W sytuacji przedstawionej we wniosku mamy do czynienia ze świadczeniem usług, w rozumieniu art. 8 ustawy o VAT, którego miejscem świadczenia nie będzie terytorium kraju, lecz – stosownie do przepisu art. 28b ust. 1 ustawy – miejsce, w którym Kontrahent ma siedzibę działalności gospodarczej tj. Holandia.
Brak opodatkowania czynności przemieszczenia towarów z innego kraju UE na terytorium Polski, uznanie czynności konfekcjonowania towarów za usługę, miejsce świadczenia i opodatkowania tych usług oraz sposób ich dokumentowania.
Zakwalifikowanie czynności wykonywanej na rzecz zagranicznego kontrahenta z siedzibą w kraju Unii Europejskiej z wykorzystaniem materiału przez niego powierzonego
Czy w przypadku nieotrzymania od Kontrahenta zapłaty na rachunek bankowy za towar w ciągu 60 dni od momentu przekazania towaru, Spółka powinna wykazać VAT należny w deklaracji za okres bieżący? Czy w przypadku otrzymania zapłaty za towar w terminie późniejszym, Spółce będzie przysługiwało prawo do skorygowania VAT należnego w deklaracji za okres bieżący? (korekta podatku VAT należnego z tytułu dostawy
W zakresie wymogu posiadania potwierdzenia faktury korygującej sprzedaż niepodlegającą opodatkowaniu w Polsce.
Czy prawidłowym jest rozpoznanie przez Spółkę w zakresie ww. usługi powstania obowiązku podatkowego w dniu 31 sierpnia 2008r. tj. w dniu wykonania usługi udokumentowanej fakturą wewnętrzną?Czy prawidłowym jest ujęcie opisanej wyżej faktury w rejestrze VAT i deklaracji VAT-7 za miesiąc sierpień 2008r., jako faktury dokumentującej import usług?Czy prawidłowym jest wobec powyższego zastosowanie przelicznika
Czy Wnioskodawca musi zarejestrować się w Polsce jako podatnik VAT UE? Gdzie powinien być naliczany podatek VAT? Jakie faktury powinien wystawiać Wnioskodawca w związku z podatkiem VAT?
Miejsce świadczenia i opodatkowania usług polegających na remoncie, konserwacji i eksploatacji urządzeń i instalacji stanowiących wyposażenie platform, a także instalacji wiertniczych i eksploatacyjnych służących poszukiwaniu oraz wydobyciu gazu i ropy naftowej, świadczonych w wyłącznej strefie ekonomicznej RP.
w przypadku kiedy Spółka nie otrzyma zapłaty na rachunek bankowy z tytułu dostawy okładek w ciągu 60 dni od dnia ich wydania do Podmiotu trzeciego, czy Spółka będzie zobowiązana do skorygowania podatku należnego w deklaracji VAT za okres, w którym upłynął 60-dniowy termin do otrzymania zapłaty i opodatkowania tej sprzedaży stawką
Czy, a jeśli tak to w jaki sposób w zaistniałej sytuacji Spółka powinna wykazać to zdarzenie gospodarcze w deklaracji VAT-7?
Czy w stosunku do otrzymywanych od kontrahenta posiadającego siedzibę na terytorium Niemiec, na rzecz którego świadczone są usługi na ruchomym majątku rzeczowym, opłat z tytułu niewykorzystania w pełni zdolności produkcyjnych zastosowanie będzie miała zasada, że podatek od towarów i usług należny z tego tytułu rozliczy nabywca?
Wnioskodawca zwraca się z zapytaniem czy Podatnik winien za miesiąc, w którym wystawiono fakturę, naliczyć podatek w wysokości 22% od całości faktury dotyczącej przedmiotowego towaru, w tym utraconego i częściowo dostarczonego.
1. Czy sprzedaż towarów do włoskiego kontrahenta w celu wykonania na nich usług montażu części i malowania jest wewnątrzwspólnotową dostawą towarów ?2. Czy zakup towarów przez włoskiego kontrahenta na terenie Włoch w imieniu polskiej firmy jest dla tej firmy wewnątrzwspólnotowym nabyciem towarów ?
Czy Spółka ma prawo do skorygowania faktur dokumentujących usługi na ruchomym majątku rzeczowym dla kontrhenta posiadającego numer, pod którym jest zarejestrowny dla potrzeb podatku od wartości doodanej?
Zdaniem Podatnika w opisanej sytuacji zastosowanie ma art. 28 ust. 7 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług. Miejscem świadczenia usług będzie terytorium państwa, które wydało nabywcy usługi numer identyfikacji podatkowej, czyli Holandia.