Nie wolno zatrudniać cudzoziemców spoza Unii Europejskiej bez dokumentu legalizującego pracę w Polsce, jeśli nie są zwolnieni z obowiązku jego posiadania. Pracodawca może zawnioskować o rejestrację oświadczenia o powierzeniu pracy albo wydanie zezwolenia na pracę lub pracę sezonową. Wybór zależy głównie od rodzaju prowadzonej przez niego działalności, obywatelstwa obcokrajowca oraz charakteru i okresu
Powierzenie cudzoziemcowi wykonywania pracy na terytorium Polski wymaga, aby posiadał on prawo do legalnego pobytu oraz prawo do legalnego wykonywania pracy. Zatrudnienie cudzoziemców jest możliwe na podstawie różnych dokumentów. Są nimi: zezwolenie na pracę, oświadczenie o zamiarze powierzenia pracy czy zezwolenie na pracę sezonową. Za powierzenie pracy cudzoziemcowi bez wymaganych zezwoleń pracodawcy
Czy świadczenia wypłacane pracownikom Ministerstwa Środowiska oraz pracownikom jednostek podległych, nadzorowanych oraz innych jednostek w resorcie, z tytułu skierowania na staż są zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 16 oraz ust. 13 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy koszty najmu mieszkania w miejscu, którym mieści się zagraniczny ośrodek badawczy, uzyskania wizy oraz wymaganego ubezpieczenia zdrowotnego mogą zostać uznane jako koszty uzyskania przychodu w ramach programu ...?
Podatnik we wniosku prosi o potwierdzenie prawidłowości, czy stosowany przez Niego sposób dokumentowania wydatków związanych z wizami wjazdowymi dla pracowników jest prawidłowy i wystarczający, aby uznać je za koszty uzyskania przychodów.