Zwolnienie od podatku VAT świadczenia Usługi 1 oraz Usługi 2, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy; prawo do zastosowania zwolnienia dla świadczenia Usługi 1, w przypadku, gdy wykonana zostanie wyłącznie Usługa 1, bez wyświadczenia Usługi 2 oraz usługi przekazania materiału biologicznego do przechowania, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy; prawo do zastosowania zwolnienia dla świadczenia
Uznania realizowanego świadczenia za usługę kompleksową, ustalenia miejsca opodatkowania usług, prawa do odliczenia podatku naliczonego, posiadania stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski oraz obowiązku wystawiania faktur przy użyciu KSeF.
Uznania realizowanego świadczenia za usługę kompleksową, ustalenia miejsca opodatkowania usług, prawa do odliczenia podatku naliczonego, posiadania stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski oraz obowiązku wystawiania faktur przy użyciu KSeF.
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla usług świadczonych w ramach Projektu.
Ustalenie czy podstawę opodatkowania oraz obowiązek podatkowy należy określić odrębnie dla każdej czynności wykonywanej w ramach wsparcia przy organizacji obozu sportowego oraz dokumentowanie tych czynności.
1) Czy dochody uzyskiwane z działalności gospodarczej w ramach przychodów uzyskiwanych ze sprzedaży, najmu albo leasingu autobusów (…) wyprodukowanych przez Spółkę są dochodami osiągniętymi z realizacji nowej inwestycji określonej w decyzji o wsparciu podlegającymi zwolnieniu z opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34a ustawy o CIT? 2) Czy dochody uzyskiwane z tytułu świadczenia usługi kompleksowej
Pana usługi sklasyfikowane pod symbolami PKWiU: 62.01.12.0 i 62.02.30.0 są elementem kompleksowego (złożonego) świadczenia na rzecz Beneficjenta, należy przyjąć, że usługi wykonywane przez Pana należy objąć 12% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, określoną w art. 12 ust. 1 pkt 2b lit. b ustawy.
Ustalenie czy ponoszone przez Wnioskodawcę koszty opisane w stanie faktycznym, które stanowią koszty alokowane przez Spółkę do działalności jej Oddziału w Polsce, podlegają ograniczeniom w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów, o których mowa w art. 15e ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w brzmieniu do 31 grudnia 2021 r.
Dotyczy ustalenia, czy koszt nabycia kompleksowej usługi wskazanej w opisie zaistniałego stanu faktycznego może być przez Wnioskodawcę zaliczony do kosztów podatkowych jednorazowo w dacie poniesienia.
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku VAT naliczonego wynikającego z faktury dokumentującej nabycie od Agencji jednej kompleksowej usługi organizacji Konkursu w skład, w której wchodzą m.in. usługi gastronomiczne i noclegowe.
Czy w odniesieniu do towarów (maszyn i urządzeń) dostarczonych w ramach Umowy Wykonawczej, ale przed podpisaniem aneksu, należy uznać, że są to transakcje mające status dostaw towarów, a więc świadczeń odrębnych od późniejszej kompleksowej usługi wykonania Instalacji; czy świadczenie - wykonywane na rzecz Lidera w ramach aneksowanej Umowy Wykonawczej - polegające na dostawie po podpisaniu aneksu do
Uznanie świadczonych przez Państwo usług najmu Pojazdów za usługę kompleksową oraz brak obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej sprzedaży usługi najmu Pojazdów.
Wnioskodawca będzie świadczył jedną usługę kompleksową – usługę termicznego przekształcania (spalania) odpadów wraz z odzyskiem energii, opodatkowaną preferencyjną stawką podatku od towarów i usług, w wysokości 8%.
VAT - dotyczy uznania przedstawionych przez Państwa usług za świadczenie kompleksowe.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktur korygujących oraz uznanie realizowanych świadczeń za usługę kompleksową.
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy, usług nauczania (korepetycje on-line).
Uznanie czynności wykonywanych przez Wnioskodawcę za kompleksową usługę pośrednictwa zwolnioną od podatku VAT. Sposób dokumentowania rozliczeń pomiędzy liderem i konsorcjantami.
Brak zastosowania ograniczenia, o którym mowa w art. 15e ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w zaliczaniu do kosztów uzyskania przychodów kosztów usług nabywanych od podmiotów powiązanych.
Brak uznania usługi wynikającej z Umowy Serwisowej za usługę kompleksową oraz brak możliwości zastosowania zwolnienia z obowiązku jej ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej.
Wnioskodawca będzie posiadał prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w całości wynikającego z faktur dokumentujących nabycie kompleksowej usługi organizacji konferencji, w takim zakresie w jakim dotyczy ona opodatkowanej działalności Wnioskodawcy.
W zakresie braku zastosowania art. 15e ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w odniesieniu do kosztów usług pośrednictwa nabywanych od podmiotu powiązanego.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 24 lit. b ustawy usług w zakresie opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat oraz świadczenia usług ściśle z tymi usługami związanych oraz zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy usług w zakresie kształcenia i wychowania oraz świadczenia usług ściśle z tymi usługami związanych.
Nieuznanie wykonywanych czynności za świadczenie kompleksowej usługi wykonywanej na rzecz TU, zwolnienie od podatku usług świadczonych usług.