Czy w przedstawionym stanie faktycznym (winno być: zdarzeniu przyszłym) na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych, konwersja wierzytelności na kapitał zakładowy oraz kapitał zapasowy nie będzie powodować po stronie Spółki powstania przychodu podlegającego opodatkowaniu.
Moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na usługi doradcze oraz koszty dodatkowe w związku z procesem reorganizacyjnym akcjonariuszy.
Czy w przypadku Połączenia Spółki Przejmującej ze Spółką Przejmowaną, które to Połączenie zostanie przeprowadzone z uzasadnionych przyczyn ekonomicznych, a w szczególności jego głównym ani jednym z głównych celów nie będzie ani uniknięcie, ani uchylenie się od opodatkowania, Połączenie to nie spowoduje po stronie Wnioskodawcy konieczności rozpoznania jakiegokolwiek przychodu podlegającego opodatkowaniu
Dotyczy ustalenia, czy Spółka na podstawie stanu faktycznego jest uprawniona do zastosowania stawki 9% podatku dochodowego od osób prawnych.
1. w przypadku, gdy połączenie odwrotne (Połączenie) Spółki Przejmującej i Spółki Przejmowanej zostanie rachunkowo przeprowadzone metodą łączenia udziałów, Spółka Przejmowana nie będzie miała obowiązku zamknięcia roku podatkowego i tym samym w związku z jego niezamknięciem Spółka Przejmująca będzie zobowiązana do uwzględnienia w swoim zeznaniu o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) za
1. Czy przeprowadzenie połączenia odwrotnego (Połączenie) bez podwyższenia kapitału zakładowego Spółki Przejmującej będzie skutkować dla Wnioskodawcy powstaniem jakiegokolwiek przychodu podatkowego? 2. Czy przeprowadzenie połączenia odwrotnego (Połączenie) z podwyższeniem kapitału zakładowego Spółki Przejmującej będzie skutkować dla Wnioskodawcy powstaniem jakiegokolwiek przychodu podatkowego?
Możliwość opodatkowania w formie karty podatkowej jednoosobowej działalności gospodarczej.
1. Czy w przypadku, gdy połączenie odwrotne (Połączenie) Spółki Przejmującej i Spółki Przejmowanej zostanie rachunkowo przeprowadzone metodą łączenia udziałów, Spółka Przejmowana nie będzie miała obowiązku zamknięcia roku podatkowego i tym samym w związku z jego niezamknięciem Spółka Przejmująca będzie zobowiązana do uwzględnienia w swoim zeznaniu o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty
1. Czy w przypadku, gdy połączenie odwrotne (Połączenie 2) Spółki Przejmującej i Spółki Przejmowanej zostanie rachunkowo przeprowadzone metodą łączenia udziałów, Spółka Przejmowana nie będzie miała obowiązku zamknięcia roku podatkowego i tym samym w związku z jego niezamknięciem Spółka Przejmująca będzie zobowiązana do uwzględnienia w swoim zeznaniu o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty
1. Czy opisane w zdarzeniu przyszłym połączenie spółek spowoduje powstanie po stronie Wnioskodawcy przychodu do opodatkowania? 2. Czy wygaśnięcie zobowiązania z tytułu zawartej ze Spółką Przejmowaną umowy pożyczki na skutek konfuzji będzie skutkować jakimikolwiek skutkami podatkowymi w CIT po stronie Wnioskodawcy?
Wydatki związane ze świadczeniem Usług 1 i 2 przez Zleceniobiorców, którzy będą udziałowcami Spółki i nie będą członkami zarządu, jako służące generowaniu po Państwa stronie przychodów podatkowych mogą stanowić koszty podatkowe, pod warunkiem należytego ich udokumentowania.
W zakresie możliwości zaliczenia przez Spółkę usług świadczonych przez Zleceniobiorców będących udziałowcami i członkami zarządu do kosztów uzyskania przychodów.
Możliwość rozpoznania kosztów uzyskania przychodów z tytułu dobrowolnego umorzenia udziałów oraz z tytułu sprzedaży udziałów.
Połączenie (łączenie przez przejęcie) nie będzie skutkować powstaniem po stronie Spółki Przejmującej przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 8ba i art. 12 ust. 1 pkt 8d ustawy o CIT, - do Połączenia zastosowanie powinien znaleźć art. 12 ust. 1 pkt 8f ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (jako zasada ustalania przychodu) oraz
Czy w związku z podjętą w dniu 28 grudnia 2022 r. na nadzwyczajnym zgromadzeniu wspólników uchwałą wspólników spółki A sp. z o.o. Wnioskodawca: 1. powinien rozpoznać przychód na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 7 ustawy o CIT z tytułu wniesienia do spółki A sp. z o.o. wkładu niepieniężnego w postaci wierzytelności wynikających z umów pożyczek określonych w ww. uchwale, a jeśli tak to czy wartość wkładu
Czy wartość zrealizowanych nieodpłatnie dostaw materaców, które zostały wyprodukowane przez Spółkę, odpowiadająca kosztowi wytworzenia tych materacy, a które to materace zostały przekazane nieodpłatnie przez Spółkę do UNHCR na Ukrainie - może stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodów, - Czy kwoty, które zostaną ewentualnie zwrócone Spółce przez jej Udziałowca, będą stanowić dla Spółki przychód
Interpretacja w zakresie ustalenia kosztu uzyskania przychodów w przypadku zbycia akcji Spółki Dzielonej oraz zbycia udziałów Spółki Przejmującej w oparciu o wartość rynkową Spółki Dzielonej uwzględniającą wartość zobowiązań.
Czy wartość niespłaconych zobowiązań wynikających z umowy pożyczki wobec udziałowca, pozostających u Wnioskodawcy na dzień zakończenia likwidacji i wykreślenia Jego spółki z rejestru przedsiębiorców będzie stanowić dla Wnioskodawcy przychód podatkowy, powodujący powstanie obowiązku w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych.
W zakresie braku obowiązku rozpoznania przychodu w związku z planowanym rozwiązaniem (likwidacją) Spółki Osobowej i wydaniem jej majątku wspólnikom.
Czy Konwersja Pożyczek (obejmująca jedynie kapitał Pożyczek Udziałowca bez odsetek) nie spowoduje obowiązku podatkowego w zakresie rozliczenia VAT przy imporcie usług po stronie Spółki?