Czy na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o CIT: 1) Wnioskodawca posiadał w latach 2017-2022 prawo do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowizji administracyjnej ponoszonej w związku z zaciągniętymi kredytami bankowymi; 2) Wnioskodawca w przyszłych latach podatkowych będzie uprawniony do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowizji administracyjnej ponoszonej w związku z zaciągniętymi
W zakresie: - sposobu dokonania odpisów amortyzacyjnych oddanej do korzystania łodzi motorowej; - możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z ubezpieczeniem i czynszem cumowania łodzi motorowej; - możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwot uiszczanych z tytułu rat leasingowych przy wariancie umowy leasingu finansowego; - możliwości zaliczenia do kosztów
Brak zastosowania ograniczenia z art. 15e ust. 1 ustawy o CIT w odniesieniu do poszczególnych Usług IT oraz kosztów zarządu i ogólnych kosztów administracyjnych (w tym dotyczących księgowości i analiz finansowych) przypisywanych przez Wnioskodawcę do Oddziału zarówno przed 1 stycznia 2019 r. jak i po tej dacie.
Sposób ustalenia kosztów uzyskania przychodów z tytułu odpłatnego zbycia wierzytelności na rzecz SPV.
Brak stosowania ograniczenia, o którym mowa w art. 15e ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w odniesieniu do kosztów usług związanych z funkcjonowaniem programu lojalnościowego dla klientów hoteli.
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z wydaniem interpretacji indywidualnej.
Zaliczenie wydatków, tj. należności z tytułu trwałego wyłączenia z produkcji gruntów leśnych, opłaty rocznej z tytułu trwałego użytkowania na cele nieleśne gruntów wyłączonych z produkcji, która ma być uiszczana przez okres dziesięciu kolejnych lat liczonych od momentu wyłączenia, opłaty rocznej z tytułu czasowego użytkowania na cele nieleśne gruntów wyłączonych z produkcji, która ma być uiszczana
Czy opłata administracyjna, którą Wnioskodawca poniósł w wyniku anulowania Zamówienia, może zostać uznana za koszt uzyskania przychodów, zgodnie z art. 15 ust. 1 CIT ?
Czy w odniesieniu do projektu unijnego pn.: Podniesienie jakości, dostępności oraz zwiększenie wykorzystania administracyjnych zasobów mapowych subregionu... województwa (), Województwo ma możliwość odliczenia podatku od towarów i usług (VAT) w całości lub w części?
Czy do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności, zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, można zaliczyć wydatki związane z uiszczaniem wynikających z umowy leasingowej opłat, w tym opłaty wstępnej, opłaty administracyjnej, miesięcznych rat leasingowych oraz opłaty związanej z wykupem przedmiotu leasingu? Czy do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności
Czy opłata administracyjna ponoszona przez Spółkę do Specjalnej Strefy Ekonomicznej jest kosztem uzyskania przychodu?
Czy opłata administracyjna - zgodnie z przepisami ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych - powinna zostać zaliczona do kosztów uzyskania przychodu proporcjonalnie do długości trwania okresu umowy (liczby rat), czy powinna zostać zaliczona do kosztów uzyskania przychodów jednorazowo? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 4)
Czy opłaty administracyjne za wycinkę drzew i za przesadzenie drzew są kosztem bezpośrednio związanym z przyszłymi przychodami ze sprzedaży nieruchomości, a zatem koszt ten będzie potrącamy w roku podatkowym, w którym osiągnięte zostaną przychody ze sprzedaży nieruchomości?
Czy administracyjna opłata bankowa związana z możliwością wcześniejszej spłaty kredytu inwestycyjnego, wynikająca z zapisów umowy kredytowej, poniesiona przez Spółkę w styczniu 2012 roku, to jest po oddaniu budynku do użytkowania lecz w okresie realizacji dalszych prac adaptacyjnych powinna zwiększać wartość środka trwałego, czy też powinna zostać uznana w całości jako koszt uzyskania przychodu w dacie
Czy opłata administracyjna stanowi koszt podatkowy okresu bieżącego?Czy wstępna opłata leasingowa stanowi koszt okresu bieżącego?
1. Czy opłata administracyjna stanowi koszt podatkowy okresu bieżącego? 2. Czy wstępna opłata leasingowa stanowi koszt okresu bieżącego?
Opłata wstępna i administracyjna powinna zostać rozliczona w czasie i stanowić koszt uzyskania przychodów rozliczany w czasie trwania umowy leasingu, tj. przez okres 60 miesięcznych rat. W taki też sposób postąpiono w przedmiotowej sprawie zaliczając podatkowo opłatę wstępną i administracyjną do kosztów proporcjonalnie przez czas trwania umowy leasingu.
Czy opłata administracyjna oraz wstępna opłata leasingowa mogą, jako koszty w podatku dochodowym od osób prawnych, być zaksięgowane jednorazowo w momencie poniesienia, czy też powinny być rozliczone proporcjonalnie do okresu trwania umowy leasingu?
Czy podatek od nieruchomości oraz opłata za administrowanie w specjalnej strefie ekonomicznej stanowią koszt wytworzenia środka trwałego w postaci budynku fabryki?
Czy faktury VAT potwierdzające zakup materiałów budowlanych, wyposażenia łazienki, zakup farb i klejów, które były niezbędne do remontu nieruchomości, mogą być podstawą do pomniejszenia przychodu uzyskanego ze sprzedaży? Jakie dokumenty potwierdzają dokonanie opłat administracyjnych, które pomniejszają przychód ze sprzedaży? Czy odsetki zapłacone przez okres posiadania nieruchomości pomniejszają przychód
Czy opłaty leasingu można zaliczyć w koszty uzyskania przychodu w miesiącu grudniu 2008 r. (dot. opłaty wstępne leasingowe)?
Czy opłata administracyjna i opłata wstępna może być zaliczona do kosztów uzyskania przychodów jednorazowo z chwilą zapłaty?