Wymienione wydatki zwiększają wartość początkową środka trwałego jako ulepszenie i będą amortyzowane.
Uznanie za odpłatną dostawę towarów wycofania nieruchomości i samochodów z majątku Spółki i nieodpłatnego przekazania ich do majątku prywatnego wspólników. Zapłata podatku od towarów i usług w związku z wycofaniem i przekazaniem. Zwolnienie z opodatkowania podatkiem wycofania nieruchomości z i nieodpłatnego przekazania ich do majątku prywatnego wspólników. Korekta podatku od wydatków związanych z nabyciem
Brak obowiązku korekty 10-letniej w związku z przekazaniem POŚ mieszkańcom.
Brak opodatkowania nieodpłatnego przekazania własności sieci wodno-kanalizacyjnej Gminie oraz prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego.
Sposób rozliczenia w związku z wycofaniem nieruchomości ze spółki do majątku wspólników.
Dotyczy ustalenia, czy zyski wypracowane w okresie opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek, które podatnik przekazał na kapitał zapasowy po zakończeniu ryczałtu będą opodatkowane.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją Inwestycji przekazanej w nieodpłatne użytkowanie.
Napiwki przekazywane trenerom z konta Spółki nie stanowią przychodu.
Dotyczy ustalenia w którym momencie koszty kwalifikowane inwestycji związanej z decyzją o wsparciu należy uznać za poniesione
Wycofanie z majątku Spółki i przekazanie na rzecz Wspólników nakładów związanych z budową i ulepszeniem budynku magazynowo-socjalnego będzie stanowić nieodpłatne świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Spółka nie będzie mieć obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego.
Ustalenie czy przekazanie nieruchomości na cele prywatne stanowi zbycie towarów na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy; określenie podstawy opodatkowania ; brak obowiązku korekty podatku naliczonego i sposobu jej dokonania.
Czy poniesione przez Spółdzielnię wydatki związane z wybudowaniem infrastruktury drogowej, która będzie przedmiotem nieodpłatnego przekazania na rzecz Miasta, będą stanowić koszty uzyskania przychodu w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (w momencie przekazania wybudowanej infrastruktury drogowej/jej etapu Miastu)? (pytanie oznaczone we wniosku nr 4).
Czy Spółka ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu wydatki poniesione w związku z inwestycją drogową wymaganą przez ustawę o drogach publicznych, oraz czy wydatki te są bezpośrednio lub pośrednio związane z uzyskanymi przychodami
Brak podlegania opodatkowaniu czynności wycofania z działalności gospodarczej nieruchomości gruntowej, zabudowanej budynkiem administracyjno-biurowym, halą warsztatową, magazynem i na której posadowiono halę namiotową oraz pojazdów, które wykorzystywane będą na cele najmu prywatnego, oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku VAT naliczonego w związku z wycofaniem ww. nieruchomości oraz pojazdów
Kwalifikacja do kosztów uzyskania przychodów oraz momentu zaliczenia do kosztów podatkowych wydatków na inwestycję drogową.
1. Czy Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wartość wydatków poniesionych na wykonanie przekazanej nieodpłatnie dokumentacji projektowej wraz z prawami autorskimi i pozwoleniem na budowę? 2. Jeżeli poniesione wydatki na wykonanie dokumentacji projektowej stanowią koszty uzyskania przychodu, to w którym momencie?
Brak prawa do odliczenia i korekty podatku naliczonego z tytułu inwestycji, która zostanie nieodpłatnie przekazana gminnemu ośrodkowi kultury.
Brak opodatkowania podatkiem VAT nieodpłatnego przekazania książek w ramach realizacji zadania pn. „(...)” oraz brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z nim związanego.
Konieczność korekty podatku naliczonego, gdy posiadany węgiel nie będzie wykorzystany do czynności opodatkowanych, a będzie przekazywany osobom uprawnionym jako pomoc rzeczowa.
Opodatkowanie opłat związanych z przygotowaniem do zbycia lokali mieszkalnych i użytkowych
Brak opodatkowania podatkiem VAT nieodpłatnego przekazania nakładów przebudowanej infrastruktury elektroenergetycznej.
Uznanie zespołu składników materialnych i niematerialnych przenoszonych nieodpłatnie do fundacji rodzinnej za przedsiębiorstwo i w rezultacie wyłączenie tej czynności z opodatkowania podatkiem VAT oraz brak obowiązku dokonania korekty, o której mowa w art. 91 ust. 1-8 ustawy.