W zakresie ustalenia, czy Spółka może dokonać odliczenia na podstawie art. 18d ust. 1 w związku z ust. 2 pkt 1-1a Ustawy o CIT wymienionych Składników Wynagrodzenia B+R w proporcji czasu pracy z miesiąca poprzedzającego miesiąc wypłaty wynagrodzenia zgodnie z przedstawionym opisem stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego.
Wydanie interpretacji w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych dotyczącej zastosowania ulgi B+R.
Czy dodatkowa odprawa pośmiertna, która ma zostać wypłacona rodzinie zmarłego pracownika, będzie mogła zostać zaliczona przez Wnioskodawcę do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy wszystkie przedstawione w stanie faktycznym koszty wynagrodzeń i świadczeń oraz związane z nimi składki na ubezpieczenia społeczne, w części finansowanej przez pracodawcę, związane z pracownikami zatrudnionymi w celu realizacji działalności badawczo-rozwojowej, stanowią koszty kwalifikowane w rozumieniu art. 18d ust. 2 pkt 1 UPDOP?
w zakresie możliwości zaliczenia w ciężar kosztów podatkowych wskazanych we wniosku należności Spółki, wobec osoby uprawnionej do tych należności po śmierci pracownika
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odprawy pośmiertnej przysługującej rodzinie zmarłego pracownika, wypłaconej w wysokości wynikającej z Regulaminu Wynagradzania
Zakres opodatkowania odprawy pośmiertnej wypłaconej rodzinie z tytułu śmierci zmarłego pracownika.
Zmarł nasz pracownik. Był kawalerem, mieszkał sam, nie miał dzieci. Rodzice pracownika domagają się od nas wypłaty odprawy pośmiertnej. Czy mają do niej prawo?
Wnioskodawca może on zaliczyć wypłaconą odprawę pośmiertną do kosztów uzyskania przychodów, ze względu na to, że był on zobowiązany do jej wypłaty na podstawie wewnętrznych uregulowań.
Czy przedmiotowe świadczenie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy wypłacona małżonkowi zmarłego pracownika odprawa pośmiertna stanowi koszt uzyskania przychodu dla dokonującego wypłaty?