowne naliczone przez odbiorców z tytułu niezrealizowania dostaw lub niedostarczenia ilości produktów przewidzianych w zamówieniu kontrahenta (niepełnego wykonania dostaw) stanowią i będą stanowiły dla Spółki koszty uzyskania przychodów w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy Wnioskodawca może wystawić fakturę VAT korygującą stawkę podatku z 22% na 0% w związku z otrzymaniem dokumentów potwierdzających spełnienie warunków, o których mowa w art. 83 ust. 14 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług po dokonaniu dostawy sprzętu komputerowego?
Pytanie dotyczy kwestii zastosowania prawidłowej stawki podatku od towarów i usług przy sprzedaży sprzętu edukacyjnego działającego niezależnie od komputera ( na zamówienie szkoły wyższej) do nauki elektroniki.