Dotyczy obowiązków podatkowych w zakresie produkcji i zużycia energii elektrycznej, wyprodukowanej w instalacji fotowoltaicznej o mocy nieprzekraczającej 1 MW.
Obowiązek dokonania korekty deklaracji podatkowej dla podatku akcyzowego,
Dotyczy opodatkowania akcyzą energii elektrycznej oraz momentu powstania obowiązku podatkowego po uzyskaniu przez Spółkę koncesji.
Wydatek poniesiony przez Spółkę na wypłatę kwoty odpowiadającej kwocie odsetek otrzymanych przez Wnioskodawcę od organu podatkowego w związku ze zwrotem nadpłaconego podatku akcyzowego, dokonany na rzecz podmiotu powiązanego, nie stanowi dla Wnioskodawcy kosztu uzyskania przychodów na gruncie art. 15 ust. 1 updop
Czy Sp.k., w opisanym stanie faktycznym, ma prawo jako podatnik podatku dochodowego od osób prawnych do zaliczenia zagranicznych wydatków do kosztów uzyskania przychodów w kwocie obejmującej podatek akcyzowy wliczony w cenę oleju napędowego w momencie jego zakupu, zarówno wówczas, gdy Sp.k. ubiega się o zwrot podatku akcyzowego z zagranicy w trybie właściwym w danym kraju, jak i wówczas, gdy nie ubiega
Moment dokonania korekty kosztów uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób fizycznych w związku z decyzją określającą zobowiązanie z tytułu podatku akcyzowego.
podstawa opodatkowania akcyzą samochodów osobowych nabywanych wewnątrzwspólnotowo
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów należności celno-podatkowych.
powstanie obowiązku podatkowego w związku z konfekcjonowaniem i sprzedażą gliceryny spożywczej i glikolu propylenowego
Możliwość konfekcjonowania benzyny alkilatowej o kodzie Nomenklatury Scalonej CN 2710 12 41 poza składem podatkowym.
Ewidencjonowanie w podatkowej księdze przychodów i rozchodów wydatków poniesionych na opłacenie podatku akcyzowego od zakupionego samochodu używanego z zagranicy oraz pozostałych wydatków.
Na podstawie aktów prawnych opublikowanych 18.04-2.05.2011 r.
W którym momencie Spółka powinna potrącić koszt uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych z tytułu podatku akcyzowego, o którym mowa w zdarzeniu przyszłym, który będzie ujęty w księgach rachunkowych na podstawie decyzji Naczelnika Urzędu Celnego?
Dotyczy momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów podatku akcyzowego wynikającego z decyzji określających zobowiązanie podatkowe za 2010 r., 2011 r. i 2012 r., oraz opłaty prolongacyjnej wynikającej z decyzji w przedmiocie rozłożenia na raty zaległości podatkowych w Akcyzie za 2010 r., 2011 r. i 2012 r. oraz w VAT za 2010 r. i 2011r.
w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów podatku akcyzowego, a do przychodów równowartości tego podatku otrzymanej od klienta
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy podatek akcyzowy wynikający z decyzji opisanych w stanie faktycznym stanowi koszty uzyskania przychodów 2016 r.?
Czy kwota otrzymanego od Naczelnika UC zwrotu akcyzy z tytułu dokonania wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów (Wyrobu) stanowi przychód Spółki, zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy otrzymane przez Spółkę środki pieniężne na zapłatę podatku akcyzowego i opłaty paliwowej stanowią przychody podatkowe na gruncie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? Czy poniesione wydatki na zapłatę podatku akcyzowego i opłaty paliwowej stanowią koszty uzyskania przychodów na gruncie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu kwoty zapłaconej akcyzy jak i kwoty poniesionej opłaty prolongacyjnej w 2015 r.?
Czy zapłacony przez Spółkę podatek akcyzowy, w zakresie w jakim wynika on z konieczności zastosowania innej stawki podatku na podstawie ostatecznych decyzji organu podatkowego, będzie na gruncie ustawy o CIT, kosztem uzyskania przychodu w momencie, na który został on ujęty w księgach, pokrywającym się z miesiącem dokonania przez Spółkę płatności na poczet zaległości podatkowej?
Czy Spółka postąpi prawidłowo, zaliczając wydatki z tytułu zwiększenia kwoty podatku akcyzowego za wcześniejsze lata podatkowe, zwiększając tym samym wysokość kosztów uzyskania przychodu za lata podatkowe, których one dotyczą?