Podstawa opodatkowania wynagrodzenia otrzymanego z tytułu świadczenia usług transportu pasażerskiego oraz obowiązek ewidencjonowana ww. sprzedaży za pomocą kasy rejestrującej.
Brak stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce oraz wystawiania i odbierania faktur ustrukturyzowanych w Krajowym Systemie e-Faktur.
opodatkowanie usług badawczych świadczonych przez Wnioskodawcę w ramach umowy Konsorcjum, finansowanych z dotacji
Określenie miejsca opodatkowania realizowanego świadczenia, określenie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej oraz skorygowanie faktur dokumentujących otrzymaną zaliczkę.
określenie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej (pytanie oznaczone we wniosku nr 1), - uznanie dokonywanych transakcji za wewnątrzzakładowe przemieszczenie własnych towarów oraz dostawy krajowe (pytanie oznaczone we wniosku nr 2), - złożenie deklaracji oraz sposobu opodatkowania dostaw krajowych (pytanie oznaczone we wniosku nr 3), - prawo do odliczenia podatku naliczonego przy dostawie
W zakresie ustalenia czy Wnioskodawca posiada w Polsce stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej, prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu zakupu usług, dla których miejsce świadczenia jest ustalane na podstawie art. 28b ustawy oraz ustalenia czy Wnioskodawca będzie podatnikiem na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy oraz art. 17 ust. 1 pkt 5 ustawy.
W zakresie ustalenia czy Wnioskodawca posiada w Polsce stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej oraz prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu zakupu usług, dla których miejsce świadczenia jest ustalane na podstawie art. 28b ustawy.
Czy w przedstawionych okolicznościach fakt, że część czynności związanych ze świadczeniem na rzecz Spółki usług przez Zleceniobiorcę będzie faktycznie wykonywana w Polsce przez podwykonawcę, polską spółkę zależną z grupy Dostawcy, poprzez dedykowanych na potrzeby Umowy pracowników tej spółki, zaś na bieżąco przebieg realizacji Umowy nadzorować na miejscu będzie oddelegowany do Polski pracownik Zleceniobiorcy
Czy w ramach projektu, który wejdzie w życie z dniem 1 maja 2014 r., Zainteresowany będzie mógł prowadzić sprzedaż na kasach nieufiskalnionych, których właścicielem będzie inny podmiot, biorąc pod uwagę, że Zakład będzie figurował na wydruku z kasy, a dochody ze sprzedaży biletów będą również dochodami Zakładu?
1. Czy Spółka ma obowiązek rozpoznania podatku należnego z tytułu sprzedaży Produktów dokonanej przez niego w imieniu i na rzecz zleceniodawcy?2. Czy Wnioskodawca ma obowiązek uwzględniania sprzedaży Produktów dokonanej przez niego w imieniu i na rzecz zleceniodawcy, we własnych rejestrach sprzedaży oraz we własnej deklaracji VAT?
Podatek od towarów i usług w zakresie rozpoznania podatku należnego z tytułu dokonywanej sprzedaży i jej zarejestrowania oraz wykazania w deklaracji VAT.
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku rejestrowania sprzedaży produktów dokonywanej przez Wnioskodawczynię w imieniu i na rzecz A, przy zastosowaniu należących do niej kas rejestrujących, umieszczania danych Wnioskodawczyni jako sprzedawcy na paragonach fiskalnych, obowiązku przechowywania przez Zainteresowaną kopii dokumentów kasowych, obowiązku przechowywania paragonów fiskalnych wystawionych
1. Czy Spółka ma obowiązek rejestrowania sprzedaży Produktów, dokonywanej przez nią w imieniu i na rzecz A, przy zastosowaniu należącej do niej kasy rejestrującej? 2. Czyje dane powinny być podane na paragonie jako dane podatnika A czy Spółki? 3. Czy na Spółce ciąży obowiązek przechowywania kopii dokumentów kasowych, o którym mowa w art.111 ust. 3a pkt 6 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od
1. Czy Wnioskodawca ma obowiązek rejestrowania sprzedaży Produktów, dokonywanej przez niego w imieniu i na rzecz zleceniodawcy, przy zastosowaniu należących do niego kas rejestrujących?2. Czyje dane powinny być podane na paragonie jako dane podatnika zleceniodawcy, czy Zainteresowanego?3. Czy na Spółce ciąży obowiązek przechowywania kopii dokumentów kasowych?4. Kto ma obowiązek przechowywania paragonów
1. Czy Spółka ma obowiązek rozpoznania podatku należnego z tytułu sprzedaży Produktów dokonanej przez nią w imieniu i na rzecz A? 2. Czy Spółka ma obowiązek uwzględniania sprzedaży Produktów dokonanej przez nią w imieniu i na rzecz A, we własnych rejestrach sprzedaży oraz we własnej deklaracji VAT?
1. Czy Spółka ma obowiązek rozpoznania podatku należnego z tytułu sprzedaży Produktów dokonanej przez niego w imieniu i na rzecz zleceniodawcy? 2. Czy Wnioskodawca ma obowiązek uwzględniania sprzedaży Produktów dokonanej przez niego w imieniu i na rzecz zleceniodawcy, we własnych rejestrach sprzedaży oraz we własnej deklaracji VAT?
Podatek od towarów i usług w zakresie sposobu ewidencjonowania i udokumentowania sprzedaży imiennych ulgowych biletów miesięcznych oraz prowadzenia ewidencji.
Podatek od towarów i usług w zakresie rozpoznania podatku należnego z tytułu dokonywanej sprzedaży i jej zarejestrowania oraz wykazania w deklaracji VAT.
1. Czy Wnioskodawczyni ma obowiązek rejestrowania sprzedaży Produktów, dokonywanej przez nią w imieniu i na rzecz P, przy zastosowaniu należących do niej kas rejestrujących? 2. Czyje dane powinny być podane na paragonie jako dane podatnika P, czy Wnioskodawczyni? 3. Czy na Wnioskodawczyni ciąży obowiązek przechowywania kopii dokumentów kasowych, o którym mowa w art. 111 ust. 3a pkt 6 ustawy z dnia
1. Czy Wnioskodawca ma obowiązek rejestrowania sprzedaży Produktów, dokonywanej przez niego w imieniu i na rzecz P, przy zastosowaniu należących do niego kas rejestrujących? 2. Czyje dane powinny być podane na paragonie jako dane podatnika P, czy Wnioskodawcy (tak jak ma on to w tej chwili wpisane w kasie)? 3. Czy na Wnioskodawcy ciąży obowiązek przechowywania kopii dokumentów kasowych, o którym mowa
1. Czy Wnioskodawczyni ma obowiązek rozpoznania podatku należnego z tytułu sprzedaży Produktów dokonanej przez nią w imieniu i na rzecz P? 2. Czy Wnioskodawczyni ma obowiązek uwzględniania sprzedaży Produktów dokonanej przez nią w imieniu i na rzecz P, we własnych rejestrach sprzedaży oraz we własnej deklaracji VAT?
1. Czy Wnioskodawca ma obowiązek rozpoznania podatku należnego z tytułu sprzedaży Produktów dokonanej przez niego w imieniu i na rzecz P? 2. Czy Wnioskodawca ma obowiązek uwzględniania sprzedaży Produktów dokonanej przez niego w imieniu i na rzecz P, we własnych rejestrach sprzedaży oraz we własnej deklaracji VAT?
1. Czy Wnioskodawca ma obowiązek rejestrowania sprzedaży Produktów, dokonywanej przez niego w imieniu i na rzecz zleceniodawcy, przy zastosowaniu należących do niego kas rejestrujących? 2. Czyje dane powinny być podane na paragonie jako dane podatnika zleceniodawcy, czy Zainteresowanego? 3. Czy na Spółce ciąży obowiązek przechowywania kopii dokumentów kasowych? 4. Kto ma obowiązek przechowywania paragonów