Możliwość zaliczenia wydatków na zakup towarów, nabytych za pośrednictwem portali internetowych, do kosztów uzyskania przychodu (dokumentowanie wydatków).
Decydujące dla uznania straty w towarze handlowym za koszt podatkowy jest kryterium należytej staranności podatnika. Nie powinno być ono traktowane w sposób rutynowy, polegający na zastosowaniu utartych schematów, lecz w najbardziej możliwym stopniu w sposób zindywidualizowany, z uwzględnieniem wszystkich uwarunkowań oraz realnych możliwości i środków będących w dyspozycji podatnika – wyrok NSA z 10
Zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów spadkobiercy wydatków na zakup towarów handlowych poniesionych przez spadkodawcę oraz przedsiębiorstwo w spadku.
Zwolnienie od podatku VAT transakcji sprzedaży lokali, nabytych mniej niż 2 lata oraz więcej niż 2 lata przed planowaną transakcją, z uwzględnieniem klasyfikacji lokali jako towaru handlowego i środka trwałego, oraz korekta deklaracji VAT w związku ze zwolnioną od podatku sprzedażą lokali.
Zakupiony towar od przedsiębiorstwa żony jako koszt uzyskania przychodów.
Możliwość ujęcia towarów handlowych otrzymanych w ramach darowizny przedsiębiorstwa w remanencie początkowym i zaliczenia ich do kosztów uzyskania przychodów.
• Spełnienie warunków ustawowych do zakwalifikowania wydatku z tytułu zapłaty równowartości renty planistycznej do kosztu uzyskania przychodu. • Zapłata równowartości renty planistycznej stanowiąca część ceny zakupu nieruchomości powinna zostać ujęta w kolumnie 10 księgi przychodów i rozchodów.
Wycofanie lokali z działalności nie stanowi/nie będzie stanowić dostawy towarów opodatkowanej podatkiem VAT. W związku ze zmianą przeznaczenia lokali Wnioskodawca jest/będzie zobowiązany dokonać korekty zgodnie z art. 91 ust. 7d ustawy.
Opodatkowanie podatkiem VAT wniesionego przez Wnioskodawcę aportu do Spółki w postaci towarów handlowych; prawo Spółki do odliczenia podatku naliczonego z faktury wystawionej przez Wnioskodawcę, którą Wnioskodawca udokumentował wniesiony aport w postaci towarów handlowych i prawo Spółki do tego odliczenia poprzez korektę deklaracji podatkowej; korekta transakcji poprzez wystawienie faktury korygującej
Wycofanie z działalności gospodarczej i przekazanie do majątku prywatnego lokali mieszkalnych i garaży użytkowych będzie skutkowało korektą podatku VAT naliczonego w związku ze zmianą przeznaczenia nieruchomości.
Możliwość rozliczenia w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 3% w odniesieniu do przychodów ze sprzedaży.
1) Rozpoznanie kosztów uzyskania przychodów z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej, przy zbywaniu przedmiotów nabytych przez małżonka w celu dalszej odsprzedaży, w kwocie odpowiadającej 100% wydatków poniesionych przez zmarłego małżonka. 2) Ustalenie czy sprzedaż przedmiotów wchodzących w skład kolekcji prywatnej stanowi źródło przychodów określone w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. d ustawy o podatku
Dotyczy możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów towarów handlowych przekazanych w ramach przedsiębiorstwa do indywidualnej działalności gospodarczej Wnioskodawcy
W zakresie skutków podatkowych związanych ze zbyciem lokali mieszkalnych (lokal - towar handlowy) - źródło przychodu , zwolnienie przedmiotowe i koszty uzyskania przychodów.
w zakresie możliwości uznania za koszt uzyskania przychodu wartości towarów handlowych oraz materiałów i surowców niezbędnych do wytworzenia wyrobów gotowych, nabytych w drodze darowizny zorganizowanej części przedsiębiorstwa
Koszty uzyskania przychodów z działalności gospodarczej – ujęcie w kosztach wartości towarów handlowych, ujęcie towarów handlowych w remanencie początkowym i końcowym.