Możliwość zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodu przez muzyka kościelnego.
Prawo do korzystania ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT dla świadczonych usług konserwacji i restauracji zabytków.
Możliwość korzystania ze zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b dla świadczonych usług.
Świadczone usługi nauczania gry na instrumentach muzycznych (pianino, gitara, ukulele) oraz zajęć o sposobach nagrywania i obróbki dźwięku wykonywane poprzez zatrudnionych przez Panią nauczycieli nie korzystają ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy.
Uznanie przychodu wypłacanego pracownikom jako przychodu z tytułu działalności twórczej w zakresie sztuk plastycznych.
Wynagrodzenie wypłacane osobom zatrudnionym na podstawie umowy o dzieło, w części dotyczącej przenoszenia przez nich na Spółkę autorskich praw majątkowych do utworów (np. przygotowany i zredagowany tekst na bloga) stanowi przychód z działalności publicystycznej, o której mowa w art. 22 ust. 9b pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Zastosowanie właściwej stawki ryczałtu-działalność wytwórcza w zakresie tworzenia podkładów muzycznych.
obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej datków otrzymanych za występ uliczny
Wskazany przez Wnioskodawcę sklasyfikowany pod symbolem PKWiU 90.03.13.0 rodzaj działalności gospodarczej, tj. działalność artystyczna polegająca na własnoręcznym wykonywaniu obrazów współczesnych (rękodzieł) wg indywidualnego zamówienia klienta oraz ich sprzedaż, może podlegać opodatkowaniu w formie karty podatkowej, przy spełnieniu pozostałych warunków określonych w art. 25 ww. ustawy.
Możliwość zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodu przez pracownika zatrudnionego na stanowisku operatora kamery
Możliwość zastosowania przez płatnika 50% kosztów uzyskania przychodów - muzeum.
Możliwość zastosowania przez płatnika 50% kosztów uzyskania przychodów artyści filharmonii.
Możliwość zastosowania 50% KUP do wypłacanego artystom wynagrodzenia z tytułu spektakli i prób.
Ani przepisy polsko kanadyjskiej Konwencji o unikaniu podwójnego opodatkowania ani przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych nie regulują w sposób wyraźny kwestii dokumentowania okoliczności, o których mowa w art. 16 ust. 4 ww. Konwencji. Jedynym warunkiem opodatkowania tych dochodów w państwie miejsca zamieszkania artysty jest przedstawienie płatnikowi podatku certyfikatu rezydencji.
Czy dostarczanie klientom książek lub broszur (materiałów wykonanych metodą poligraficzną) wydrukowanych na zamówienie klienta u podwykonawcy (drukarni), po uprzednim przetłumaczeniu tekstów i ich złamaniu przez Wnioskodawcę, stanowi wewnątrzwspólnotową dostawę towarów w rozumieniu art. 13 ustawy o podatku od towarów i usług podlegającą opodatkowaniu stawką 0% VAT?
jaką stawkę podatku od towarów i usług winna spółka () stosować przy opodatkowywaniu sprzedaży dzieł sztuki oddanych jej w komis przez córkę twórcy tych dzieł, która weszła w ich posiadanie w drodze darowizny za jego życia?