ustalenie czy środki pieniężne, które wpływają na rachunek bankowy Wnioskodawcy na opłacenie w imieniu kupującego kosztów przesyłki nabytego towaru, stanowią dla Niego podstawę opodatkowania i podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, a tym samym rodzą obowiązek podatkowy i powinny być uwzględnione przy obliczaniu limitu zwolnienia od podatku na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy o podatku
Obowiązek ewidencji na kasie rejestrującej dostawy towarów wraz z kosztami jej przesyłki
Podstawa opodatkowania dostawy towarów wraz z kosztami pomocniczymi (transport, pakowanie, usługi pocztowe i kurierskie)
Czy zwrot kosztów za przesyłkę pocztową stanowi podstawę opodatkowania gdy Wnioskodawca posiada pełnomocnictwo pocztowe, a od klienta pobiera uśredniony koszt przesyłki, gdyż w momencie zakupu towaru nie jest w stanie określić właściwej ceny za przesyłkę.
Podatek od towarów i usług w zakresie określenia podstawy opodatkowania dla dostawy soczewek kontaktowych wraz z kosztami wysyłki.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania i dokumentowania sprzedaży towarów w księgarni internetowej.
Od 1 lutego 2014 r. Poczta Polska podwyższyła opłatę za traktowanie przesyłki listowej jako poleconej. Obecnie opłata ta wynosi 2,90 zł (poprzednio 2,20 zł). Ta drobna zmiana ma wpływ na sytuację prawną podatników, płatników składek i przedsiębiorców. Opłata ta stanowi bowiem podstawę do wyliczenia kwoty odsetek za zwłokę, których podatnik i płatnik składek nie muszą naliczać i odprowadzać do urzędu
1. Czy otrzymana przez Wnioskodawcę kwota na pokrycie kosztów wysyłki, zapłacona przez klienta na poczet zawartej umowy na świadczenie usług pocztowych na rzecz i w imieniu kupującego, stanowić będzie obrót w rozumieniu podatku VAT? 2. Czy ww. kwota powinna być ujęta w oddzielnej pozycji na paragonie fiskalnym dokumentującym transakcję sprzedaży?
1. Czy otrzymana przez Wnioskodawcę kwota na pokrycie kosztów wysyłki, zapłacona przez klienta na poczet zawartej umowy na świadczenie usług pocztowych na rzecz i w imieniu kupującego, stanowić będzie obrót w rozumieniu podatku VAT? 2. Czy ww. kwota powinna być ujęta w oddzielnej pozycji na paragonie fiskalnym dokumentującym transakcję sprzedaży?
Niepodleganie opodatkowaniu opłaty za przesyłkę towarów w przypadku posiadania pełnomocnictwa do zawarcia umowy w imieniu i na rzecz nabywcy.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT kwoty przeznaczonej do opłacenia wszystkich kosztów ponoszonych w związku ze zrealizowaniem i przesłaniem zakupionego towaru, przekazanej przez Wnioskodawczynię innemu pełnomocnikowi kupującego.
Czy udzielone przez kupującego pełnomocnictwo, w którym kupujący upoważnia Wnioskodawczynię do nadania towaru w jego umieniu, zwalnia z opodatkowania podatkiem VAT nadwyżki z niewykorzystanej kwoty będącej zwrotem wydatków (nie będącej obrotem), przeznaczonej do opłacenia wszystkich kosztów ponoszonych ze zrealizowaniem i przesłaniem zakupionego towaru na adres wskazany przez mocodawcę?
opodatkowanie środków pieniężnych przekazanych Wnioskodawczyni przez kupujących towary na pokrycie zobowiązań wobec operatora pocztowego stanowiących nadwyżkę nad faktycznie zapłaconą kwotą za przesyłkę pocztową.
Czy udzielone przez kupującego pełnomocnictwo, w którym kupujący upoważnia B do zawarcia umowy o świadczenie usług pocztowych w jego imieniu, zwalnia B z opodatkowania podatkiem VAT kwoty przeznaczonej do opłacenia wszystkich kosztów ponoszonych ze zrealizowaniem i przesłaniem zakupionego towaru na adres wskazany przez kupującego?
W opisanej sytuacji przekazane Wnioskodawczyni środki pieniężne na pokrycie kosztów przesyłki zamówionego towaru nie będą stanowiły dla Zainteresowanej podstawy opodatkowania i nie będą podlegały opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, a tym samym nie będą rodziły obowiązku podatkowego dla Wnioskodawczyni.
W opisanej sytuacji otrzymywane przez Wnioskodawczynię środki pieniężne na pokrycie kosztów przesyłek realizowanych przez X, nie stanowią dla Wnioskodawczyni podstawy opodatkowania, a zatem nie będą podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. W konsekwencji w opisywanej sytuacji nie powstanie po stronie Wnioskodawczyni obowiązek podatkowy, dotyczący podatku od towarów i usług.
w opisanym stanie faktycznym koszty wysyłki stanowią część składową kwoty należnej z tytułu sprzedaży towarów, a więc przychód należny z prowadzonej działalności gospodarczej. W konsekwencji przychodem z prowadzonej przez Wnioskodawczynię działalności gospodarczej jest oprócz należności za sprzedany towar także należność otrzymana tytułem jego wysyłki.
Czy środki pieniężne, które przekazywane będą Wnioskodawcy (jako pełnomocnikowi) na pokrycie zobowiązań kupującego (jako mocodawcy) względem X (lub innego operatora obowiązanego do świadczenia powszechnych usług pocztowych - umowy zawierane przez Wnioskodawcę w imieniu i na rzecz kupującego na podstawie pełnomocnictwa) stanowić będą dla Wnioskodawcy podstawę opodatkowania podatkiem od towarów i usług
Czy koszt przesyłki powinien być wyszczególniony i wykazany w stawce zwolnionej, czy o koszt przesyłki powinna być powiększona cena za towar i wykazana w stawce 23%?
W opisanej sytuacji przekazane Wnioskodawczyni środki pieniężne na pokrycie kosztów przesyłki zamówionego towaru nie stanowią dla Zainteresowanej podstawy opodatkowania i nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, a tym samym nie rodzą obowiązku podatkowego dla Wnioskodawczyni.
Czy dochód jaki Spółdzielnia uzyska z tytułu zwrotu kosztów wezwań do zapłaty i opłaty pocztowej od członków Spółdzielni użytkujących lokale mieszkalne i przynależne im garaże samochodowe oraz od właścicieli lokali mieszkalnych i osób niebędących członkami Spółdzielni, którym przysługują spółdzielcze prawa do lokali mieszkalnych jest dochodem uzyskanym z gospodarki zasobami mieszkaniowymi i w części
1. Czy złożenie przez kupującego wraz z zamówieniem pełnomocnictwa, w którym kupujący upoważnia sprzedającego do zawarcia umowy o świadczenie usług pocztowych w jego imieniu i przelaniu kwoty za towar i opłatę pocztową na konto bankowe Wnioskodawcy, zwolni Wnioskodawcę jako sprzedającego z opodatkowania podatkiem VAT kosztów przesyłki pocztowej i czy w takim przypadku Wnioskodawca jest zobligowany
1.Czy wydatki związane z wypłatą dywidendy są kosztami uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2.Czy wydatki związane z wypełnianiem przez Spółkę obowiązków ustawowych są kosztami uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
1.Czy wydatki związane z wypłatą dywidendy są kosztami uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2.Czy wydatki związane z wypełnianiem przez Spółkę obowiązków ustawowych są kosztami uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?