Zwolnienie od podatku VAT wykonywanych przez Wnioskodawcę usług w zakresie restauracji i konserwacji zabytków.
Prawo do zwolnienia z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b (konserwator zabytków).
Możliwość korzystania ze zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b dla świadczonych usług.
Możliwość opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (IP Box).
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą wynagrodzenia z tytułu umowy licencyjnej.
Możliwość opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (IP Box).
W związku z przedstawioną sytuacją oraz specyfikacją swojej pracy, która w całym wymiarze jest pracą twórczą objętą ochroną przez prawa autorskie Wnioskodawca zwraca się z zapytaniem czy mogą być zastosowane w stosunku do niego przepisy art. 18, art. 22 ust. 9 pkt 3, art. 22 ust. 9b ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2021 r., poz. 1128, ze zm.), w szczególności
Udzielanie licencji na utwory muzyczne - Polska i USA (źródło przychodów, koszty uzyskania przychodów, zasady opodatkowania, metoda unikania podwójnego opodatkowania, prawo do odliczenia podatku zapłaconego w USA).
Zwolnienie od podatku VAT usług świadczonych przez artystę - rapera
Możliwość zastosowania do całości wynagrodzenia 50% kosztów uzyskania przychodów.
W zakresie znaczenia pojęcia „działalność twórcza w zakresie programów komputerowych”
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
Zastosowanie 50% stawki kosztów uzyskania przychodów o jakiej mowa w art. 22 ust. 9 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym osób fizycznych w stosunku do wynagrodzenia otrzymywanego za wykonywane prace, będące przejawem pracy twórczej o indywidualnym charakterze.
zakwalifikowania do źródła przychodu osiąganego z tytułu świadczenia usług jako webcam model oraz możliwości zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodu