Czy wydatki ponoszone przez Wnioskodawcę w związku z użytkowaniem służbowych telefonów komórkowych przez pracowników są w całości kosztami uzyskania przychodu o których mowa w art. 15 ust.1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box)
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (IP Box)
Możliwość skorzystania z preferencyjnego opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (tzw. IP Box).
Pracownicy pracujący zdalnie powinni mieć stanowisko pracy zorganizowane zgodnie z przepisami bhp. W sytuacji gdy praca zdalna ma polegać na wykonywaniu pracy biurowej, wówczas należy przyjąć, że obowiązkiem pracodawcy jest zorganizowanie stanowiska pracy na takich samych zasadach jak w przypadku telepracy. Zatem właściwe wyposażenie stanowiska pracy pracownika pracującego zdalnie powinno więc uwzględniać
Powstanie obowiązku podatkowego w sytuacji niezwrócenia Spółce Miernika przez Panelistę w przypadku wypowiedzenia Umowy oraz braku obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej niezwróconych przez Panelistów Mierników.
Jaką stawkę amortyzacyjną określoną w Wykazie stawek amortyzacyjnych (stanowiącym załącznik 1 do updop) należy stosować do stanowiących środki trwałe telefonów komórkowych?
Czy ustalona przez Spółkę roczna 20% stawka amortyzacji dla telefonów komórkowych, w tym smartfonów, jest prawidłowa?
Możliwość opodatkowania sprzedaży używanych towarów zakupionych od osób fizycznych niebędących podatnikami podatku od towarów i usług, w ramach procedury VAT marża.
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wskazanych we wniosku wydatków
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów Spółki wydatków związanych z zawartą umową o świadczenie usług zarządzania
W przypadku transakcji zakupu sprzętu elektronicznego objętego tzw. "odwrotnym obciążeniem" często dochodzi do pomyłek w rozliczeniach i dokumentacji. W przypadku tego rodzaju sprzętu transakcje te są rozliczane i fakturowane na zasadach ogólnych (do wartości 20 tys. zł netto) albo - gdy ich wartość przekracza 20 tys. zł netto - na zasadzie odwrotnego obciążenia. W artykule przedstawiamy zasady korygowania
Odwrotne obciążenie dostaw sprzętu elektronicznego na podstawie jednej umowy z wieloma dostawami. Korekta odwrotnego obciążenia w związku z udzieleniem rabatu po transakcyjnego.
Czy wydatki na przejazdy na leczenie szpitalne oraz na zakup: telefonu komórkowego, laptopa, komputera oraz opłaty na funkcjonowanie tych urządzeń podlegają odliczeniu w ramach tzw. ulgi rehabilitacyjnej?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie przychodów podatkowych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie przychodów podatkowych.
Czy wydatki, które Wnioskodawca poniesie na nabycie Urządzeń oraz usług telekomunikacyjnych (tj. zakup dostępu do sieci internetowej) w celu udostępnienia ich Specjalistom przyjmującym zlecenie (wykonawcom dzieł) będą stanowić dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu (dalej również jako KUP) w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy z 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz.U. z
Udzielając urlopu wypoczynkowego pracodawca nie może wymagać od pracownika podania numeru telefonu, pod którym będzie on dostępny na urlopie. Dotyczy to nawet sytuacji, gdy pracodawca żąda tego numeru na wypadek, gdyby musiał odwołać pracownika z urlopu.