Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym wydatki na nabycie elementów rusztowań nie stanowią kosztu nabycia środków trwałych i zgodnie z treścią art. 15 ust. 4d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych stanowią koszty uzyskania przychodu potrącalne w dacie ich poniesienia?
Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia do usługi dzierżawy rusztowań wraz z transportem oraz montażem i demontażem, w przypadku kiedy Wnioskodawca świadczy ww. usługę jako podwykonawca na rzecz głównego wykonawcy działającego na zlecenie Inwestora; w zakresie rozliczenia w deklaracji VAT-7 faktury korygującej sprzedaży odwrotne obciążenie wystawionej z tytułu
Czy zakupione od dwóch dostawców (producentów) elementy rusztowania, gdzie wartość pojedynczego elementu w momencie zakupu nie przekraczała kwoty 650 zł netto, można zaliczyć jako wyposażenie i tym samym całą wartość zakupu odpisać jednorazowo od przychodu? Czy uznać zakup za środek trwały i zgodnie z przepisami go amortyzować?
Czy zakupione elementy szalunku należy uznać za środek trwały i dokonywać amortyzacji, czy uznać za nisko cenne wyposażenie i ująć w kosztach jednorazowo w dniu poniesienia wydatku?
Sposób zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na nabycie elementów szalunków budowlanych.
Czy zakupione przez Firmę rusztowania elewacyjne można zaliczyć do środków trwałych i czy należy je amoryzować ?