Możliwości dokonania odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków - poniesionych dla potrzeb związanych z niepełnosprawnością dziecka - na zakup tabletu, drukarki, rysika, tuszu do drukarki oraz klimatyzatora.
Brak możliwości uwzględnienia w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków poniesionych na: telewizor, komputer typu laptop, tablet oraz głośnik typu soundbar, z uwagi, że sprzęt ten nie spełniał warunku indywidualnego przeznaczenia.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej wydatków na zakup nietłukących się okularów korekcyjnych BHP i możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na rehabilitację.
Wydatki na zakup dla niepełnosprawnych dzieci butów z obcasami Thomasa oraz opłaty za półkolonie uprawniają do odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej, zaś wydatki na zajęcia niepełnosprawnych dzieci dostosowane do ich wieku, które są dostępne także dla zdrowych dzieci nie są wydatkami na cele rehabilitacyjne i nie uprawniają do tej ulgi.
PIT - w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków wskazanych we wniosku- rugby.
Ulga rehabilitacyjna, wydatki na używanie samochodu i zakup leków oraz korekta zeznań rocznych.
Czy wydatki na przejazdy na leczenie szpitalne oraz na zakup: telefonu komórkowego, laptopa, komputera oraz opłaty na funkcjonowanie tych urządzeń podlegają odliczeniu w ramach tzw. ulgi rehabilitacyjnej?
Czy wydatki poniesione na zakup monitora telewizora podlegają odliczeniu od dochodu w ramach ulgi na cele rehabilitacyjne?
Czy koszty jakie poniosła Pani, w związku z zabiegiem, kwalifikacją, zdjęciem szwów - a są to wyłącznie koszty związane z dojazdem i powrotem (bilety PKP), oraz koszt zakupu komputera może Pani odliczyć jako wydatki na cele rehabilitacyjne oraz ułatwiające wykonywanie czynności życiowych?
Czy poniesione koszty zakupu komputera oraz koszty związane z montażem instalacji ogrzewania gazowego i zakupem kotła gazowego można zaliczyć do wydatków na cele rehabilitacyjne?
Czy wydatki na ww. zakupy będą się kwalifikowały jako wydatki poniesione na zakup indywidualnego sprzętu i urządzeń ułatwiających wykonywanie czynności życiowych, stosownie do potrzeb wynikających z niepełnosprawności o czym mowa w art. 26 ust. 1 pkt 6a i ust. 7a pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Odliczenie wydatków na zakup komputera w ramach ulgi rehabilitacyjnej.
Czy Wnioskodawczyni, jako osoba niepełnosprawna, ma prawo do odliczenia od podstawy opodatkowania w zeznaniu rocznym za 2010 rok - w ramach ulgi rehabilitacyjnej - wydatków poniesionych na zakup laptopa?
Czy w przypadku uznania przez organ podatkowy, że dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w części przekraczającej wynagrodzenie pracownika, przekazywane na Zakładowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w celu wykorzystania na indywidualny program rehabilitacji (i nie dotyczące nabycia środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych) jest przychodem
Czy Wnioskodawczyni może odliczyć od podatku w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatki na zakup komputera?
Czy w przypadku uznania, iż dofinansowanie z PFRON w części przekraczającej wynagrodzenie pracownika, przekazywane na fundusz ZFRON w celu wykorzystania na IPR (i nie dotyczące nabycia ŚT i WNiP), jest przychodem Spółki podlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych, Spółka ma prawo kwalifikować wydatki z ZFRON na IPR do kosztów podatkowych, a jeżeli tak, to w którym momencie - czy
Czy w przypadku uznania, iż dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w części przekraczającej wynagrodzenie pracownika, przekazywane na zakładowy fundusz rehabilitacji osób niepełnosprawnych w celu wykorzystania na indywidualny program rehabilitacji (i nie dotyczące nabycia środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych), jest przychodem Spółki podlegającym
Czy w ramach wydatków na cele rehabilitacyjne można dokonać w zeznaniu rocznym PIT-37 za 2009 rok odliczenia od dochodu kwoty wydatkowanej w 2009 roku na zakup laptopa (łącznie z oprogramowaniem)?
1. Czy Wnioskodawca może poniesione w latach 2006-2008 wydatki za opiekę i pielęgnację nad matką rozliczyć w zeznaniach podatkowych, z jednoczesnym sporządzeniem korekt zeznań za lata 2006-2007? 2. Czy Wnioskodawca może w latach 20062008 poniesione wydatki na opiekę nad matką rozliczyć w zeznaniach podatkowych na podstawie rachunków firmy "R?
Czy zaliczając ww. wydatki, do kosztów podatkowych uzyskania przychodu z działalności gospodarczej postąpi prawidłowo?