Brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących nabycie pojazdu oraz pozostałych kosztów jego używania, utrzymania i eksploatacji.
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej usługi udostępnienia pojazdów na rzecz członków zarządu, rozliczanych za pomocą instytucji potrącenia.
Ustalenie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu kosztów eksploatacyjnych pojazdu.
Uczelnia będzie uprawniona do zaliczenia w całości wydatków stanowiących zwrot kosztów przejazdów w ramach odbywanej przez pracownika podróży służbowej jego prywatnym pojazdem elektrycznym, hybrydowym lub napędzanym wodorem. Do kosztów uzyskania przychodów uczelnia może zaliczyć zwrot ww. wydatków naliczonych zgodnie ze stawką określoną dla samochodu osobowego o pojemności skokowej do 900 cm3 tj. 0,89
21 października 2022 r. MF poinformowało o udostępnieniu zaktualizowanej wersji testowej Aplikacji Podatnika KSeF. Umożliwia ona m.in. wystawianie i odbieranie faktur z KSeF oraz podgląd faktur. Aktualizacja uwzględnia uwagi i sugestie zgłoszone podczas testów. Od 1 stycznia 2023 r. będą obowiązywać nowe, minimalne stawki podatku od środków transportowych. Nowe stawki będą wyższe od obowiązujących
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na rozliczenia wynikające z umowy zawartej pomiędzy leasingodawcami i importerem
Czy w przypadku pozyskania pojazdu typu kamper na podstawie umowy leasingu operacyjnego, który będzie przez Wnioskodawcę oddany wyłącznie do odpłatnego używania na podstawie umowy najmu, Podatnik będzie miał obowiązek stosować ograniczenie w zakresie kosztów uzyskania przychodów przewidziane w art. 23 ust. 1 pkt 47a UPDOF?
Możliwość zarejestrowania się jako podatnik VAT czynny, prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego w związku z nabyciem koparko-ładowarki, wyłączenia z opodatkowania otrzymanego dofinansowania na zakup koparko-ładowarki.
Samochody osobowe i ciężarowe to środki transportu powszechnie wykorzystywane w firmach. W 2019 r. ustawodawca wprowadził nowe zasady zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z nabyciem i używaniem samochodów osobowych, zwłaszcza tych droższych. Zasady te nie zmieniły się natomiast w stosunku do samochodów ciężarowych. Nie objęły także podatku naliczonego od wydatków dotyczących
1) VAT-marża dla sprzedaży samochodów. 2) Prawo do pełnego odliczenia podatku od wydatków eksploatacyjnych związanych auto-lawetą.
Wydatki na używanie na potrzeby działalności gospodarczej samochodów elektrycznych osobowych niestanowiących składników majątku podatnika będą w całości kosztem uzyskania przychodów. Nie ma także obowiązku prowadzenia ewidencji przebiegu samochodu z silnikiem elektrycznym. Oto fragment stanowiska MF w tej sprawie. Pełna treść interpretacji jest dostępna wraz z bieżącym numerem Mk na www.mk.infor.pl
W przepisach ustawy o VAT obowiązujących od 1 kwietnia 2014 r. ustawodawca w ramach zasady ogólnej przyjął pewne uproszczenie polegające na tym, że pojazdy samochodowe o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony są wykorzystywane w 50% do celów związanych z działalnością gospodarczą i w 50% do innych celów, np. prywatnych. Natomiast 100% odliczenie przysługuje tylko w stosunku do pojazdów samochodowych
Obowiązek korekty podatku w sytuacji zmiany wykorzystania samochodu osobowego.
Korekta podatku naliczonego od zakupu samochodu przekazanego Spółce w drodze darowizny przedsiębiorstwa
Obowiązek korekty podatku w sytuacji zmiany wykorzystania samochodu osobowego.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w wysokości 100% z faktury dokumentującej zakup samochodu
Obowiązek korekty podatku w sytuacji zmiany wykorzystania samochodu osobowego.
w zakresie: - prawa do odliczenia całości podatku naliczonego z faktur VAT dokumentujących wydatki na zakup wozu (pytanie oznaczone we wniosku nr 2), - prawa do odliczenia całości podatku naliczonego z faktur VAT dokumentujących wydatki na bieżące utrzymanie wozu (pytanie oznaczone we wniosku nr 3).
Prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z tytułu zakupu samochodu osobowego przeznaczonego na nagrodę dla uczestników akcji promocyjnych.
Czy Spółka prawidłowo zalicza nieodliczony podatek od towarów i usług do kosztów uzyskania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych dotyczących amortyzacji środków trwałych w związku ze zmianą art. 4a pkt 9a ustawy, ustalenia sposobu (metody) i wysokości odpisów amortyzacyjnych.
Podatek od towarów i usług w zakresie pojazdów niespełniających definicji pojazdów samochodowych, o której mowa w art. 2 pkt 34 ustawy o VAT oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego na zasadach ogólnych.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego związanego z nabyciem i kosztami utrzymania (w tym kosztami przeglądów, napraw i zakupu paliwa) samochodów osobowych przekazywanych nieodpłatnie Zleceniobiorcom świadczącym na rzecz Wnioskodawcy usługi handlowe.