W jaki sposób ustalić wartość wydatków poniesionych na nabycie (objęcie) umarzanych udziałów (koszty uzyskania przychodu Spółki).
Ustalenia, czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym koszty uzyskania przychodów na transakcji sprzedaży udziałów w Spółce 3 objętych w zamian za wkład niepieniężny w formie przedsiębiorstwa w postaci działu logistyki powinny odpowiadać przyjętej dla celów podatkowych wartości składników przedsiębiorstwa wynikającej z ewidencji rachunkowej (tj. w zakresie: środków trwałych, środków
1. Czy realizując transakcję podwyższenia kapitału zakładowego w zamian za wkład pieniężny pomiędzy Spółką a Dyrektorem Operacyjnym, zachodzi wywieranie znaczącego wpływu w rozumieniu przepisów art. 11a ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2. Czy podwyższenie kapitału zakładowego Spółki o 32 udziały w wysokości 100 zł nominalnie, w zamian za wkład pieniężny spowoduje powstanie przychodu
W jaki sposób Wnioskodawca powinien ustalić koszt uzyskania przychodu przy ustalaniu dochodu do opodatkowania wynikającego ze sprzedaży akcji Spółki zależnej pokrytych w przeszłości wkładem niepieniężnym w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa Wnioskodawcy?
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym.
W przypadku odpłatnego zbycia udziałów w spółce serii A ostatecznie uzyskanych w wyniku konwersji udziałów serii D(...) objętych za wkład pieniężny, Wnioskodawca będzie uprawniony do uznania za koszt uzyskania przychodu całej kwoty wkładu pieniężnego faktycznie uiszczonej za objęte udziały serii D(...).
Skutki podatkowe zmniejszenia udziału kapitałowego w spółce jawnej i kontynuacji amortyzacji
Dotyczy ustalenia do którego źródła przychodów Spółka powinna zaliczyć przychody oraz koszty
Skutki podatkowe wydania przedsiębiorstwa w trybie datio in solutum w miejsce obowiązku zapłaty wynagrodzenia z tytułu umorzenia udziałów.
Nabycie w drodze licytacji komorniczej w postępowaniu egzekucyjnym udziałów w spółce z o.o. nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, gdyż przybicie przez komornika nie zostało wymienione jako czynność skutkująca opodatkowaniem podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Skutki podatkowe wydania przedsiębiorstwa w trybie datio in solutum w miejsce obowiązku zapłaty wynagrodzenia z tytułu umorzenia udziałów.
Czy w przypadku odpłatnego zbycia udziałów w Spółce przez Wnioskodawcę po obniżeniu kapitału zakładowego w Spółce poprzez obniżenie wartości nominalnej udziałów Wnioskodawcy bez wynagrodzenia Wnioskodawca uprawniony będzie do rozliczenia kosztów uzyskania przychodów w takiej samej wysokości, w jakiej byłby uprawniony do ich rozliczenia przed obniżeniem wartości nominalnej udziałów w Spółce.
Czy dochody uzyskiwane przez Wnioskodawcę z tytułu udziału w spółce jawnej będą zwolnienie z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4a lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ?
Czy spółka prawidłowo postępuje pomniejszając podatek od dywidendy jako iloczyn procentowego udziału komplementariusza w zyskach spółki komandytowej i podatku należnego (wykazanego w pozycji 146 deklaracji CIT-8 wersja 33 – „Suma należnego podatku”) a nie podatku po odliczeniach (po doliczeniu podatku zapłaconego w Belgii) z pozycji 148 deklaracji CIT-8 (33) – „Podatek należny po odliczeniach za rok
Spółka spełnia przesłankę, o której mowa w art. 24m ust. 1 pkt 2 lit. e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i w związku z tym jest uprawniona do skorzystania ze zwolnienia w stosunku do dochodu uzyskanego ze zbycia akcji Spółki Zależnej w ramach Transakcji.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów z tytułu zbycia akcji w wysokości nominalnej wartości objętych udziałów z dnia ich objęcia.
Koszty uzyskania przychodów z tytułu sprzedaży udziałów otrzymanych w wyniku podziału majątku wspólnego małżonków.
Zakwalifikowanie odsetek oraz prowizji od pożyczek i kredytów zaciągniętych na nabycie udziałów/akcji do kosztów pośrednich związanych ze źródłem przychodów z zysków kapitałowych.
Zakwalifikowanie odsetek oraz prowizji od pożyczek i kredytów zaciągniętych na nabycie udziałów/akcji do kosztów pośrednich związanych ze źródłem przychodów z zysków kapitałowych.
Dotyczy ustalenia, czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że suma kosztów uzyskania przychodów w przypadku odpłatnego zbycia przez Wnioskodawcę Udziałów Scalonych będzie równa sumie kosztów uzyskania przychodów ustalonych w oparciu o obowiązujące przepisy z dnia nabycia lub objęcia Udziałów do Scalenia.