Korzystanie ze zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących w przypadku świadczenia usług wymiany oleju silnikowego w pojazdach samochodowych dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej.
Opodatkowanie olejów o kodzie CN 2710 19 91 w sytuacji gdy po odebraniu przez nabywcę w innym państwie Unii Europejskiej wyrobów akcyzowych przemieszczanych na terytorium kraju w procedurze zawieszenia poboru akcyzy, zostaną one przeznaczone do celów napędowych lub opałowych
stawka podatku VAT dla dostawy jadalnych olejów roślinnych i zwierzęcych
Czy istnieje obowiązek prowadzenia odrębnej ewidencji do zakupu roślinnego oleju jadalnego stosowanego jako dodatek do paliwa w samochodach ciężarowych, wprowadzonych do ewidencji środków trwałych używanych na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej?
Czy można zaliczyć w koszty uzyskania przychodu kwoty netto wydatków udokumentowanych fakturą, dotyczących zakupu roślinnego oleju jadalnego stosowanego jako dodatek do paliwa w samochodach ciężarowych, wprowadzonych do ewidencji środków trwałych używanych na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej?
Czy olej sojowy surowy niemodyfikowany technicznie jadalny PKWiU 15.41.12-10 jest opodatkowany stawką podatku od towarów i usług w wysokości 7% na podstawie załącznika Nr 3 poz. 21 ustawy z dnia 11.03.2004r. o podatku od towarów i usług, a olej sojowy surowy niemodyfikowany technicznie techniczny PKWiU 15.41.12-20 jest opodatkowany podatkiem od towarów i usług wg stawki 22%.