Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT czynności wycofania nieruchomości z działalności gospodarczej w celu jej dalszego wynajmu oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w związku z wycofaniem ww. nieruchomości i w związku z poniesionymi nakładami na nieruchomość.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości wykorzystywanej do prowadzenia działalności gospodarczej przez jednego z małżonków.
Uznanie za ukryty zysk odroczonej zapłaty za kupioną nieruchomość – kredyt kupiecki.
Uznanie za wartość początkową Nieruchomości 2 wartości Wierzytelności w części odpowiadającej wartości netto Nieruchomości 2 widniejącej na fakturze dokumentującej dostawę Nieruchomości 2, uznanie wartości netto Nieruchomości 2 jako wynagrodzenie za usługę stanowiącą koszt pośredni, zaliczany do kosztów uzyskania przychodów w momencie ujęcia go w księgach rachunkowych oraz ustalenie wartości początkowej
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT świadczenia usług najmu prywatnego nieruchomości, - podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT czynności wycofania nieruchomości do majątku prywatnego, - brak obowiązku dokonania korekty podatku VAT w związku z ww. czynnością wycofania nieruchomości.
Określenie przychodów i kosztów dla transakcji zamiany nieruchomości, skutków podatkowych konwersji wierzytelności na udziały oraz możliwości amortyzacji budynków otrzymanych w wyniku zamiany nieruchomości.
Podleganie opodatkowaniu VAT licytacyjnej sprzedaży nieruchomości i uznania komornika za płatnika podatku VAT.
Prawo do naliczania odpisów amortyzacyjnych od wartości budynku posadowionego na nieruchomości gruntowej i zaliczania ich do podatkowych kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Możliwość zaliczenia w koszty uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych nabytych lokali.
Wnioskodawca będzie uprawniony do amortyzowania Obiektu dla celów podatkowych i zaliczania odpisów amortyzacyjnych do kosztów uzyskania przychodów
Zastosowanie indywidualnej stawki amortyzacyjnej dla lokalu wykorzystywanego w działalności gospodarczej, według zasad określonych w art. 22j ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. według stawki nie wyższej niż 10%.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie amortyzacji budynków niemieszkalnych (pensjonatów).
Odpisy amortyzacyjne od nieruchomości mieszkalnych - koszty uzyskania przychodów.
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zapłaconego Wynagrodzenia za Sukces.
Prawo do zaliczenia zapłaconego wynagrodzenia za sukces do kosztów uzyskania przychodów
Czy Spółce przysługuje prawo do zaliczenia zapłaconego Wynagrodzenia za Sukces do kosztów uzyskania przychodu? (pytanie oznaczone we wniosku numerem 2)
Interpretacja w zakresie skutków podatkowych nabycia Nieruchomości przez dotychczasowego dzierżawcę.
opodatkowanie obciążania właścicieli lokali kosztami tzw. mediów oraz opłatą na fundusz remontowy i opłatą eksploatacyjną
Skutki podatkowe sprzedaży lokalu apartamentowego wykorzystywanego w działalności gospodarczej, z której przychody opodatkowane są w formie karty podatkowej, po zakończeniu prowadzenia tej działalności.
1. Czy Wnioskodawczyni będzie mogła skorzystać ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych, jeżeli otrzymana w 2013 r. nieruchomość zostanie sprzedana w 2014 r. a środki ze sprzedaży przeznaczone zostaną w całości na własne cele mieszkaniowe w ciągu dwóch lat? 2. Czy pieniądze przeznaczone na spłatę kredytu hipotecznego będą mogły zostać uznane za wydatki na własne cele mieszkaniowe
zaliczenie do kosztów uzyskania przychodu odsetek od pożyczki udzielonej Spółce przez jej udziałowca