Odliczenia, o którym mowa w art. 18d ust. 1 ustawy o CIT, w przypadku uzyskiwania wynagrodzenia z tytułu świadczenia usług B+R, kalkulowanego na podstawie metody marży transakcyjnej netto.
Ocena, czy na podstawie art. 12 ust. 4 pkt 6a ustawy o CIT podatnik może nie zaliczać do przychodów podatkowych wartości wynagrodzenia w części skalkulowanej jako stanowiącej zwrot wydatków, które nie zostały zaliczone do kosztów uzyskania przychodów.
W zakresie ustalenia, czy czynności polegające na tworzeniu oprogramowania i ulepszeń spełniają definicję działalności badawczo-rozwojowej oraz czy uprawniają do odliczenia kosztów kwalifikowanych, w tym w sytuacji, gdy wynagrodzenie Wnioskodawcy obejmuje także wynagrodzenie za wykonywanie prac B+R ustalane w oparciu o metodę odkosztową (koszt powiększony o narzut).
Uprawnienie do odliczenia na podstawie art. 18d ustawy o CIT Kosztów B+R od podstawy opodatkowania ustalonej w związku z działalnością Oddziału w Polsce, w sytuacji, gdy Działalność B+R jest prowadzona w ramach usług świadczonych przez Oddział na rzecz centrali (WNIOSKODAWCY), a wynagrodzenie jest kalkulowane na zasadzie koszt plus marża.
brak rozpoznania przez Państwa importu usług w związku z rozliczeniem podziału marży
Możliwość skorzystania ze szczególnej procedury określonej w art. 120 ust. 4 ustawy przy dokonywaniu sprzedaży konia.
w zakresie ustalenia, czy sposób rozliczenia prac badawczo-rozwojowych przy zastosowaniu metody rozsądnej marży (tzw. metody „koszt plus”) uprawnia do zastosowania ulgi opisanej w art. 18d ustawy o CIT
Ustalenie kwoty nabycia do wyliczenia podstawy opodatkowania dla czynności dostawy samochodu w systemie VAT marża.
Uznania Korekt dochodowości za zdarzenie niepodlegające opodatkowaniu i udokumentowanie Korekty dochodowości notą księgową.
Uznania Korekt dochodowości za zdarzenie niepodlegające opodatkowaniu i udokumentowanie Korekty dochodowości notą księgową.
Opodatkowanie wzajemnych świadczeń i rozliczeń pomiędzy uczestnikami Konsorcjum oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur VAT wystawianych na rzecz Lidera przez Partnera Konsorcjum.
Czy działania opisane we wniosku, dotyczące tworzenia nowych lub rozwój istniejących już produktów stanowią działalność badawczo-rozwojową, o której mowa w art. 4a pkt 26 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (pytanie Nr 1,Czy Spółka jest uprawniona do dokonania odliczenia w ramach tzw. ulgi badawczo-rozwojowej w przypadku uzyskiwania wynagrodzenia kalkulowanego na zasadzie koszt plus (pytanie
Możliwość zastosowania przy sprzedaży samochodu osobowego procedury VAT marża.
W zakresie ustalenia, czy Spółka jest uprawniona do dokonania odliczenia, o którym mowa w art. 18d ustawy o CIT, w przypadku uzyskiwania wynagrodzenia z tytułu świadczenia Usług B+R, kalkulowanego na podstawie tzw. metody koszt plus marża.
W zakresie ustalenia czy Spółka będzie uprawniona do zastosowania ulgi na działalność badawczo-rozwojową opisaną w art. 18d w przypadku sprzedaży wyników prac badawczo-rozwojowych na zasadzie koszt plus marża do Kupującego, będącego przedmiotem powiązanym wobec Spółki.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie przychodu, podstawy do wyliczenia podatku oraz w zakresie podstawy zapisów w podatkowej księdze przychodów i rozchodów.
W zakresie ustalenia, czy projekty realizowane przez Wnioskodawcę w ramach Zespołu 1, w roku 2018, zgodnie z przedstawionym opisem stanu faktycznego jak i analogiczne projekty realizowane w przyszłości stanowią działalność badawczo - rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 Ustawy CIT, co w konsekwencji uprawnia Wnioskodawcę do odliczenia od podstawy opodatkowania, wydatków kwalifikowanych ponoszonych
W zakresie wprowadzania usprawnień i optymalizacji do rozwijanego na przestrzeni lat sterownika kart graficznych oraz narzędzi wspomagających ten proces, wraz z opracowywaniem rozwiązań umożliwiających usunięcie problemu wynikającego ze złej implementacji danego rozwiązania po stronie klienta zlecającego zgodnie z przedstawionym opisem stanu faktycznego jak i analogiczne projekty realizowane w przyszłości
W zakresie ustalenia, czy projekty realizowane przez Wnioskodawcę w ramach Zespołu 3, w roku 2018, zgodnie z przedstawionym opisem stanu faktycznego jak i analogiczne projekty realizowane w przyszłości stanowią działalność badawczo - rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 Ustawy CIT, co w konsekwencji uprawnia Wnioskodawcę do odliczenia od podstawy opodatkowania, wydatków kwalifikowanych ponoszonych
W zakresie ustalenia, czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym, zarówno na gruncie przepisów obowiązujących do 31 grudnia 2017 r., jak i przepisów obowiązujących od 1 stycznia 2018 r. Spółka jest uprawniona do dokonania odliczenia, o którym mowa w art. 18d ustawy o CIT, w przypadku uzyskiwania wynagrodzenia z tytułu świadczenia Usług B+R, kalkulowanego na podstawie tzw. metody
Możliwość opodatkowania sprzedaży używanych towarów zakupionych od osób fizycznych niebędących podatnikami podatku od towarów i usług, w ramach procedury VAT marża.
moment powstania obowiązku podatkowego od świadczonych usług turystyki w związku z otrzymaniem zaliczki oraz dokonania korekty podatku VAT