Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym wypłata Dodatkowego Wynagrodzenia („earn-out”) stanowić będzie koszt uzyskania przychodów Wnioskodawcy inny niż koszt bezpośrednio związany z przychodami (koszt pośredni), potrącalny w dacie poniesienia zgodnie z art. 15 ust. 1 oraz art. 15 ust. 4d ustawy o CIT i uwzględniony w innych źródłach przychodu
CIT - w zakresie ustalenia, czy wynagrodzenie otrzymywane przez Komplementariuszy i Komandytariusza w ramach prowadzenia spraw spółki wykonywanych na jej rzecz będzie stanowiło dla Spółki dochód z tytułu ukrytych zysków, a w konsekwencji będzie podlegało opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek w myśl art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT.
Kwalifikacja przychodów z tytułu powtarzających się świadczeń niepieniężnych na rzecz Spółki.
Przychód osiągnięty przez Wnioskodawcę (komandytariusza) będącego wspólnikiem spółek komandytowych z tytułu wynagrodzenia za prowadzenie spraw spółek, ustalony na podstawie uchwały wspólników tych spółek należy zakwalifikować do przychodów z innych źródeł, zgodnie z art. 20 ust. 1 ustawy o PIT.
Gdy wynagrodzenie wypłacane wspólnikom, czyli komplementariuszowi i komandytariuszom zostało ustalone uchwałą wspólników podjętą na podstawie umowy spółki komandytowej, będzie stanowić koszt uzyskania przychodu dla spółki w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o CIT.
Przychody i koszty uzyskania przychodów z tytułu wynagrodzeń za prowadzenie spraw spółki.
Czy na płaszczyźnie podatku dochodowego od osób prawnych, Wnioskodawca w przypadku umorzenia posiadanych udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, przeprowadzonego w trybie art. 199 § 3 ustawy Kodeks spółek handlowych, czyli bez wypłaty wynagrodzenia, powinien na moment umarzania tych udziałów zaliczać poniesione przez siebie wcześniej wydatki na nabycie tych udziałów do podatkowych kosztów
Kwalifikacja wynagrodzenia wspólnika cichego w związku z realizacją umowy spółki cichej.
W przypadku wystąpienia przez wspólnika ze spółki osobowej - komandytowej bez wynagrodzenia po Pani stronie jako wspólnika pozostającego w spółce nie dojdzie do powstania przysporzenia, w tym również w formie świadczenia w naturze bądź nieodpłatnego świadczenia. Wystąpienie innego wspólnika ze spółki nie spowoduje również powstania po Pani stronie przychodu z kapitałów pieniężnych, bowiem tytuł ten
Opodatkowanie przychodu z tyt. wynagrodzenia za prowadzenie spraw Spółki.
Ustalenie, czy potencjalnie wypłacona kwota dodatkowych Bonusów stanowi koszt uzyskania przychodów Spółki inny niż koszt bezpośrednio związany z przychodami (koszt pośredni), potrącalny w dacie poniesienia zgodnie z art. 15 ust. 1 oraz art. 15 ust. 4d Ustawy o CIT.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów z działalności spółki komandytowej proporcjonalnie do udziałów w spółce wydatków poniesionych na wypłatę wynagrodzenia Wnioskodawcy (stan prawny obowiązujący do 31 grudnia 2020 r.)
Czy w związku z przekazaniem Udziałowcowi Wierzytelności jako wynagrodzenia niepieniężnego z tytułu umorzenia udziałów Spółki posiadanych przez Udziałowca, przychodem Wnioskodawcy z tego tytułu będzie wartość wynagrodzenia należnego Udziałowcowi od Wnioskodawcy z tytułu umorzenia udziałów, zaś kosztem uzyskania przychodu wartość nominalna Wierzytelności powiększona o kwotę skapitalizowanych odsetek
Czy wynagrodzenie wypłacane członkowi zarządu stanowi koszt uzyskania przychodów Spółki?
skutki podatkowe, jakie nastąpią w wyniku umorzenia udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością
Czy wypłata świadczenia na rzecz wiceprezesa będącego jednoosobowym udziałowcem jest kosztem uzyskania przuchodów dla spółki z o.o.?
Czy wynagrodzenie wspólnika s.c. zatrudnionego na podstawie umowy o pracę w spółce cywilnej nie będzie stanowiło kosztów uzyskania przychodów tylko dla tego wspólnika w takim udziale w jakim wynosi jego udział w spółce, a będzie stanowić koszt dla pozostałych wspólników spółki, czy również i dla pozostałych wspólników nie będzie stanowiło kosztu uzyskania przychodu?
Czy Spółka ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki z tytułu wynagrodzeń jednego z udziałowców spółki oraz jego żony będących pracownikami Spółki zatrudnionymi na umowę o pracę?
Czy spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych wynagrodzenia wypłacane wspólnikowi oraz odprowadzone od nich składki ZUS w przypadku gdy umowa o pracę została zawarta z naruszeniem art. 210 1 kodeksu spółek handlowych?
Czy w sytuacji, gdy została zawarta umowa o pracę z Członkiem Zarządu Spółki z o.o. będącym zarazem wspólnikiem tej Spółki, koszty związane z wypłacanym wynagrodzeniem stanowią dla Spółki koszt uzyskania przychodów?
Spółka zwróciła się z zapytaniem, czy wydatki związane z pełnieniem funkcji członka zarządu, w sytuacji, gdy nie jest on pracownikiem spółki, leczsprawuje tę funkcję na podstawie powołania, stanowią dla spółki koszt uzyskania przychodów.
Czy spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki na wynagrodzenie prezesa zarządu, pełniącego swoją funkcję na podstawie umowy o pracę?