podatku od towarów i usług w zakresie prawa do otrzymania zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym w terminie 25 dni w przypadku rozliczeń Wnioskodawcy z kontrahentami w formie potrąceń.
Sposób zakwalifikowania do kosztów uzyskania przychodów wstępnej opłaty leasingowej oraz możliwości zaliczenia nadwyżki podatku od towarów i usług związanych z umową leasingu operacyjnego.
Czy uregulowanie ceny nabycia z tytułu nabycia Znaków Towarowych w formie potrącenia wzajemnych wierzytelności w przedstawionym stanie faktycznym będzie traktowane na równi z zapłatą i tym samym Nowa SK będzie uprawniona - przy założeniu spełnienia pozostałych warunków - do otrzymania zwrotu nadwyżki podatku naliczonego w przyspieszonym terminie 25 dni zgodnie z art. 87 ust. 6 ustawy o VAT? Czy opisane
w zakresie prawa do otrzymania zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym w terminie 25 dni
W sytuacji, gdy Fundacja nie wykonywała w okresie rozliczeniowym czynności opodatkowanych na terytorium kraju ani czynności wymienionych w art. 86 ust. 8 pkt 1 tej ustawy, przysługuje jej, na umotywowany wniosek złożony wraz deklaracją podatkową, zwrot kwoty nadwyżki podatku naliczonego nad należnym, w terminie 180 dni od dnia złożenia rozliczenia
spółka komandytowa jako następca prawny, na podstawie art. 93a § 2 pkt 2 Ordynacji podatkowej wstąpi we wszystkie przewidziane w przepisach prawa podatkowego prawa i obowiązki (w tym wynikające z ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług oraz jej przepisów wykonawczych).;- w przypadku wykazania w deklaracji VAT, przez firmę jednoosobową, kwoty zwrotu na rachunek bankowy, jeżeli przed
Wnosząc aportem przedsiębiorstwo jednoosobowe do spółki jawnej, będzie ona miała prawo do rozliczenia nadwyżki podatku naliczonego nad należnym wynikającym z deklaracji złożonej przez tą osobę fizyczną, oraz będzie zobowiązana do dokonania korekt podatku naliczonego.
Czy spadkobierca ma prawo do skorzystania z nadwyżki podatku naliczonego nad należnym z ostatniej deklaracji VAT-7 po zmarłym ojcu, w przypadku kontynuowania działalności gospodarczej?
w sprawie prawa do korekt deklaracji VAT-7 polegających wyłącznie na zmianie dyspozycji co do kwot nadwyżek podatku naliczonego nad należnym poprzez zwiększenie kwoty do zwrotu, w przypadku zapłaty za faktury po złożeniu deklaracji pierwotnych.