Ustalenia, czy wydatek na zapłatę Kosztów postępowania, które nie mogą być odzyskane regresem od pozostałych dłużników solidarnych, może być w części przypadającej na Spółkę, zaliczony do kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Sama wartość poczynionych nakładów (kosztów związanych z remontem oraz wyposażeniem lokalu) nie obniży podstawy opodatkowania przy umowie darowizny. Natomiast obniżyć mogłyby ją ewentualne roszczenia o zwrot poniesionych nakładów.
Powstanie przychodu w związku ze zwrotem środków pieniężnych za zapłatę kar umownych.
Koszty uzyskania przychodów zasadzone koszty (kwota główna, odsetki, koszty procesu) wyrokiem Sądu Apelacyjnego stwierdzającego odpowiedzialność regresową Wnioskodawcy.
Koszty uzyskania przychodów zasadzone koszty (kwota główna, odsetki, koszty procesu) wyrokiem Sądu Apelacyjnego stwierdzającego odpowiedzialność regresową Wnioskodawczyni.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie przychodu podatkowego oraz kosztów uzyskania przychodów.
Czy suma pieniężna wypłacona przez Wnioskodawcę ubezpieczycielowi kontrahenta tytułem zadośćuczynienia roszczeniu regresowemu przysługującemu ubezpieczycielowi na podstawie art. 828 Kodeksu cywilnego (przejście z mocy prawa roszczenia o naprawienie szkody przysługującego ubezpieczonemu przeciw osobie trzeciej, na skutek wypłaty odszkodowania przez ubezpieczyciela odszkodowania na rzecz ubezpieczającego
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, polegające na przyjęciu, iż wypłacone na rzecz ubezpieczyciela roszczenie regresowe w kwocie 355.451,05 zł, które następnie zostało zasądzone od pracownika prawomocnymi wyrokami sądowymi i skierowane do egzekucji komorniczej winno być uznane za koszt uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o pdop?
Czy przychody związane ze stratą ustanowienia hipoteki są przychodem dla Spółki?
Czy wymienione powyżej przychody i koszty operacyjne, dotyczące lokali mieszkalnych, garaży i miejsc postojowych w garażach znajdujących się w budynkach mieszkalnych są odpowiednio przychodami z gospodarki zasobami mieszkaniowymi i kosztami tej gospodarki w rozumieniu art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a dochód z tego źródła - w przypadku przeznaczenia go na cele związane
Czy zmiana sposobu prezentacji oszacowanej wartości przyszłych regresów w pasywach bilansu ze znakiem minus, a nie jak dotychczas w kwocie rezerw techniczno -ubezpieczeniowych, wprowadzona rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 22 grudnia 2004 r. zmieniła charakter podatkowy tej pozycji w świetle ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych ?