Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zakupu soczewek progresywnych.
Skutki podatkowe otrzymanej kwoty refundacji zakupu okularów korekcyjnych.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zakupu okularów korekcyjnych.
Prowadzę działalność w zakresie usług informatycznych. W związku z ciągłą pracą przy komputerze popsuł mi się wzrok. Muszę nosić okulary korekcyjne albo soczewki kontaktowe. Zdecydowałem się na soczewki. Czy wydatek na ich zakup mogę zaliczać do kosztów podatkowych?
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup okularów korekcyjnych.
Pracodawcy często finansują pracownikom zakup okularów korygujących lub korekcyjnych szkieł kontaktowych. Najczęściej realizują w ten sposób obowiązek wynikający z przepisów prawa pracy. Rzadziej zakupy okularów korygujących lub korekcyjnych szkieł kontaktowych finansują dobrowolnie. W związku z takimi działaniami pracodawców pojawiają się pytania o możliwość zwolnienia od podatku przychodu osiąganego
Koszty uzyskania przychodu - zakup nowej pary okularów biurowych (soczewki wraz z oprawami okularowymi).
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup soczewek okularowych.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej wydatków na zakup nietłukących się okularów korekcyjnych BHP i możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na rehabilitację.
Wydatek poniesiony na zakup okularów korekcyjnych do pracy jako wydatek o charakterze osobistym nie może zatem zostać zakwalifikowany jako koszt uzyskania przychodów na podstawie art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na zakup okularów korekcyjnych.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na badanie wzroku oraz zakup okularów korekcyjnych i soczewek.
Obowiązki płatnika w związku z zapewnieniem przez Spółkę świadczeń wynikających z przepisów bhp dla członków Zarządu zatrudnionych na podstawie kontraktu menedżerskiego.
Czy grafik komputerowy może zaliczyć w koszty działalność gospodarczej zakup okularów korekcyjnych?
Pracodawcy często finansują pracownikom zakup okularów korygujących wzrok. Najczęściej realizują w ten sposób obowiązek wynikający z przepisów prawa pracy. Rzadziej zakupy okularów korekcyjnych finansują dobrowolnie. W związku z takimi działaniami pracodawców pojawiają się pytania o możliwość zwolnienia z PIT przychodu osiąganego z tego tytułu przez pracowników, możliwość zaliczania wydatków poniesionych
Czy szkła korygujące (soczewki kontaktowe) można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu firmy?
Wielu pracodawców przekazuje swoim pracownikom nieodpłatnie różnego rodzaju świadczenia. Jest to najpopularniejszy z pozapłacowych elementów wynagradzania pracowników. W związku z tym pracodawcy mają liczne wątpliwości związane z prawidłowym rozliczaniem tego rodzaju świadczeń. Dotyczą one w szczególności konieczności rozpoznawania z tego tytułu przychodu po stronie pracownika, możliwości zaliczania
Najczęściej popełniane przez pracodawców błędy w zakresie czasu pracy dotyczą rozliczania pracy nadliczbowej. Duże problemy sprawia bowiem ustalenie, czy w przypadku pracy niepełnoetatowców wystąpiły godziny nadliczbowe. Dla pracowników zatrudnionych na niepełny etat pracą nadliczbową będzie praca powyżej 8 godzin na dobę, a nie powyżej ustalonego w umowie o pracę wymiaru czasu pracy.