Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy kursów w formie zdalnej, tzw. online oraz konferencji w formie zdalnej, tzw. online i stacjonarnie.
Świadczone przez Wnioskodawcę usługi polegające na prowadzeniu szkoleń, szkolenia specjalistycznego dla osób ubiegających się o certyfikat superwizora psychoterapii nie spełniają przesłanki do objęcia ich zwolnieniem na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a-c ustawy.
1.Czy przepisy ustawy o PDOF należy interpretować w ten sposób, że członkowie RN Banku w związku ze sfinansowaniem przez Bank ich udziału w Szkoleniach nie uzyskują przychodu podatkowego, w związku z czym na Banku nie będą ciążyć obowiązki płatnika PDOF z tytułu sfinansowania Szkoleń?
Dotyczy ustalenia, czy przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych należy interpretować w ten sposób, że Bank jest uprawniony do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych w związku ze sfinansowaniem udziału członków RN Banku w Szkoleniach.
Wydatki opisane w zdarzeniu przyszłym związane ze sfinansowaniem udziału członków Rady Nadzorczej Banku w szkoleniach, które będą ponoszone przez Bank w przyszłości nie mogą stanowić kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 1 oraz art. 16 ust. 1 pkt 38a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Możliwość zaliczenia wydatków na organizację spotkań o charakterze szkoleniowo-integracyjnym do kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o CIT.
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT dla usług obejmujących kompleksowe kursy na prawo jazdy kategorii B oraz usług obejmujących jazdy dodatkowe.
1. Czy Wnioskodawca, zobowiązany jako płatnik do pobrania podatku u źródła z tytułu płatności realizowanych z tytułu Opłat za (i) Udostępnienie Znaku oraz (ii) Udostępnienie Know-How, będzie uprawniony do zastosowania w stosunku do Opłat za wskazane usługi preferencji wskazanej w art. 12 polsko-niemieckiej UPO, tj. stawki podatku w wysokości 5%? 2. Czy Wnioskodawca będzie obowiązany jako płatnik do
Wydanie interpretacji indywidualnej - dotyczy zaliczenia wydatków związanych z pracownikami do kosztów uzyskania przychodu
Ustalenie, czy Szkolenia, nabywane przez Spółkę od Nierezydentów mieszczą się w katalogu wskazanym w art. 21 ust. 1 ustawy o CIT, a w związku z tym czy Spółka jest obowiązana do pobrania zryczałtowanego podatku u źródła przy wypłacie na rzecz Nierezydentów wynagrodzenia z tytułu udziału w Szkoleniach jego współpracowników.
Brak opodatkowania zwrotu kosztów szkoleń przez pracowników na rzecz Spółki.
Zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy świadczonych kursów medycznych - szkoleń online dla lekarzy (...), świadczonych kursów – szkoleń prawniczych dotyczących różnych aspektów usług stomatologicznych.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na uzyskanie licencji pilota.
Dotyczy ustalenia, czy wydatki poniesione w związku z realizacją zadań wynikających z ustawy o obronie ojczyzny, związanych z wykonywaniem czynności na rzecz osób objętych przydziałem organizacyjno-mobilizacyjnym - swoich pracowników, jak i osób, które nie są pracownikami Wnioskodawcy, w szczególności zwrot wydatków na dojazdy, utracone zarobki, organizacja szkoleń w zakresie obronności, Wnioskodawca
Zwolnienie od podatku VAT usług szkoleniowych na podstawie § 3 ust. 1 pkt 14 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 grudnia 2013 r. w sprawie zwolnień od podatku od towarów i usług oraz warunków stosowania tych zwolnień, zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. b ustawy usług szkoleniowych w przypadku uzyskania akredytacji na prowadzone szkolenie oraz zwolnienie od podatku
Zwolnienie z opodatkowania środków przeznaczonych na podnoszenie kwalifikacji zawodowych nauczycieli.
Dotyczy ustalenia, czy wydatki poniesione na zakup usług szkoleniowych, udział w konferencjach/targach, lekcji języka obcego oraz koszty podróży, osób wskazanych w opisie zdarzenia przyszłego (nie związanych bezpośrednio ze Spółką żadnym stosunkiem prawnym) mogą być przez Spółkę zaliczone do kosztów uzyskania przychodu zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowego od osób prawnych.
Ustalenie: - czy realizowane/świadczone przez Państwa jako klub sportowy - loty szybowcowe i loty samolotowe treningowe na rzecz osób uprawiających sporty lotnicze i będących lub zamierzających zostać członkami Aeroklubu, w tym usługi szkolenia do licencji pilota szybowcowego (SPL) w ramach szkolenia/udoskonalenia sportowego, korzystają ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT o którym mowa w art
Uznanie czy ponoszone przez Spółkę wydatki na organizację imprez, wyjść integracyjnych oraz szkoleń dla Pracowników i Współpracowników stanowią koszty uzyskania przychodu w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o CIT.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków zwiazanych z podróżami służbowymi i szkoleniami pracowników.
Dotyczy ustalenia, czy: - koszt nabycia łodzi (odpisy amortyzacyjne od wartości początkowej środka trwałego), ubezpieczenie, wyposażenie, koszty eksploatacyjne, opłaty portowe, naprawy serwisowe i utrzymaniowe, w całości lub w jakiejś części, będą stanowić koszty uzyskania przychodu z działalności Spółki, w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o CIT w związku z planowanym wykorzystaniem łodzi na organizowanie
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z zakupem Szkoleń dla Współpracowników.