Możliwość zastosowania do przeliczenia płatności na złotówki w celu określenia podstawy opodatkowania podatkiem u źródła zasady dla celów bilansowych.
Ustalenie, czy momentu rozpoznania kosztu podatkowego wynikającego z kosztu własnego sprzedanych wyrobów gotowych oraz momentu rozpoznania przychodu podatkowego za świadczone usługi udostępniania Platformy oraz przychodu z tytułu pośrednictwa płatności oraz zastosowania odpowiedniego kursu przeliczenia waluty obcej.
Ustalenie kursu waluty obcej według którego należy dokonać korekty podstawy opodatkowania podatku VAT.
Prawidłowe przeliczanie na PLN przychodu oraz kosztów uzyskania przychodów.
w zakresie: możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odszkodowania wypłaconego na mocy porozumienia z Prezesem Zarządu z tytułu jego rezygnacji ze stanowiska jest prawidłowe; ustalenia, czy kursem przeliczeniowym dla wyliczenia kosztu uzyskania przychodów będzie średni koszt NBP z dnia poprzedzającego dzień złożenia rezygnacji przez Prezesa Zarządu z pełnionej funkcji jest prawidłowe.
W zakresie ustalenia dochodu zagranicznej jednostki kontrolowanej, podstawy opodatkowania 19% podatkiem od dochodów zagranicznej jednostki kontrolowanej, przeliczenia na złote polskie kwoty podstawy opodatkowania, kwoty dochodu, zaliczki na dywidendę, dla celów wypełnienie zeznania PIT-CFC oraz podstawy obliczenia daniny solidarnościowej.
w zakresie ustalenia dochodu zagranicznej jednostki kontrolowanej, podstawy opodatkowania 19% podatkiem od dochodów zagranicznej jednostki kontrolowanej, przeliczenia na złote polskie kwoty podstawy opodatkowania, kwoty dochodu, zaliczki na dywidendę, dla celów wypełnienie zeznania PIT-CFC oraz podstawy obliczenia daniny solidarnościowej
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie wystąpienia podatkowych różnic kursowych.
Podatek dochodowego od osób fizycznych w zakresie wystąpienia podatkowych różnic kursowych.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie wystąpienia podatkowych różnic kursowych.
Moment ujęcia faktury korygującej w deklaracji VAT-7 in plus i in minus (wystawionej wskutek okoliczności powstałych po dokonaniu transakcji i po wystawieniu faktury pierwotnej) za odpowiedni okres rozliczeniowy oraz przeliczenie wartości w walucie wynikającej z faktury korygującej na złote polskie.
Sposobu przeliczenia kwoty zaliczki wyrażonej w walucie obcej w fakturach za częściowe wykonanie robót.
w zakresie rozpoznania i przeliczania przychodu z tytułu świadczenia usług na rzecz klienta oraz dotyczącej podatku od towarów i usług.
Czy w przypadku, gdy zgodnie z obowiązującym od dnia 1 stycznia 2016 r. stanem prawnym, Spółka dokona stosownych korekt przychodów na bieżąco na podstawie wystawionych not księgowych/faktur korygujących, to wówczas dla celów rozliczenia CIT powinna zastosować do przeliczenia waluty obcej na złotówki kurs EUR z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień wystawienia faktury/noty korygującej?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie przychodu z tytułu wypłaty dywidendy w formie wierzytelności pożyczkowej, kosztów uzyskania przychodów z tytułu wypłaty dywidendy w formie wierzytelności pożyczkowej w wysokości kwoty głównej wydawanej wierzytelności oraz kosztów uzyskania przychodów z tytułu wypłaty dywidendy w formie wierzytelności pożyczkowej w wysokości odsetek naliczonych uwzględnionych
ustalenia momentu korekty kosztu uzyskania przychodu w związku z otrzymaniem premii pieniężnej (rabatu); zastosowania kursu walut do przeliczenia wartości w walucie obcej zawartych w nocie korygującej
przeliczenie przychodu na złote według kursu średniego ogłaszanego przez NBP z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień wystawienia dokumentu polecenie księgowania po akceptacji rachunku; przeliczenie kosztu uzyskania przychodu na złote według kursu średniego ogłaszanego przez NBP z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień wystawienia dokumentu polecenie księgowania
zastosowanie średniego kursu NBP z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień wystawienia faktury korygującej lub zbiorczej faktury korygującej do przeliczenia korekty przychodu
Czy w świetle art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych różnica pomiędzy zwróconą przez Wnioskodawcę kwotą kapitału, a kwotą otrzymanego kredytu, może stanowić koszt uzyskania przychodów?
Czy w przypadku ww. kredytu denominowanego powstają różnice kursowe, a jeśli tak, to czy stanowią one koszt uzyskania przychodu?
Podatek od towarów i usług w zakresie prawidłowości ustalenia podstawy opodatkowania.
Określenie kursu do przeliczenia na PLN kosztów uzyskania przychodów poniesionych w walucie obcej.
Czy powstające różnice kursowe od zobowiązań, które będą wyrażone w walucie obcej i nie zostaną uregulowane w drodze kompensaty w systemie Nettingu, lecz będą uregulowane przez Spółkę w formie zapłaty w PLN wykonywanej do Centrali będą stanowić dla Spółki różnice kursowe dla celów podatkowych?