Koszty z wykonaniem usługi transportowej podlegają zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów.
Gmina odliczając VAT naliczony z faktur dokumentujących wydatki mieszane, związane z zakupem samochodu, ma prawo zastosować prewspółczynnik metrażowy.
Samochód przystosowany do celów transportu medycznego nie może zostać uznany za pojazd specjalny w rozumieniu art. 5a pkt 19a lit. c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i tym samym zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów poniesionych opłat leasingowych, których suma przekroczy kwotę 150 000 zł nie będzie możliwe.
Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązku stosowania ograniczenia wynikającego z art. 23 ust. 1 pkt 47a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wobec kosztów dotyczących Kampera wykorzystywanego na podstawie umowy leasingu operacyjnego w prowadzonej działalności gospodarczej
Czy w przypadku pozyskania pojazdu typu kamper na podstawie umowy leasingu operacyjnego, który będzie przez Wnioskodawcę oddany wyłącznie do odpłatnego używania na podstawie umowy najmu, Podatnik będzie miał obowiązek stosować ograniczenie w zakresie kosztów uzyskania przychodów przewidziane w art. 23 ust. 1 pkt 47a UPDOF?
Czy Wnioskodawca powinien prowadzić ewidencję przebiegu kilometrów w celu możliwości odliczenia 100% kosztów eksploatacji samochodów specjalistycznych (karetek) służących wyłącznie do prowadzenia działalności gospodarczej?
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na eksploatację wykorzystywanych w działalności gospodarczej pojazdów osobowych
Trybunał Sprawiedliwości UE w wyroku z 15 maja 2019 r., sygn. akt C- 235/18 - Vega International Car Transport and Logistic, uznał, że emitenci kart paliwowych, którzy nie są dostawcami paliwa, świadczą swoim klientom usługi finansowe zwolnione z VAT. W takim zaś przypadku zarówno emitenci (jako świadczący usługi finansowe zwolnione z VAT), jak i nabywcy paliwa nie mogą odliczać VAT naliczonego. Wyrok
Koszty uzyskania przychodów wydatki poniesione na eksploatację ambulansu.
W zakresie możliwości zastosowania jednorazowej amortyzacji samochodu specjalnego (ambulansu).
Jakie warunki lub kryteria musiałby spełnić samochód, aby do kosztów uzyskania przychodów można było zaliczać wydatki związane z jego pełną eksploatacją, a dotyczące: - ponoszonych napraw i części zamiennych, - obowiązkowych i dodatkowych ubezpieczeń, - obowiązkowych badań i przeglądów, - kosztów materiałów eksploatacyjnych, takich jak paliwo, oleje i smary?
Czy możliwym będzie dokonanie jednorazowego odpisu amortyzacyjnego?
opodatkowanie samochodów pogrzebowych typu karawan w przypadku sprzedaży dokonywanej bezpośrednio przez Wnioskodawcę oraz sprzedaży dokonywanej za pośrednictwem oddziału Wnioskodawcy
Czy Kancelarii przysługuje prawo do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od zakupionego bankowozu w pełnej wysokości?
Czy podatnikowi będzie służyło prawo do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów pełnej amortyzacji od zakupionego samochodu specjalnego tankowozu bez ograniczeń, o których mowa w art. 23 ust. 1 pkt 4 ustawy z 26 lipca 1991 o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w pełnej wysokości jest możliwe, o ile pojazd jest pojazdem specjalnym w rozumieniu przepisów prawa o ruchu drogowym, ale tylko w przypadku, gdy jego przeznaczenie jest wymienione w załączniku do ustawy nowelizującej. Mając powyższe na uwadze, należy wskazać, iż samochód pogrzebowy, w związku z załącznikiem do ustawy nowelizującej jest uznawany za pojazd specjalny
Czy Gmina ma możliwość prawną odzyskania podatku VAT w związku z realizacją ww. projektu na zasadach określonych w ustawie z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm.)?
W związku z przedstawionym stanem faktycznym, czy sprzedaż samochodu ciężarowego marki F.D. Cargo Furgon doposażonego jako ambulans sanitarny powoduje powstanie obowiązku podatkowego w podatku akcyzowym wynikającym z ustawy z dnia 6 grudnia 2008r. o podatku akcyzowym oraz do jakiego kodu CN należy go zakwalifikować?
Prawo do odliczenia podatku naliczonego przy zakupie pojazdów samochodowych specjalnych pogrzebowych oraz paliwa, w przypadku prowadzenia działalności pogrzebowej.
Czy samochód (ambulans) klasyfikowany do kodu CN 8705 podlega opodatkowaniu podatkiem akcyzowym?
Czy podatnik jest zobowiązany do skorygowania podatku naliczonego od rat leasingowanego samochodu w którym dokonano przeróbek?
Czy podatnik jest zobowiązany do skorygowania podatku naliczonego od zakupionego paliwa do samochodu w którym dokonano przeróbek?
Czy samochód specjalistyczny marki FSO Polonez-Karawan podlega dodatkowemu przeglądowi technicznemu wynikającemu z ustawy z dnia 21 kwietnia 2005 roku. Podatnik wykonuje usługi pogrzebowe?