Czy Dodatkowe wpłaty na Fundusz Wsparcia Kredytobiorców dokonywane na podstawie Ustawy o finansowaniu mogą stanowić dla Banku koszt uzyskania przychodu na podstawie art. 15 ust. 1
Uznanie budowy i montażu przydomowych oczyszczalni ścieków, w ramach projektu, za usługi opodatkowane podatkiem VAT, uznanie za podstawę opodatkowania VAT wkładu własnego mieszkańców, pomniejszonego o kwotę VAT należnego, bez uwzględniania wartości dotacji.
Ustalenie, czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wpłaty na Fundusz Wsparcia Kredytobiorców.
Czy całość czynszu (wraz z kredytem) korzysta ze zwolnień z opodatkowania w oparciu o art. 17 ust. 1 pkt 44 updop, w przypadku zwrotu kwoty partycypacji uczestnikowi w związku z rezygnacją z nabycia lokalu lub przy przejściu z umowy najmu z opcją dojścia do własności na zwykły najem; - czy Spółka, w przypadku zwrotu partycypacji dotychczasowemu najemcy i jednocześnie otrzymaniu partycypacji od nowego
Dotyczy możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów dodatkowych wpłat uiszczanych przez Bank na Fundusz Wsparcia Kredytobiorców.
Interpretacja indywidualna dotycząca podatku od towarów i usług w zakresie: uznania czynności wykonania instalacji fotowoltaicznych za świadczenie usług na rzecz mieszkańców, prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji polegającej na budowie instalacji fotowoltaicznych, opodatkowania wpłat dokonywanych przez mieszkańców na poczet kosztów uczestnictwa w projekcie, zastosowania
Skutki podatkowe montażu instalacji odnawialnych źródeł energii w ramach projektu
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. ; - Opodatkowanie podatkiem VAT wpłat z tytułu wkładu własnego wniesionego przez uczestników w realizację projektu; - Brak opodatkowania podatkiem VAT wpłat z tytułu wkładu Gminy wniesionego w realizację projektu
Opodatkowanie wpłat otrzymanych od mieszkańców związanych z montażem instalacji fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych oraz stawka dla usług montażu na budynkach mieszkalnych i na budynkach gospodarczych, na gruncie przy budynku mieszkalnym lub w jego okolicy.
Stawka podatku VAT jaką należy opodatkować wpłaty mieszkańców dokonywane tytułem montażu zestawu solarnego.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. ; - Opodatkowanie podatkiem VAT wpłat z tytułu wkładu własnego wniesionego przez uczestników w realizację projektu; - Brak opodatkowania podatkiem VAT wpłat z tytułu wkładu Gminy wniesionego w realizację projektu.
Jaką stawką podatku VAT należy opodatkować wpłaty mieszkańców dokonywane tytułem montażu z dostawą zestawu solarnego na dachu lub ścianie budynków mieszkalnych, w związku z ich udziałem w realizacji projektu pn. ...?
Czy przekazanie mieszkańcom bez dodatkowego wynagrodzenia własności kolektorów słonecznych po upływie 5-letniego okresu trwałości Projektu będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem VAT? Jeśli tak, to według jakiej stawki?
Czy Gmina ... ma prawo do obniżenia podatku VAT należnego o kwotę podatku VAT naliczonego w związku z realizacją projektu pn. ... w części dotyczącej instalacji kolektorów słonecznych na rzecz osób fizycznych?
Jaką stawką podatku VAT należy opodatkować wpłaty mieszkańców dokonywane tytułem montażu z dostawą zestawu solarnego na konstrukcjach posadowionych na gruncie i na budynkach gospodarczych lub garażach innych niż budynki mieszkalne i nie połączonych z budynkami mieszkalnymi, w związku z ich udziałem w realizacji projektu pn. ?
W zakresie opodatkowania podatkiem VAT wpłat mieszkańców z tytułu wkładu własnego w kosztach montażu instalacji solarnych oraz stawki podatku dla tego montażu, niepodlegania opodatkowaniu nieodpłatnego użytkowania przez mieszkańców kolektorów przez okres trwałości projektu, niepodlegania opodatkowaniu przekazania przez Gminę po 5 latach od zakończenia projektu prawa własności kolektorów słonecznych
Gmina pragnie potwierdzić: - w okresie trwałości Projektu: 1) Czy otrzymywane przez Gminę wpłaty od Mieszkańców tytułem wniesienia wkładu własnego w wysokości 20% wartości zestawu kolektora słonecznego zamontowanego na ich budynkach mieszkalnych określonej po postępowaniu przetargowym będą podlegały opodatkowaniu VAT? 2) Czy Gmina będzie zobligowana naliczyć VAT z tytułu wykorzystania instalacji solarnych
Czy Gmina będzie miała prawo do odliczenia podatku naliczonego VAT związanego z wydatkami na realizację projektu w części dotyczącej zakupu i instalacji kolektorów słonecznych na budynkach mieszkalnych osób fizycznych, w części dotyczącej opracowania dokumentacji technicznej, usług nadzoru inwestorskiego, promocji projektu oraz innych wydatków związanych z realizacją projektu?
Czy otrzymane przez Gminę na rachunek bankowy Gminy wpłaty mieszkańców (tzw. czynsz dzierżawny) z terenu gminy z tytułu wkładu własnego w kosztach montażu instalacji solarnych w ramach projektu powinny być opodatkowane podatkiem VAT. Jeżeli tak, to czy gmina ma prawo zastosować do tych wpłat preferencyjną stawkę VAT w wysokości 8 %?
opodatkowanie podatkiem VAT wpłat z tytułu wkładu własnego w kosztach montażu instalacji solarnych oraz instalacji pieców c.o. w budynkach mieszkalnych osób fizycznych oraz budynku użyteczności publicznej w związku z realizacją projektu
Czy kwota będąca partycypacją uczestnika projektu w kosztach projektu, która wpłynie na rachunek Gminy będzie stanowić dla Gminy zapłatę w rozumieniu art 29a ust. 1 ustawy o VAT i podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem VAT stawce 8%?
Czy Gmina będzie miała prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu usług zaprojektowania, zakupu i montażu zestawów solarnych montowanych w ramach projektu na i w 353 budynkach mieszkalnych uczestników projektu i 1 budynku użyteczności publicznej oraz kosztów nadzoru inwestorskiego?