Wymienione wydatki zwiększają wartość początkową środka trwałego jako ulepszenie i będą amortyzowane.
Niepodleganie opodatkowaniu czynności nieodpłatnego przekazania na rzecz wspólników spółki budynku użytkowego (hali); brak obowiązku dokonania korekty podatku od wydatków remontowo-inwestycyjnych budynku użytkowego (hali) w związku z nieodpłatnym przekazaniem na rzecz wspólników spółki ww. budynku; brak obowiązku zapłaty podatku od towarów i usług w związku z nieodpłatnym przekazaniem na rzecz wspólników
W zakresie ustalenia, czy prowadzona przez Spółkę Działalność B+R stanowi działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 ustawy o CIT, co uprawnia do dokonania odliczenia, o którym mowa w art. 18d ust. 1 ustawy o CIT.
Zaniechanie poboru podatku dochodowego od niektórych dochodów (przychodów) związanych z kredytem hipotecznym udzielonym na cele mieszkaniowe i dowolny cel.
Czy wydatki poniesione na odtworzenie nawierzchni, zgodnie z treścią Porozumienia, w części nie podlegającej refakturowaniu na Kontrahenta, stanowią dla Spółki podatkowe koszty uzyskania przychodu inne, niż koszty bezpośrednio związane z przychodami, zgodnie z art. 15 ust. 1 w zw. z art. 15 ust. 4d Ustawy CIT.
Wydatki poniesione na remont dachu są uznane za remont i należy je zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w dacie poniesienia na podstawie art. 15 ust. 4d. Wydatki poniesione na ocieplenie elewacji budynku s zostać uznane za ulepszenie środka trwałego, a w konsekwencji za wydatki zwiększające jego wartość początkową.
Nie przysługuje Państwu prawo do odliczenia części podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki związane z Inwestycją, obliczonej według prewspółczynnika powierzchniowego.
Czy wydatki związane z zakupem towarów i usług na potrzeby wymiany elementów infrastruktury elektroenergetycznej, które następnie zostaną nieodpłatnie przekazane X, będą stanowić koszty uzyskania przychodu dla Wnioskodawcy.
Ustalenie czy dochód przeznaczony na wydatki niezwiązane z działalnością statutową (odpisy amortyzacyjne z tytułu zużycia środków trwałych – lokali mieszkalnych wykorzystanych do prowadzonej działalności gospodarczej) będzie opodatkowany podatkiem dochodowym od osób prawnych. Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów: - odpisów amortyzacyjnych z tytułu zużycia zmodernizowanych środków trwałych
Zaliczenie wydatków poniesionych na remont i modernizację do wartości początkowej środka trwałego.
1. Czy w ramach jednej umowy na wykonanie prac inwestycyjnych Spółka postępuje prawidłowo dzieląc wydatki będące kwalifikowane jako modernizacyjne - ulepszeniowe oraz na te będące pracami remontowymi w oparciu o opinię eksperta? 2. Czy dla celów podatkowych Wnioskodawca ma prawo ująć koszty zrealizowanych prac remontowych budynku jednorazowo, w dacie ich poniesienia, mimo rozliczania tych samych kosztów
w zakresie możliwości zaliczenia wskazanych we wniosku wydatków remontowych i modernizacyjnych oraz wydatków na nabycie odrębnych środków trwałych do kosztów podatkowych.
Ustalenie, czy opisane prace stanowią zadania zarówno o charakterze modernizacyjnym, jak i remontowym, a wydatki na opisane prace o charakterze remontowym stanowią koszt uzyskania przychodu jednorazowo, tj. w dacie ich poniesienia
Odliczenie podatku VAT prewspółczynnikiem z faktur zakupu dotyczących realizacji programu.
Prawo do odliczenia podatku VAT od wydatków inwestycyjnych oraz wydatków bieżących związanych z infrastrukturą wodociągową przy zastosowaniu prewspółczynnika określonego w oparciu o metodę ilościową (mierzoną w metrach sześciennych).
Ustalenie możliwości zaliczenia wydatków poniesionych na remont do kosztów uzyskania przychodów
czy wskazane we wniosku wydatki dotyczące budynków stanowiących środki trwałe Wnioskodawcy należy dla potrzeb ich zaliczenia do kosztów podatkowych podzielić na wydatki modernizacyjne (ulepszeniowe) oraz remontowe, -czy przyznane dofinansowanie stanowi przychód podatkowy, -czy wydatki w części sfinansowanej z przyznanego dofinansowania stanowią podatkowe koszty uzyskania przychodu, -czy i w jaki sposób
W jaki sposób wydatki na remont ramp załadowczych można zaliczyć do kosztów podatkowych? - W jaki sposób wydatki na remont wejścia do zajazdu wraz z tarasem można zaliczyć do kosztów podatkowych?
czy możliwe jest wyodrębnienie w ramach jednej inwestycji wydatków na remont i modernizację oraz czy opisana w stanie faktycznym przeprowadzona część prac inwestycyjnych może stanowić ulepszenie w myśl art. 16g ust. 13 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz opisane w myśl art. 16g ust. 13 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i tym samym, czy opisane w stanie faktycznym wydatki poniesione
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wydatki inwestycyjne ponoszone w związku z realizacją projektu.
Możliwość zaliczenia do wydatków kwalifikujących się do objęcia pomocą w rozumieniu § 6 ust. 1 pkt 3 Rozporządzenia SSE wydatków modernizacyjnych dotyczących istniejących środków trwałych nie uwzględnionych w biznes planie do wydanego Zezwolenia, w przypadku gdy wartość tych nakładów (w odniesieniu do poszczególnych środków trwałych) przekracza jak i nie przekracza w danym roku podatkowym kwotę 10.000
Zwolnienie od podatku czynności wycofania budynków oraz lokali użytkowych i mieszkalnych do majątku osobistego wspólników Spółki oraz konieczności dokonania korekty podatku naliczonego w stosunku do wydatków poniesionych na ich zakup i modernizację.