Możliwość odliczenia w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków poniesionych w związku z pobytem i rehabilitacją niepełnosprawnego dziecka w przedszkolu integracyjnym.
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne i Ordynacja podatkowa – korekta zeznań podatkowych – zmiana stawki ryczałtu (dyrektor przedszkola).
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne jest nieprawidłowe w części dotyczącej możliwości złożenia korekt zeznań podatkowych za lata 2020-2021 oraz prawidłowe w pozostałej części – wynagrodzenie dyrektora przedszkola.
Czy wydatki niepublicznego przedszkola lub szkoły, niesfinansowane bezpośrednio ze środków przyznanych w ramach dotacji, to jest niepokryte ze źródła przychodów: dotacji oświatowej otrzymanej z budżetu jednostki samorządu terytorialnego (nieprzedstawione do rozliczenia dotacji, a tym samym dotacja oświatowa nie została przeznaczona na pokrycie takich wydatków) mogą stanowić koszty uzyskania przychodów
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 24 lit. b ustawy usług w zakresie opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat oraz świadczenia usług ściśle z tymi usługami związanych oraz zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy usług w zakresie kształcenia i wychowania oraz świadczenia usług ściśle z tymi usługami związanych.
Środki wpłacane przez rodziców za wyżywienie dzieci korzystających z usług wychowania przedszkolnego stanowią przychód z prowadzonej działalności gospodarczej, który – zgodnie z zasadami ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych – należy opodatkować.
Jeśli to wynagrodzenie stanowi przychód z działalności gospodarczej czy wobec tego Wnioskodawca może odliczyć od tego przychodu (tzw. wynagrodzenia) wydatki jakie ponosi na przedszkole, które nie są finansowane z dotacji?
możliwość zwolnienia od opodatkowania kwot głównych zasądzonych wyrokiem sądowym z tytułu nieterminowej wypłaty dotacji otrzymanej w związku z prowadzeniem niepublicznego przedszkola oraz odsetek od ww. kwot głównych
Czy otrzymywane wynagrodzenie stanowi dochód zwolniony z opodatkowania na podstawie przepisu wynikającego z art. 21 ust. 1 pkt 129 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Skutki podatkowe otrzymania dotacji udzielonej wnioskodawcy na podstawie art. 90 ustawy o systemie oświaty otrzymanej z jednostek samorządu terytorialnego.
Skutki podatkowe otrzymania dotacji udzielonej wnioskodawcy na podstawie art. 90 ustawy o systemie oświaty otrzymanej z jednostek samorządu terytorialnego.
W jaki sposob rozliczac koszty uzyskania przychodu w sytuacji gdy wystepuja przychody zarowno opodatkowane jak i zwolnione z podatku i nie ma mozliwosci przyporzadkowania tych kosztow do poszczegolnych zrodel przychodow?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy kwota pozyskanych środków na realizację Projektu będzie przychodem z działalności gospodarczej zwolnionym z opodatkowania i nie podlegającym wpisowi do PKPiR? czy koszty pokrywane z otrzymanych środków związane z realizacją Projektu powinny być ujmowane po stronie kosztów w prowadzonej w działalności gospodarczej PKPIR? czy kwota otrzymywanych środków na realizację Projektu zaliczana jest do przychodów
Wnioskodawczyni prowadząc działalność gospodarczą uzyskuje przychody i ponosi koszty uzyskania przychodów, które są rozliczane w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Zatem otrzymana dotacja, nie stanowi dla Wnioskodawczyni wynagrodzenia za pracę, lecz przychód z pozarolniczej działalności gospodarczej zwolniony z opodatkowania na podstawie cytowanego powyżej art. 21 ust. 1 pkt 129 ustawy o
Jaką formę dokumentacji finansowej: pełną księgowość czy księgę przychodów i rozchodów powinien prowadzić właściciel przedszkola niepublicznego?
Czy jeżeli część dotacji zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów pracy właściciela (wynagrodzenie pracownika dydaktycznego i pełnienie obowiązków dyrektora przedszkola), to ta część dotacji jest zwolniona z podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 129 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a koszty w tym przypadku w ogóle nie powstaną, zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 10 tej ustawy
Czy koszty uzyskania przychodów niepublicznego przedszkola sfinansowane z przychodów opodatkowanych (wpłat rodziców) oraz przychodów wolnych od podatku (dotacji z Urzędu Miasta), mogą być rozliczane w oparciu o zasadę wyrażoną w art. 22 ust 3 i 3a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy dotacje z budżetu gminy podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym?
stwierdzić należy, iż wydatki poniesione przez podatnika przed rozpoczęciem pozarolniczej działalności gospodarczej, jeśli nie zostaną sfinansowane z otrzymanej dotacji mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów. Natomiast wydatki poniesione na bieżące utrzymanie i funkcjonowanie przedszkola pokryte tym dofinansowaniem, nie stanowią kosztów uzyskania przychodów. W konsekwencji wydatków tych
Czy wydatki niepublicznego przedszkola pokryte z dwóch źródeł przychodów: dotacji z Urzędu Gminy oraz wpłat rodziców powinny być rozliczone w oparciu o zasadę proporcji wyrażoną w art. 22 ust. 3 i 3a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?