Uznanie czy w związku z transakcjami realizowanymi przy użyciu Kart Sprzedawca będzie dokonywać na Państwa rzecz odpłatnej dostawy towarów i odpłatnego świadczenia usług oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycie przy użyciu Kart towarów i usług związanych z samochodami osobowymi oraz samochodami ciężarowymi.
Osiągane przez Wnioskodawcę przychody z tytułu świadczenia usług kierowania pojazdem ciężarowym o ładowności powyżej 2 ton, służącym do przewozu ładunków, mogą być opodatkowane 5,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 6 lit. a ww. ustawy.
Możliwość zaliczenia do uzyskania przychodów kwoty całkowitego rozliczenia umowy leasingowej naczepy, która uległa zniszczeniu w wyniku wypadku drogowego i jest przedmiotem wypłaty ubezpieczenia autocasco.
Prawo do złożenia korekty deklaracji na podstawie art. 86 ust. 13 ustawy o VAT.
Czy wydatki będące ceną nabycia samochodów będą stanowić koszty kwalifikowane nowej inwestycji, o których mowa w § 8 ust. 1 pkt 6 Rozporządzenia PSI, a co za tym idzie będą mogły wpływać na zwiększenie dostępnej pomocy publicznej w postaci zwolnienia podatkowego, a w konsekwencji także pośrednio na wysokość dochodu podlegającego zwolnieniu na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34a Ustawy o CIT.
Możliwość zaliczenia do kosztów bezpośrednich podatku od środków transportowych oraz opłat za obowiązkowe ubezpieczenie.
Brak obowiązku dokonania korekty VAT za czas kiedy ujmowali Państwo faktury w kosztach, z powodu wcześniejszego rozwiązania umowy leasingu operacyjnego.
W zakresie ustalenia, czy wydatki będące ceną nabycia Samochodów będą stanowić koszty kwalifikowane nowej inwestycji, o których mowa w § 8 ust. 1 pkt 2 oraz 6 rozporządzenia, a co za tym idzie będą mogły wpływać na zwiększenie dostępnej pomocy publicznej w postaci zwolnienia podatkowego, a co za tym idzie będą mogły wpływać na zwiększenie dostępnej pomocy publicznej w postaci zwolnienia podatkowego
Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur VAT wystawianych przez Emitenta, dokumentujących nabycie towarów i usług przy wykorzystaniu Kart Paliwowych. Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia 100% wartości podatku naliczonego VAT od Wydatków związanych z Pojazdami 1. Od momentu uzyskania dodatkowego badania technicznego oraz właściwego zaświadczenia
Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, Wnioskodawca może zaliczyć całość wydatków poniesionych na paliwo do pojazdów ciężarowych wykorzystywanych przez Wnioskodawcę w oparciu o umowę najmu (dzierżawy) do kosztów uzyskania przychodu?
Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, Wnioskodawca może zaliczyć całość wydatków poniesionych na paliwo do pojazdów ciężarowych wykorzystywanych przez Wnioskodawcę w oparciu o umowę najmu (dzierżawy) do kosztów uzyskania przychodu?
Czy Wnioskodawcy od dnia 1 stycznia 2019 r. przysługuje prawo zaliczania do kosztów uzyskania przychodu w 100% wartości netto wyszczególnionej w fakturach dokumentujących wydatki związane z eksploatacją opisanych powyżej dwóch samochodów ciężarowych użytkowanych przez Spółkę przy prowadzeniu działalności gospodarczej?
Mając na uwadze fakt, że Wnioskodawca jest wspólnikiem spółki jawnej, wydatki związane z używaniem w działalności gospodarczej przedmiotowych samochodów Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów przy zastosowaniu proporcji do posiadanego przez niego udziału w zysku.
Samochody osobowe i ciężarowe to środki transportu powszechnie wykorzystywane w firmach. W 2019 r. ustawodawca wprowadził nowe zasady zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z nabyciem i używaniem samochodów osobowych, zwłaszcza tych droższych. Zasady te nie zmieniły się natomiast w stosunku do samochodów ciężarowych. Nie objęły także podatku naliczonego od wydatków dotyczących
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy koszt kursu oraz inne wydatki związane z uzyskaniem prawa jazdy kat. C i E (np. opłata za egzamin, wykupienie dodatkowych lekcji jazdy) oraz koszt uzyskania świadectwa kwalifikacji kierowcy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu?
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia podstawy opodatkowania sprzedaży części regenerowanej oraz korekty podstawy opodatkowania w przypadku zwrotu części regenerowanej przez nabywcę.
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących zakup towarów i usług przy użyciu kart tzw. paliwowych oraz okresu rozliczeniowego w jakim Spółka ma prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Czy Wnioskodawcy będzie przysługiwać prawo do odliczenia VAT (odpowiednio 100% oraz 50%) z faktur dokumentujących nabycie towarów i usług dokonanych za pomocą kart paliwowych?