Artykuł aktualny
07.06.2024 Podatki

Towary handlowe otrzymane w darowiźnie i przeznaczone do dalszej odsprzedaży należy wpisać w kolumnie 17 pkpir. Podatnik powinien je również ująć w remanencie początkowym oraz na koniec roku podatkowego w remanencie końcowym – jeśli nie zostaną sprzedane. Takie stanowisko potwierdził Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji, której fragment przedstawiamy.

Interpretacja
03.04.2024 Podatki

Dłużnik faktycznie zaprzestał prowadzenia działalności, tzn. wykonywania czynności opodatkowanych, a świadczy o tym opodatkowanie tzw. remanentu likwidacyjnego (końcowego). W sytuacji zatem Dłużnika (który nie jest już podatnikiem VAT) będącego osobą fizyczną, po zaprzestaniu działalności (wykonywania czynności podlegających opodatkowaniu), która na gruncie stanu niniejszej sprawy nie była podejmowana

Interpretacja
03.06.2019 Podatki

możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości towarów handlowych nabytych w drodze darowizny oraz uwzględnienia ich wartości przy ustalaniu dochodu rocznego oraz skutków podatkowych sprzedaży nieruchomości.

Interpretacja
11.01.2018 Podatki

zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wartości towarów handlowych nabytych w drodze darowizny

Interpretacja
23.06.2016 Podatki

Czy wniesione aportem do spółki cywilnej towary handlowe należy odnieść w koszty zakupu towarów pod datą ich wniesienia do spółki, czy też ująć w remanencie początkowym sporządzonym na dzień rozpoczęcia działalności spółki, który należy wpisać do podatkowej księgi przychodów i rozchodów?

Interpretacja
15.06.2015 Podatki

Czy stosownie do art. 24 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustalając dochód z działalności gospodarczej, w wartości remanentu końcowego należy ująć wartość niesprzedanej części gruntu według pełnej ceny zakupu, wynikającej z dokumentu nabycia (aktu notarialnego), czy też według ceny zakupu pomniejszonej o dokonaną po 90 dniach korektę kosztów?

Interpretacja
12.01.2015 Podatki

W zakresie skutków podatkowych przekazania gospodarstwa rolnego jako czynności niepodlegającej opodatkowaniu zgodnie z art. 6 pkt 1 ustawy.

Interpretacja
02.04.2014 Podatki

Skutki podatkowe z tytułu nieodpłatnego przekazania przedsiębiorstwa żonie

Interpretacja
19.03.2014 Podatki

Czy wyliczając zaliczki miesięczne na podatek dochodowy można rozliczać koszty zakupu materiałów, jeżeli zaliczki na zakup lokali nie stanowią przychodu? Czy w miesiącu, w którym nastąpi sprzedaż lokalu do kosztów uzyskania przychodów należy zaliczyć zakup materiałów proporcjonalnie do sprzedanych lokali, czy również materiał związany z pozostałymi lokalami, aż do momentu inwentaryzacji?

Interpretacja
14.06.2011 Podatki

Czy w świetle rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów, Wnioskodawca ma obowiązek dokonywania spisu z natury w określonym przez Ministra Finansów terminie i czy w tym spisie z natury winny być uwzględnione jeszcze niekompletne projekty, jak również te kompletne, które nie zostały w roku podatkowym sprzedane?

Interpretacja
20.05.2011 Podatki

Czy koszty poniesione na zakup projektu budowlanego w 2010 r., koszty poniesione z tytułu usługi pośrednictwa w sprzedaży nieruchomości oraz koszty wykonania ław fundamentowych winny zostać zaliczone do tzw. produkcji w toku w rozumieniu § 27 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów?

Interpretacja
27.01.2009 Podatki

Czy zakupiony grunt przeznaczony do dalszej sprzedaży mogę traktować jako towar kol. 10 PKiR, podlegający w przypadku nie sprzedania do końca okresu podatkowego wykazaniu w remanencie końcowym , czy też nie podlega w ogóle wykazaniu w podatkowej księdze przychodów i rozchodów?

Interpretacja
10.01.2007 Podatki

Jak wynika ze złożonego wniosku Wasza firma (Spółka Jawna, której jest Pan współwłaścicielem) zamówiła w Tajwanie maszyny, mające służyć jako towar handlowy. Po przywiezieniu w miesiącu grudniu 2006r. i rozpakowaniu maszyn okazało się, że są to inne maszyny niż przez Was zamówione. Sprawy związane z reklamacją potrwają miesiąc lub dłużej, w związku z czym pyta Pan o sposób ujęcia zdarzenia gospodarczego

Interpretacja
17.03.2006 Podatki

Czy wydatki związane z zakupem materiałów do usług sprzątania należy księgować w kolumnie 10 /w momencie zakupu/ czy 14 w momencie zapłaty?Czy materiały zużywane do usług sprzątania należy ujmować w remanencie końcowym?