Koszty z wykonaniem usługi transportowej podlegają zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów.
Gmina odliczając VAT naliczony z faktur dokumentujących wydatki mieszane, związane z zakupem samochodu, ma prawo zastosować prewspółczynnik metrażowy.
Samochód przystosowany do celów transportu medycznego nie może zostać uznany za pojazd specjalny w rozumieniu art. 5a pkt 19a lit. c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i tym samym zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów poniesionych opłat leasingowych, których suma przekroczy kwotę 150 000 zł nie będzie możliwe.
Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązku stosowania ograniczenia wynikającego z art. 23 ust. 1 pkt 47a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wobec kosztów dotyczących Kampera wykorzystywanego na podstawie umowy leasingu operacyjnego w prowadzonej działalności gospodarczej
Czy w przypadku pozyskania pojazdu typu kamper na podstawie umowy leasingu operacyjnego, który będzie przez Wnioskodawcę oddany wyłącznie do odpłatnego używania na podstawie umowy najmu, Podatnik będzie miał obowiązek stosować ograniczenie w zakresie kosztów uzyskania przychodów przewidziane w art. 23 ust. 1 pkt 47a UPDOF?
Czy Wnioskodawca powinien prowadzić ewidencję przebiegu kilometrów w celu możliwości odliczenia 100% kosztów eksploatacji samochodów specjalistycznych (karetek) służących wyłącznie do prowadzenia działalności gospodarczej?
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na eksploatację wykorzystywanych w działalności gospodarczej pojazdów osobowych
Trybunał Sprawiedliwości UE w wyroku z 15 maja 2019 r., sygn. akt C- 235/18 - Vega International Car Transport and Logistic, uznał, że emitenci kart paliwowych, którzy nie są dostawcami paliwa, świadczą swoim klientom usługi finansowe zwolnione z VAT. W takim zaś przypadku zarówno emitenci (jako świadczący usługi finansowe zwolnione z VAT), jak i nabywcy paliwa nie mogą odliczać VAT naliczonego. Wyrok
Koszty uzyskania przychodów wydatki poniesione na eksploatację ambulansu.
W zakresie możliwości zastosowania jednorazowej amortyzacji samochodu specjalnego (ambulansu).
Jakie warunki lub kryteria musiałby spełnić samochód, aby do kosztów uzyskania przychodów można było zaliczać wydatki związane z jego pełną eksploatacją, a dotyczące: - ponoszonych napraw i części zamiennych, - obowiązkowych i dodatkowych ubezpieczeń, - obowiązkowych badań i przeglądów, - kosztów materiałów eksploatacyjnych, takich jak paliwo, oleje i smary?
Czy możliwym będzie dokonanie jednorazowego odpisu amortyzacyjnego?
Czy Kancelarii przysługuje prawo do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od zakupionego bankowozu w pełnej wysokości?
Czy podatnikowi będzie służyło prawo do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów pełnej amortyzacji od zakupionego samochodu specjalnego tankowozu bez ograniczeń, o których mowa w art. 23 ust. 1 pkt 4 ustawy z 26 lipca 1991 o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w pełnej wysokości jest możliwe, o ile pojazd jest pojazdem specjalnym w rozumieniu przepisów prawa o ruchu drogowym, ale tylko w przypadku, gdy jego przeznaczenie jest wymienione w załączniku do ustawy nowelizującej. Mając powyższe na uwadze, należy wskazać, iż samochód pogrzebowy, w związku z załącznikiem do ustawy nowelizującej jest uznawany za pojazd specjalny
Czy po 1 marca 2009 roku sprzedaż niezarejestrowanego wcześniej na terenie kraju ambulansu drogowego, przerobionego z nabytego uprzednio na terenie kraju samochodu osobowego z zapłaconą akcyzą będzie podlegała podatkowi akcyzowemu po przerobieniu go na ambulans w celu dalszej sprzedaży? CN 8705 90 90
Prawo do odliczenia podatku naliczonego przy zakupie pojazdów samochodowych specjalnych pogrzebowych oraz paliwa, w przypadku prowadzenia działalności pogrzebowej.
Czy po 1 marca 2009 roku sprzedaż, nie zarejestrowanego wcześniej na terenie kraju ambulansu drogowego klasyfikowanego do kodu CN 8705, przerobionego z nabytego uprzednio na terenie kraju samochodu ciężarowego, będzie podlegała podatkowi akcyzowemu?
Czy samochód (ambulans) klasyfikowany do kodu CN 8705 podlega opodatkowaniu podatkiem akcyzowym?
1. Czy Wnioskodawca prawidłowo postępuje korygując deklarację VAT za miesiąc czerwiec 2008r. i odliczając podatek VAT naliczony od zakupionego karawanu w całości tj. 4.400,00 zł? 2. Czy Wnioskodawca od faktur dokumentujących zakup paliwa do samochodu (karawan) może odliczyć VAT?
Czy w świetle art. 86 ust. 3 7a ustawy o podatku od towarów i usług z tytułu nabycia ww. samochodu w ramach umowy leasingu przysługuje pełne odliczenie podatku naliczonego?
Czy podatnik jest zobowiązany do skorygowania podatku naliczonego od rat leasingowanego samochodu w którym dokonano przeróbek?
Czy podatnik jest zobowiązany do skorygowania podatku naliczonego od zakupionego paliwa do samochodu w którym dokonano przeróbek?
Czy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego VAT przy zakupie paliwa do samochodów specjalnych w rozumieniu przepisów o ruchu drogowym - karawanów, o masie całkowitej niższej niż 3,5 tony.