Wykazanie w ewidencji JPK_VAT podatku VAT należnego od każdej udokumentowanej transakcji, tj. zarówno z raportów fiskalnych, jak i wystawionych faktur w ramach procedury samofakturowania.
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie opodatkowania w formie karty podatkowej przychodów z tytułu świadczenia usług przewozu osób.
Czy wydatki poniesione przez Wnioskodawcę z tytułu kosztów używania samochodu osobowego stanowić będą koszty uzyskania przychodów w wysokości 20% czy 75% poniesionych wydatków?
W przedstawionej sytuacji, związanej z najmem w celu realizacji usług taksówkowych, samochodu elektrycznego (typu EV) nie będą miały zastosowania przepisy art. 16 ust. 1 pkt 51) oraz ust. 4 i 5 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, ograniczające możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów, wydatków z tytułu używania dla potrzeb działalności gospodarczej samochodów
W zakresie uznania, czy obciążenie pracownika kosztami prywatnego przejazdu taksówką podlega opodatkowaniu podatkiem VAT oraz obowiązku ewidencjonowania tej czynności na kasie rejestrującej.
W zakresie uznania, czy obciążenie pracownika kosztami prywatnego przejazdu taksówką podlega opodatkowaniu podatkiem VAT oraz obowiązku ewidencjonowania tej czynności na kasie rejestrującej.
W zakresie uznania, czy obciążenie pracownika kosztami prywatnego przejazdu taksówką podlega opodatkowaniu podatkiem VAT oraz obowiązku ewidencjonowania tej czynności na kasie rejestrującej.
W zakresie zgodności kwot wykazanych w wystawionym rachunku i paragonie fiskalnym
Paragon wystawiony klientowi nie będzie zawierał faktycznej kwoty stanowiącej należność od nabywcy usługi
Wraz z przewozem osób i ładunków taksówkami Wnioskodawca będzie mógł ewidencjonować na kasie fiskalnej dedykowanej do sprzedaży usług taxi (podłączonej pod taksometr) sprzedaż usług dodatkowych związanych z przewozem tj. podstawienie samochodu typu VAN lub przewóz dziecka do szkoły. Jednakże dokonując sprzedaży towarów w taxi tj. woda mineralna, słodycze, bilety do kin Wnioskodawca nie może dokonywać
nie wynika zatem, aby podjęcie pracy na postawie umowy zlecenia choćby w jej zakres wchodziło wykonywanie podobnych albo nawet tych samych czynności, jak w prowadzonej działalności gospodarczej pozbawiało podatnika prawa do opodatkowania w formie karty podatkowej.
1.Zapraszać na posiłki do lokali gastronomicznych lub organizować catering w miejscu spotkania, przy czym koszt z reguły nie przekracza 100 zł netto na osobę.2.Opłacić kontrahentom przejazdy taksówkami w granicach miasta.
1.Czy ma Pan właściwie ustawioną kasę fiskalną? (za przejechany kilometr pobiera Pan opłatę 1,60 pomniejszoną o 3% podatku VAT)2.Czy fakturę VAT zobowiązany jest Pan wystawić na każde żądanie klienta nawet za 6,80 zł, czy nie wystarczyłby w tym przypadku paragon?
W roku bieżącym Strona rozpoczęła działalność gospodarczą w zakresie mycia pojazdów samochodowych wybierając zwolnienie w podatku od towarów i usług. Obecnie działalność została rozszerzona o usługi przewozu osób taksówkami. Zdaniem Strony w chwili obecnej nie ma ona obowiązku ewidencjonowana za pomocą kasy fiskalnej obrotów osiąganych z tytułu mycia pojazdów.
Czy poniesione wydatki udokumentowane paragonami są kosztem uzyskania przychodu? Pracownicy firmy korzystają z usług taksówkowych, a wydatki te związane są z osiąganym przez firmę przychodem. Zamiast faktur za przejazd taksówką pracownicy przedstawiają paragony z kasy fiskalnej.
Czy zainstalowanie dwóch kas rejestrujących w jednej taksówce osobowej, w której działalność prowadzi na zmianę dwóch podatników jest zgodne z przepisami dotyczącymi kas rejestrujących?
Wnioskodawca zwraca się z prośbą o podanie kwoty wolnej od podatku, oraz wyjaśnienie, czy i kiedy kwota ta może ulec zmianie.
1.Czy w nagłówku paragonu fiskalnego, gdzie obecnie są dane osobowe podatnika można zastąpić adres zamieszkania adresem i nazwą korporacji, w której Pan jeździ ? W ocenie podatnika jest to dopuszczalne, gdyż nadal byłaby pełna identyfikacja jego osoby, a adres zamieszkania i miejsce parkowania samochodu byłyby chronione przed osobami o złych intencjach.2.Czy rozliczając się z Urzędem Skarbowym za pomocą
W dniu 25.01.2005 r. Podatnik złożył pismo w którym poinformował, iż działalność gospodarczą - transport osobowy rozpoczął w 1989 r. W 1995 r. poszerzył działalność o handel detaliczny w związku z tym została zmieniona forma opodatkowania w podatku dochodowym z karty podatkowej na zasady ogólne. W świetle obowiązujących w 1998 r. przepisów dotyczących kas rejestrujących na podstawie załącznika nr 2
Podatnik zapytuje,1. czy kursy dla podmiotów gospodarczych podlegają rejestracji w kasie rejestrującej (pracownik firmy po skończeniu kursu żąda od kierowcy paragonu z kasy),2. czy kierowca powinien włączyć taksometr jeżeli kursy są zryczałtowane i określone w umowie pomiędzy "firmą" a korporacją,3. czy kierowca powinien "nabić" na kasie rejestrującej kwotę kursów bezgotówkowych przejechanych w danym
Czy oprócz sporządzania raportów fiskalnych miesięcznych podatnik powinien sporządzać jeszcze inne raporty fiskalne?
Czy można prowadzić handel obwoźny bez instalacji kasy fiskalnej, a czy przy założeniu kasy musiałbym się zarejestrować.