Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania przy sprzedaży zwolnienia z ewidencji na kasie rejestrującej.
Możliwość korzystania ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących dla usług prawniczych / doradztwa podatkowego świadczonych przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość.
W zakresie uznania Kosztów Transakcyjnych za koszty inne niż bezpośrednio związane z przychodem oraz alokowania ich odpowiednio do dwóch źródeł przychodów tj. zysków kapitałowych i innych źródeł przychodów.
Spółka jest/będzie uprawniona do uznania za koszt uzyskania przychodów wydatków w postaci wynagrodzenia uzależnionego od efektu, wypłaconego Doradcy w związku ze skutecznym pozyskaniem inwestora oraz wydatków z tytułu Usług prawnych i Usług VDR nabywanych w toku procesu pozyskiwania nowego inwestora.
Brak zastosowania ograniczenia, o którym mowa w art. 15e w odniesieniu do kosztów usług nabywanych od podmiotów powiązanych.
W zakresie ustalenia czy w świetle art. 15 ust. 1 ustawy o CIT Wnioskodawca jest uprawniony do rozpoznania wydatków poniesionych na nabycie Usług Prawnych jako kosztu uzyskania przychodu w momencie ich poniesienia.
Stosowanie ograniczeń wynikających z art. 15e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w odniesieniu do usług zarządzania, usług planowania strategicznego, usług komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej oraz usług marketingowych (pytanie Nr 9).
Stosowanie ograniczeń wynikających z art. 15e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (pytania 1-8).
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących usług prawniczych świadczonych przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość, lub których rezultat jest przekazywany wyłącznie przy wykorzystaniu tych środków, w postaci opracowania i sprzedaży gotowych treści cyfrowych w formacie PDF i WORD o treści prawnej.
Zaliczenie ponoszonych wydatków na prowizję i koszty prawne do pośrednich kosztów uzyskania przychodów i potrącenia ich jednorazowo w dacie ich poniesienia.
Wydatek poniesiony na zakup okularów korekcyjnych do pracy jako wydatek o charakterze osobistym nie może zatem zostać zakwalifikowany jako koszt uzyskania przychodów na podstawie art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
1. Czy koszty usług informatycznych nabywanych przez Spółkę Komandytową od Spółki X podlegają limitowaniu w kosztach podatkowych Wnioskodawcy na podstawie art. 15e ust. 1 Ustawy CIT? 2. Czy koszty usług prawnych nabywanych przez Spółkę Komandytową od Spółki X podlegają limitowaniu w kosztach podatkowych Wnioskodawcy na podstawie art. 15e ust. 1 Ustawy CIT? 3. Czy koszty usług finansowo-księgowych nabywanych
Czy Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wynagrodzenie płacone Kancelarii Partnerskiej na podstawie faktury przez nią wystawionej?
Wydanie. int. dot. możliwości zaliczenia do kup wydatków poniesionych z tyt. odsetek, kosztów sądowych wynikających z przegranego wyroku i czy Spółka może zal. do kup wydatki poniesione na obsługę prawną i opłaty sądowe w związku z obroną interesu
możliwość rozliczenia w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 15% dla usług prawniczych (PKWiU 69.10.1)
Możliwość ewidencjonowania świadczonych usług mediacyjnych przy zastosowaniu kasy rejestrującej z elektronicznym lub papierowym zapisem kopii po 30 czerwca 2021 r.
zwolnienie z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży usług prawniczych przy zastosowaniu kasy rejestrującej
Ustalenie czy ponoszone przez Spółkę wydatki na usługi prawne świadczone przez każdego Nowego Komplementariusza na rzecz Spółki jako podatnika podatku dochodowego od osób prawnych, mogą po przystąpieniu Nowych Komplementariuszy do Spółki stanowić dla Spółki koszty uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i czy znajdzie do nich zastosowanie ograniczenie
Wnioskodawcy będzie przysługiwać prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur wystawionych przez Nowych Komplementariuszy za świadczenie przez nich usług prawnych na rzecz Spółki, przy założeniu, że nie zachodzą inne ograniczenia przewidziane w art. 88 ustawy.
zwolnienie z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej dla usług prawnych świadczonych wyłącznie przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość, lub których rezultat jest przekazywany wyłącznie przy wykorzystaniu tych środków
Brak obowiązku zakupu kasy fiskalnej on-line w przypadku usług prawniczych, które nie będą świadczone na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych.
Zwolnienie z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży usług prawnych przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
Prawo do odliczenia podatku VAT z tytułu nabycia kosztów prawnych oraz wydatków związanych z bieżącym utrzymaniem nieruchomości rolnych
w zakresie ustalenia, czy od dnia 1 maja 2021 r. w odniesieniu do ponoszonych przez Spółkę wydatków na usługi prawne świadczone przez Komplementariusza na rzecz Spółki jako podatnika CIT znajdzie zastosowanie ograniczenie w zaliczaniu do kosztów uzyskania przychodów, o którym mowa w art. 15e ust. 1 ustawy o podatku dochodowym os osób prawnych.