Czy przekazanie w przyszłości przez Spółkę na rzecz Informatorów kwoty 6,4 mln USD, do której to czynności Spółka jest zobligowana na podstawie zatwierdzonej przez Sąd umowy-ugody, będzie stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodu?
Spółka uzyska prawo zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów Wierzytelności nieściągalnej z chwilą wyrejestrowania Kupującego z właściwego miejscowo rejestru firm (Companies House dla Anglii oraz Walii) po zakończeniu postępowania likwidacyjnego, przeprowadzonego w trybie CVL, nie wcześniej jednak niż z chwilą należytego udokumentowania faktu zakończenia postępowania CVL oraz odpisania tych Wierzytelności
Czy Wnioskodawca powinien wynagrodzenie otrzymywane z tytułu czynności kuratora oraz likwidatora traktować jako obrót i wykazywać w ewidencji VAT?
Czy w przypadku ustanowienia przez sąd likwidatora spółki z o.o. w osobie Wnioskodawcy, od przyznanego wynagrodzenia koszty uzyskania przychodów określa się na podstawie art. 22 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych tj. analogicznie jak w przypadku stosunku pracy czy też na podstawie art. 22 ust. 9 pkt 4 ww. ustawy tj. w wysokości 20%?
Czy wynagrodzenie likwidatora Spółki oraz należne od tego wynagrodzenia składki na ubezpieczenie społeczne płacone przez pracodawcę stanowią koszty uzyskania przychodów Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w likwidacji?
Czy wynagrodzenie wypłacane likwidatorowi, w związku z wykonywaną przez niego funkcją stanowi koszt uzyskania przychodu w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych dla Spółki w likwidacji?
Spółka w likwidacji wnosi o potwierdzenie, że koszty związane z przejazdami likwidatora dokumentowane poleceniami wyjazdu służbowego (np. 500 km x 0,8358) stanowią koszty uzyskania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych i nie podlegają potrąceniu podatku dochodowego od osób fizycznych