Uprawnienie do rozpoznania przychodów i kosztów pozostających w związku z działalnością przejętego ZCP oraz odliczania od dochodu ustalonego z uwzględnieniem dochodów ZCP strat podatkowych, w związku z podziałem przez wydzielenie
Czy po zakończeniu sukcesji stratę z działalności gospodarczej ojca z roku 2021 Wnioskodawczyni będzie mogła rozliczać przy kontynuacji działalności w formie jej jednoosobowej działalności gospodarczej lub w formie spółki cywilnej z drugim spadkobiercą lub w formie spółki z o.o.
Możliwość odliczenia straty przy obliczaniu podstawy opodatkowania do daniny solidarnościowej.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wartości wkładu przeznaczonego na pokrycie podwyższenia kapitału zakładowego oraz na pokrycie podwyższenia kapitału zapasowego w momencie sprzedaży udziałów w Spółce oraz możliwość rozliczenia poniesionej straty z tytułu transakcji odpłatnego zbycia udziałów w Spółce według zasad określonych w ustawie o CIT.
Możliwość obniżenia przyszłego dochodu z działalności gospodarczej o wysokość straty (poniesionej przez spadkodawcę) przez spadkobiercę kontynuującego działalność gospodarczą spadkodawcy i po wygaśnięciu zarządu sukcesyjnego.
Możliwość rozliczenia poniesionej straty według zasad określonych w art. 7 ust. 5 ustawy o CIT w sytuacji, gdy Spółka poniesie stratę podatkową na danym źródle przychodów, w ramach którego rozliczane będą transakcje IRS.
Możliwość pomniejszenia przychodu z najmu nieruchomości o wysokość straty poniesionej przez spadkodawcę.
Czy w związku z Planowanym Połączeniem Wnioskodawcy będzie przysługiwało prawo do rozliczenia w kolejnych latach podatkowych (od roku, w którym będzie miało miejsce Planowane Połączenie, tj. od 2023 r.) w odniesieniu do każdego źródła przychodów, o których mowa w art. 7 ust. 1 Ustawy CIT, nierozliczonych do tej pory powstałych u Wnioskodawcy w 2021-2022 strat podatkowych, a zatem zastosowania nie
Rozliczenie strat poniesionych w spółkach komandytowych przed uzyskaniem przez te podmioty statusu podatnika CIT.
Interpretacja przepisów prawa podatkowego dotycząca podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie: ‒ możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów aktualizujących, ‒ możliwości odliczenia straty.
w zakresie uprawnienia Wnioskodawcy dokonującego w 2017 r. korekt zeznań CIT-8 za lata 2012, 2013 i 2014 do obniżenia dochodu o straty osiągnięte w roku podatkowym 2009 i 2010
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości zmiany kwalifikacji uzyskiwanych przychodów do poszczególnych ich źródeł po upływie terminu przedawnienia.
Czy Spółka, jako spółka przejmująca, będzie mogła uwzględnić w rocznym zeznaniu CIT za rok podatkowy, w którym nastąpi połączenie, własne nierozliczone straty podatkowe z lat ubiegłych, zgodnie z art. 7 ust. 5 Ustawy o CIT?
Skutki podatkowe objęcia udziałów w zamian za wkład w postaci wierzytelności własnej.
zakres działania sukcesji podatkowej stwarzającej możliwość odliczenia straty podatkowej powstałej przed przekształceniem jednoosobowej firmy w spółkę kapitałową.
Czy gdy połączenie Spółek nastąpi metodą łączenia udziałów opisaną w art. 44c ustawy o rachunkowości i w konsekwencji nie nastąpi zamknięcie ksiąg rachunkowych ani zakończenie roku podatkowego Wnioskodawcy i Spółki Przejmowanej, Wnioskodawca będzie uprawniony - w sporządzonym przez siebie rocznym rozliczeniu osiągniętego dochodu lub poniesionej straty w zeznaniu CIT-8 za rok podatkowy, w którym nastąpi
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodów z kapitałów pieniężnych.
1. Czy w chwili obecnej jest możliwa korekta zeznania podatkowego za 2005 rok, w wyniku której zwiększeniu ulegnie zadeklarowana strata podatkowa za rok 2005? 2. Czy możliwe jest rozliczenie straty wykazanej w korekcie deklaracji CIT-8 za rok 2005 w kolejnych latach podatkowych?
na gruncie przedmiotowej sprawy, nie jest możliwe odliczenie straty z tytułu udziału w funduszach inwestycyjnych od dochodu uzyskanego z odpłatnego zbycia akcji.
Czy Wnioskodawca stratą z funduszy inwestycyjnych może pomniejszyć zysk z dochodów ze sprzedaży akcji?
1. Czy możliwe jest rozliczenie w jednym zeznaniu rocznym PIT-38 przychodów i kosztów z akcji i funduszy kapitałowych oraz pokrycie strat z funduszu kapitałowego z zysku z akcji, które powstały w tym samym roku podatkowym? 2. Czy bezpośrednie zapisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych zezwalają na połączenie zysków i strat w przedmiotowej sytuacji, a zapisy związane ze sposobem deklarowania
Czy Wnioskodawca prawidłowo rozlicza stratę z 2008 r. dotyczącą sprzedaży jednostek uczestnictwa funduszu, jednocześnie nie płacąc podatku od zysku ze sprzedaży akcji w 2009 r.?