dotyczy możliwości odzyskania podatku VAT w związku z wydatkami poniesionymi na realizację projektu
brak opodatkowania podatkiem VAT nieodpłatnego udostępniania sali gimnastycznej na rzecz Stowarzyszenia prowadzącego działalność sportową
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów Kosztów Części Nieoficjalnej poniesionych w 2017 oraz 2018 roku.
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów Kosztów Ogólnych (w tym Kosztów Wspólnych, w części przypadającej na Kongres) poniesionych w 2017 oraz 2018 roku.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z zastosowaniem prewspółczynika dla UMiG oraz korekty z art. 90c.
Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego związanego z planowaną inwestycją modernizacji oświetlenia w sali kinowej w oparciu o zaproponowaną przez Wnioskodawcę metodę.
Prawo do odzyskania podatku VAT od poniesionych zakupów związanych ze zrealizowaną inwestycją.
Prawo do odliczenia w drodze korekty wieloletniej części podatku naliczonego od wydatków związanych z budową sali gimnastycznej w związku ze zmianą w sposobie wykorzystania obiektu.
Podatek od towarów i usług w zakresie korekty odliczonego podatku VAT naliczonego od wydatków związanych z budową hali sportowej przy zastosowaniu prewspółczynnika jednostki, która dysponowała salą w danym roku.
Prawo do odliczenia kwoty podatku naliczonego w stosownej części poprzez dokonanie korekty nieodliczonego uprzednio przez Gminę podatku związanego z wydatkami inwestycyjnymi poniesionymi na budowę sali gimnastycznej.
Obowiązek naliczania podatku należnego z tytułu nieodpłatnego udostępniania świetlic.
Prawo do odliczenia w drodze korekty wieloletniej części podatku naliczonego od wydatków związanych z budową sali gimnastycznej w związku ze zmianą w sposobie wykorzystania obiektu.
Jaką stawką podatku VAT opodatkować każdą z usług 1-3 (usługa członkostwa, usługa wstępu do Klubu, usługa fitness) wchodzących w skład ceny karnetu?
Prawo do odliczenia kwoty podatku naliczonego w stosownej części poprzez dokonanie korekty nieodliczonego uprzednio przez Gminę podatku związanego z wydatkami inwestycyjnymi poniesionymi na budowę sali gimnastycznej.
Czy u pracowników Wnioskodawcy powstaje nieodpłatne świadczenie w związku z zawarciem umowy o udostępnienie dla nich sali gimnastycznej i czy Wnioskodawca jest zobowiązany doliczać do przychodów pracownika z tytułu umowy o pracę wartość takiego nieodpłatnego świadczenia (jeśli tak to w jakiej wysokości), nawet jeśli pracownik faktycznie nie skorzystał z możliwości ćwiczeń w sali gimnastycznej w danym
Czy wydatki związane z dowozem towarów, wynajęciem sali ekspozycyjnej, usługami noclegowymi i usługami gastronomicznymi na spotkaniu z klientami stanowią koszt uzyskania przychodu dla Spółki ?
Czy wydatki opisane w stanie faktycznym wniosku ponoszone przez Spółkę w związku z organizacją spotkań roboczych i reprezentacyjnych są przez Spółkę prawidłowo rozliczane dla celów podatku dochodowego od osób prawnych (dalej: podatku CIT) w świetle definicji kosztów uzyskania przychodów zamieszczonej w art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: ustawa
brak prawa do odliczenia przez Uczelnię podatku naliczonego w związku realizacją inwestycji polegającej na dociepleniu sali gimnastycznej, dociepleniu dachu i zaplecza nad budynkiem
Czy wydatki związane z organizacją szkolenia takie jak: wynajem sali konferencyjnej, catering, zakup artykułów spożywczych z przeznaczeniem do spożycia przez uczestników szkoleń, dojazd, nocleg, zapewnienie części rozrywkowej będą w całości stanowiły koszt podatkowy w myśl art. 15 ust. 1 ustawy CIT, bez względu na to, czy będzie to pracownik, czy osoba współpracująca ze Spółką?
Czy w świetle zmian w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych i Prawie farmaceutycznym są kosztami uzyskania przychodów wydatki na reklamę produktów leczniczych w rozumieniu art. 52 ust. 1 Prawa farmaceutycznego, ponoszone przez Spółkę będącą częścią koncernu farmaceutycznego, która w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej, na podstawie umów zawartych z dostawcami leków z Grupy
Czy wydatki związane z organizacją spotkań integracyjnych, w tym wigilijnych, okolicznościowych i imprez rekreacyjno-sportowych dla pracowników Spółki, zazwyczaj dla ogółu, czasem dla pracowników poszczególnych działów, tj. m. in. koszty wynajmu sal, usług gastronomicznych, cateringu, oprawy artystycznej, zajęć sportowo-rekreacyjnych, noclegów i przejazdów są kosztami uzyskania przychodów?