Wydanie interpretacji indywidualnej dot. ustalenia czy opłata poniesiona przez Wnioskodawcę stanowi kup i w jakim momencie.
Czynsz inicjalny, opłaty wstępne, jak również wszystkie inne opłaty związane z umową leasingu podatnik może jednorazowo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów - wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z 4 listopada 2011 r. (sygn. akt II FSK 837/10).
CIT - w zakresie konsekwencji podatkowych z tytułu umowy o subpartycypację.
Czy w związku z zawarciem umowy licencyjnej, opłaty licencyjne będą stanowić dla Spółki koszty uzyskania przychodów inne niż koszty bezpośrednio związane z przychodami, potrącalne w dacie ich poniesienia?
w zakresie sposobu kwalifikowania miesięcznych i całorocznych płatności z tytułu opłaty licencyjnej do kosztów uzyskania przychodów i przychodów podatkowych spółki
Jak należy zaliczyć w koszty podatkowe zapłatę czynszu inicjalnego (opłaty wstępnej) w umowach leasingu operacyjnego? Czy spółka z o.o. powinna jako korzystający dokonać tego jednorazowo w momencie wystawienia faktury (zapłaty), czy może powinna rozliczyć opłatę proporcjonalnie do okresu trwania umowy?
Czy opłatę inicjalną można ująć jednorazowo w kosztach podatkowych, czy należy ją proporcjonalnie ujmować w poszczególnych latach trwania umowy leasingowej?
Czy poniesione przez Spółkę opłaty wynikające z porozumienia ze spółką X i Y stanowią dla Niej koszty uzyskania przychodów?