Czy koszty rekultywacji i inne związane z zamknięciem, nadzorem, w tym monitoringiem składowiska, poniesione do wysokości posiadanego funduszu rekultywacji, obciążają ten fundusz i nie stanowią dla spółki kosztów uzyskania przychodów, Czy koszty rekultywacji i inne związane z zamknięciem, nadzorem, w tym monitoringiem składowiska, poniesione ponad wartość posiadanego funduszu rekultywacji, sfinansowane
Ustalenie, czy Spółka miała/będzie miała prawo do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów na fundusz rekultywacji, na bieżąco w momencie ich dokonywania, z uwzględnieniem opisanej we wniosku korekty (tj. korekty odpisów ustalonych zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 29 u.p.d.o.p. dokonywanej na bieżąco (miesięcznie) o realną ilość odpadów przekazanych do składowania i realną wartość), począwszy
Stosowanie art. 16 ust. 1 pkt 29 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
1. Czy odpisy na fundusz rekultywacji które zostały dokonane od momentu przyjęcia planu rekultywacji składowiska (kwietnia 2018 r.), a także będą dokonywane w przyszłości mogą być przez Spółkę zaliczane do kosztów uzyskania przychodów na bieżąco, w momencie dokonywania odpisów na fundusz? 2. Czy Spółka dokonując korekty planu rekultywacji, zgodnie z pkt d) jest uprawniona do powiększania zaplanowanych
Opodatkowanie podatkiem VAT wynagrodzenia za bezumowne korzystanie z nieruchomości.
Czy straty Wnioskodawcy wynikające z likwidacji nie w pełni umorzonych środków trwałych w likwidowanym Zakładzie A. stanowić będą dla Spółki koszt uzyskania przychodów?
Czy bieżące koszty utrzymania likwidowanego Zakładu A. takie jak m.in. dozór, monitoring terenu, podatek od nieruchomości, utrzymanie porządku, koszty likwidacji majątku trwałego oraz koszty rekultywacji stanowią/będą stanowić koszty uzyskania przychodów Wnioskodawcy po zaprzestaniu działalności tej Elektrowni?
Zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 120 lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych korzysta jedynie odszkodowanie za rekultywację gruntów. Natomiast pozostałe środki, tj. odszkodowanie z tytułu pogorszenia nieruchomości, wynagrodzenie za bezumowne korzystanie z nieruchomości oraz zadośćuczynienie, stanowić będą przychód z innych źródeł, o których mowa w art. 10 ust. 1| pkt 9 ww. ustawy
Czy w związku z zaprzestaniem przyjmowania odpadów na kwaterze składowiskowej kolejne odpisy amortyzacyjne tej budowli będą stanowiły koszty uzyskania przychodu?
Czy podatki od nieruchomości: od zajmowanej powierzchni oraz od wartości budowli tej kwatery składowiskowej odpadów płacone w kolejnych latach, począwszy od roku 2018 będą stanowiły koszty uzyskania przychodów?
Czy w związku z rekultywacją kwatery składowiska odpadów wszelkie wydatki z tym związane będą stanowiły koszty uzyskania przychodów?
Czy wydatki związane z monitoringiem poeksploatacyjnym ponoszone przez kolejne kilkadziesiąt lat będą stanowiły koszty uzyskania przychodów?
Czy dokonany, zgodnie z opracowanym planem zamknięcia i rekultywacji składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne odpis na fundusz rekultywacyjny w formie rezerwy w części przypadającej na rok 2015 skorygowany o kwotę pozostałości środków tego funduszu według stanu na początek roku podatkowego, może być kosztem uzyskania przychodów na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 29 ustawy o CIT?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie określenia czy środki zgromadzone przez Spółkę na Funduszu, które będą wydatkowane w przyszłości będą stanowiły koszty uzyskania przychodów w momencie ich wydatkowania oraz w przypadku negatywnej odpowiedzi na pytanie nr 1 za który okres Spółka powinna rozpoznać kwoty przekazane na Fundusz jako koszty uzyskania przychodów.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztów poniesionych na rekultywację gruntów, na których zakończono wydobycie węgla w dacie ich poniesienia?
Czy w związku z zaprzestaniem z dniem 31 grudnia 2013 r. przyjmowania odpadów na składowisko, odpisy amortyzacyjne od tej budowli począwszy od roku 2014 będą stanowiły koszt uzyskania przychodów?
Czy wartość nieumorzona likwidowanych środków trwałych oraz koszty likwidacji stanowić będą koszty uzyskania przychodów? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)