Skutki podatkowe zwrotu rat kapitałowo-odsetkowych, ubezpieczenia i wypłaty odsetek.
Skutki podatkowe planowanego zawarcia ugody z bankiem i otrzymania zwrotu środków.
Skutki podatkowe zwrotu rat kapitałowo-odsetkowych, prowizji, zwrotu kosztów postępowania oraz odsetek ustawowych za opóźnienie.
Skoro zasądzony na rzecz Wnioskodawcy zwrot kwoty będącej zwrotem wpłaconego na rzecz Banku świadczenia głównego (udzielony kredyt) oraz świadczenia dodatkowego (odsetki ustawowe za opóźnienie) nie podlega opodatkowaniu podatkiem PIT, to wypłacone z tego tytułu odsetki nie będą podlegały opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych na mocy zwolnienia wynikającego z art. 21 ust. 1 pkt 95b.
Otrzymanie zwrotu na podstawie ugody z bankiem dotyczącej kredytu mieszkaniowego.
Zwolnienie z opodatkowania uzyskanego przychodu z tytułu wypłaconych odsetek ustawowych.
Ustalenie czy przedstawione we wniosku Koszty procesu mogą zostać uznane za koszty uzyskania przychodów Wnioskodawcy, stosownie do art. 15 ust. 1 ustawy o CIT oraz czy Koszty procesu powinny zostać uznane za koszty uzyskania przychodów, inne niż koszty bezpośrednio związane z przychodami, potrącalne w dacie ich poniesienia zgodnie z art. 15 ust. 4d ustawy o CIT.
W zakresie opodatkowania kwoty zwróconej przez bank na podstawie ugody.
W zakresie obowiązków informacyjnych płatnika w związku ze zwrotem świadczeń i zwrotem kosztów procesu oraz w związku z wypłatą odsetek.
W zakresie możliwości skorzystania z zaniechania poboru podatku w odniesieniu do kredytu zaciągniętego na nabycie nieruchomości i refinansowanie nakładów.
W zakresie możliwości skorzystania z zaniechania poboru podatku w przypadku umorzenia kredytu przeznaczonego na nabycie nieruchomości i refinansowanie nakładów.
W zakresie zwrotu ulgi odsetkowej w przypadku nieważności umowy kredytowej.
Skutki podatkowe otrzymania środków pieniężnych tytułem zwrotu nienależnie pobranych przez Bank świadczeń, odsetek ustawowych za opóźnienie i zwrot poniesionych kosztów postępowania sądowego.
Skutki podatkowe otrzymania środków pieniężnych tytułem zwrotu nienależnie pobranych przez Bank świadczeń, odsetek ustawowych za opóźnienie i zwrot poniesionych kosztów postępowania sądowego.
Czy w związku z Unieważnieniem Umowy Kredytu/Unieważnieniem Aneksu Bank uprawniony jest do ujęcia Ujemnych Różnic Kursowych jako kosztów uzyskania przychodów w dniu ich ujęcia w księgach rachunkowych?
Ustalenie czy przedstawione we wniosku Koszty procesu mogą zostać uznane za koszty uzyskania przychodów, inne niż koszty bezpośrednio związane z przychodami, potrącalne w dacie ich poniesienia.
Dotyczy ustalenia, czy: - zwrot świadczenia głównego, Koszty procesu i Koszty niezrealizowanych F/X mogą zostać uznane za koszty uzyskania przychodów Wnioskodawcy, stosownie do art. 15 ust. 1 updop, - zwrot świadczenia głównego, Koszty procesu i Koszty niezrealizowanych F/X powinny zostać uznane za koszty uzyskania przychodów, inne niż koszty bezpośrednio związane z przychodami, potrącalne w dacie
Czy Wnioskodawca jest uprawniony do zaliczenia równowartości dokonanych Wypłat (zasądzonych na rzecz klienta kwot wraz z odsetkami i kosztami procesu) jako kosztów uzyskania przychodów innych niż bezpośrednio związanych z przychodami w dacie ich poniesienia?
Czy prawidłowe jest stanowisko Banku, że wskutek wydania Wyroków stwierdzających nieważność, koszty odwalutowania hipotecznych kredytów walutowych powinny stanowić koszt, o którym mowa w art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, nie zaś korektę przychodów, o której mowa w art. 12 ust. 3j ww. ustawy oraz czy prawidłowe jest stanowisko Banku, że wskutek wydania Wyroków stwierdzających
Skutki podatkowe otrzymania kwoty tytułem zwrotu nienależnie pobranych przez Bank świadczeń.
Skutki podatkowe prawnie nieskutecznej umowy kredytu na podstawie art. 58 Kodeksu Cywilnego.
Prowadzimy działalność gospodarczą w formie spółki z o.o. o kapitale zakładowym 25 000 zł. Mamy wiele problemów związanych z zawieraniem umów o wartości przekraczającej 50 000 zł, czyli dwukrotność kapitału zakładowego naszej spółki. Umowy przekraczające tę wartość wymagają uchwały wspólników, chyba że umowa spółki stanowi inaczej (u nas umowa spółki na ten temat milczy). Czy można oczekiwać zmian