Skutki podatkowe zbycia nieruchomości i uznanie wydatków na spłatę kredytu zaciągniętego w banku w Wielkiej Brytanii za wydatki na własne cele mieszkaniowe.
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, że koszty powstałe wskutek wydania Wyroku - Koszty - stanowią koszty uzyskania przychodów Spółki zgodnie z art. 15 ust. 1 u.p.d.o.p. Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, że koszty powstałe wskutek wydania Wyroku - Koszty - stanowią koszty bezpośrednio związane z przychodami.
Skutki podatkowe sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego (koszty uzyskania przychodu).
Możliwość zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży nieruchomości.
W zakresie skutków podatkowych darowizny od rodziców przekazanej bezpośrednio na konto dealera samochodowego.
Czy w związku z nabyciem nieruchomości od kościelnych osób prawnych, Wnioskodawca ma prawo skorzystać ze zwolnienia z podatku od czynności cywilnoprawnych wynikającego z art. 55 ust. 5 ustawy o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej w związku z art. 15 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?
Czy w opisanym stanie faktycznym, Spółka zobowiązana była do rozpoznania w momencie zawarcia Aneksu przychodu, kosztu uzyskania przychodu lub korekty kosztu uzyskania przychodu czy też zawarcie Aneksu jest zdarzeniem neutralnym podatkowo (jeżeli chodzi o stronę kosztową i przychodową rozliczeń podatkowych Wnioskodawcy) na gruncie przepisów ustawy o CIT do momentu sprzedania udziałów w Spółce Przejmowanej
Jako że według opisu stanu faktycznego sprzedaż jest w efekcie zwolniona z podatku od towarów i usług (co wynika z faktur korygujących), a jej przedmiotem jest nieruchomość, to sprzedaż ta podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych i jest Pan z tytułu tej umowy sprzedaży zobowiązany do uiszczenia podatku od czynności cywilnoprawnych.
Możliwość zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
Skutki podatkowe wystąpienia korekty cen udziałów (akcji) wynikającej z zastosowanego mechanizmu korekty ceny nabycia.
Jak wynika z treści art. 4 ust. 1 cyt. ustawy obowiązek podatkowy w podatku od czynności cywilnoprawnych ciąży na stronie nabywającej (kupującym), w związku z powyższym na Wnioskodawcy nie będą ciążyły jakiekolwiek obowiązki na gruncie ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
ustalenie czy wydatki, o których mowa we wniosku są kosztami bezpośrednimi w myśl art. 15 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i powinny być zaliczane do kosztów uzyskania przychodów w momencie uzyskania przychodu ze sprzedaży lokali, miejsc postojowych, powierzchni przynależnych czyli w dniu przeniesienia prawa własności na nabywcę w postaci aktu notarialnego
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatku poniesionego na rzecz Sprzedającego z tytułu partycypacji w kosztach utraty wartości Maszyny i niewykonania Umowy sprzedaży
Biorąc powyższe pod uwagę, należy stwierdzić, że umowa zakupu przez Wnioskodawcę nieruchomości oraz wyposażenia ruchomego jako, że przedmioty transakcji, jak wskazano we wniosku, nie są przeznaczone do działalności gospodarczej zawarta z kościelną osobą prawną będzie korzystała ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 55 ust. 6 pkt 1 ustawy o stosunku Państwa
Wydatki na spłatę tej części kredytu, którą Wnioskodawczyni uwzględni w kosztach uzyskania przychodu w postaci sfinansowanych z tego kredytu wydatków na dokończenie budowy domu nie mogą być jednocześnie traktowane jako wydatki na cele mieszkaniowe, o których mowa w art. 21 ust. 1 ust. 25 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Wobec powyższego wydatkowanie przychodu ze sprzedaży udziału
Jak ustalić wartość początkową opisanego we wniosku lokalu mieszkalnego (środka trwałego) po wprowadzeniu go do ewidencji środków trwałych?
Skutki podatkowe przeniesienia prawa własności sieci kanalizacyjnej za wynagrodzeniem.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w opisanym powyżej zdarzeniu przyszłym ewentualnie wypłacona warunkowa część ceny za nabycie Przedsiębiorstwa (earn-out) stanowić będzie koszt uzyskania przychodów Spółki inny niż koszt bezpośrednio związany z przychodami (koszt pośredni), potrącalny w dacie poniesienia zgodnie z art. 15 ust. 1 oraz art. 15 ust. 4d ustawy o CIT?
Czy może zostać naliczony podatek od spadków i darowizn w związku z planowaną transakcją kupna-sprzedaży za 1 zł 0 gr? Jeżeli tak, to w jakiej wysokości?
Czy może zostać naliczony podatek od czynności cywilnoprawnych, w związku z planowaną transakcją kupna-sprzedaży za 1 zł 0 gr? Jeżeli tak, to w jakiej wysokości?