Obowiązków płatnika przy wypłacie kwoty byłemu pracownikowi za rozwiązanie umowy o pracę, na mocy porozumienia stron, a zwolnienia z art. 21 ust. 1 pkt 3 i pkt 3b ustawy o PIT.
Komandytariusz osiągnie przychód z tytułu udziału w zyskach Spółki w związku z osiągnieciem celu inwestycyjnego w dacie wypłaty udziału w zysku. Na tej podstawie wystąpienie ze Spółki przez wspólnika Spółki w trakcie roku obrotowego, ale po zakończeniu Okresu Rozliczeniowego Sprzedaży Udziałów, w którym wystąpi Transakcja nie będzie stanowiło przyczyny korekty przychodu Komandytariusza z tytułu udziału
Obowiązek płatnika do naliczenia, pobrania i odprowadzenia zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych od odszkodowania wypłaconego byłemu pracownikowi na podstawie ugody sądowej.
Pracodawca, który wypowiada umowę o pracę na czas nieokreślony, musi podać pracownikowi konkretną i prawdziwą przyczynę zwolnienia z pracy. Powinien ją wskazać w piśmie rozwiązującym umowę o pracę. Przyczyna musi być tak sformułowana, żeby pracownik wiedział i rozumiał, z jakiego powodu traci pracę.
w zakresie ustalenia, czy wydatki związane z zapłatą wynagrodzeń wraz z odsetkami z tytułu nieterminowej wypłaty w ustalonym terminie, wynagrodzeń wraz z odsetkami z tytułu nieterminowej wypłaty w ustalonym terminie zasądzone wyrokami sądowymi oraz odszkodowania z tytułu niezgodnego z prawem wypowiedzenia umowy będą mogły być uznane przez Spółkę jako koszty uzyskania przychodu
Ocena możliwości zastosowania zwolnienia z opodatkowania otrzymanego świadczenia.
Moment dokonania korekty przychodu z tytułu wypłaconej gwarancji tytułem bezpodstawnego wzbogacenia.
Wnioskodawca kwotę kaucji może opodatkować zryczałtowanym podatkiem dochodowym w wysokości 8,5%.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kar umownych wypłaconych przez Spółkę na rzecz Wykonawcy w związku z zatrudnieniem kilku pracowników Wykonawcy oraz rozwiązaniem Umowy przed terminem jej wygaśnięcia.
Czy opłaty czynszu (za okres wypowiedzenia umowy), poniesione w okresie zawieszenia działalności są kosztem uzyskania przychodów?
Czy wydatki poniesione przez Wnioskodawcę z tytułu zasiłku chorobowego wypłaconego pracownikowi a niezaliczonego w ciężar składek stanowią dla Niego koszt uzyskania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych na zasadach ogólnych?
Czy odszkodowanie członka zarządu spółki kapitałowej, wypłacone na mocy wyroku sądowego za rozwiązanie umowy o pracę z przyczyn niedotyczących pracowników w związku z art. 39 Kodeksu pracy, jest wolne od podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy zapłacone dotychczas raty leasingu za koparko-ładowarkę będą mogły być nadal kosztami uzyskania przychodów od stycznia 2008 r.?
Czy Spółka powinna zaliczyć wypłacone odszkodowanie, koszty postępowania apelacyjnego oraz poniesione koszty wynagrodzenia adwokackiego do kosztów uzyskania przychodów?