leczenie
Interpretacja
27.06.2022 Podatki

Wydatek związany ze sfinansowaniem leczenia protetycznego uzupełniającego genetyczny brak zawiązków zębów stałych, nie ma związku z prowadzoną działalnością gospodarczą i nie jest wydatkiem ponoszonym w celu powstania lub zwiększenia przychodu oraz zabezpieczenia lub zachowania źródła przychodu jakim jest pozarolnicza działalność gospodarcza. Nie może zatem zostać uznany za koszt uzyskania przychodów

Interpretacja
18.08.2021 Podatki

Wnioskodawca, jako podmiot leczniczy zatrudniający lekarzy na podstawie umów o pracę oraz umów cywilnoprawnych w ramach świadczonych przez nich na rzecz pacjentów Wnioskodawcy usług, nie ma zastosowania zapis art. 145b ust. 1 pkt 3 lit. d) ustawy. Zatem Wnioskodawca nie jest/nie będzie zobowiązany do wymiany aktualnie używanych kas rejestrujących na kasy fiskalne on-line.

Interpretacja
20.07.2021 Podatki

Wnioskodawczyni, która wykonuje jako lekarz jednoosobową działalność gospodarczą, i która nie prowadzi praktyki zawodowej, lecz udziela świadczeń pacjentom jako podmiot leczniczy osobiście jak i zatrudniając, dla celu udzielania tych świadczeń, innych lekarzy na podstawie umów o pracę oraz umów cywilnoprawnych, nie ma zastosowania zapis art. 145b ust. 1 pkt 3 lit. d) ustawy. Zatem Wnioskodawczyni nie

Interpretacja
13.02.2020 Podatki

Odliczenie w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków poniesionych przez rodzica na zakup komputera, tabletu oraz zegarka jako wydatków związanych z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych niepełnosprawnego syna Wnioskodawczyni, mieszczące się w dyspozycji art. 26 ust. 7a pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych od dochodu w zeznaniu podatkowym o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej

Interpretacja
06.12.2019 Podatki

w zakresie ulgi rehabilitacyjnej w odniesieniu do wydatków poniesionych na usługę psychoterapii

Interpretacja
08.05.2017 Podatki

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania świadczeń otrzymanych na mocy wyroku sądowego.

Interpretacja
25.01.2016 Podatki

Czy wypłacone na podstawie prawomocnego wyroku kwoty zadośćuczynienia, odszkodowania, odsetek z nimi związanych oraz zwrotu kosztów sądowych na rzecz powoda (pacjenta) oraz kosztów sądowych na rzecz Skarbu Państwa (sądu) można traktować jako koszty uzyskania przychodu w momencie ich poniesienia w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)

Interpretacja
23.07.2015 Podatki

Czy wydatki na przejazdy na leczenie szpitalne oraz na zakup: telefonu komórkowego, laptopa, komputera oraz opłaty na funkcjonowanie tych urządzeń podlegają odliczeniu w ramach tzw. ulgi rehabilitacyjnej?

Interpretacja
29.07.2011 Podatki

1) Czy w przypadku zwrotu kosztów opieki paliatywno-hospicyjnej oraz częściowego zwrotu kosztów leczenia w sanatoriach, uzdrowiskach oraz zakładach rehabilitacyjnych - ma zastosowanie przepis art. 21 ust. 1 pkt 38 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w stosunku do emerytów i rencistów wojskowych, zaś w stosunku do członków rodzin po zmarłych żołnierzach, emerytach i rencistach, pobierających

Interpretacja
22.03.2011 Podatki

Czy zwrot kosztów leczenia byłemu pracownikowi może być zaliczony do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 1 updop?

Interpretacja
27.01.2011 Podatki

Czy zwrot kosztów leczenia oraz wypłaty tzw. rent wyrównawczych oraz zadośćuczynienia, będące następstwem wypadków przy pracy, stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów o charakterze pośrednim?

Interpretacja
24.08.2010 Podatki

Dokonana na podstawie zawartej ugody pozasądowej wypłata na rzecz pracownika z tytułu wypadku przy pracy nie podlega zwolnieniu od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Powyższe skutkuje tym, że Spółka jako płatnik zobowiązana jest pobrać i odprowadzić do urzędu skarbowego należny podatek dochodowy.

Interpretacja
12.02.2010 Podatki

Czy zwrot kosztów leczenia oraz wypłaty tzw. rent wyrównawczych oraz zadośćuczynienia, będące następstwem wypadków przy pracy, stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów o charakterze pośrednim?

Interpretacja
22.10.2009 Podatki

Czy składka roczna na ubezpieczenie kierowców wykonujących zagraniczne podróże służbowe ustalana od jednej osoby stanowi przychód każdego pracownika - kierowcy z tytułu stosunku pracy określony w art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a tym samym czy podlega ona opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych i zakład pracy jako płatnik powinien od tych składek pobierać

Interpretacja
06.04.2007 Podatki

Czy wydatki stanowiące koszt przejazdu na leczenie uzdrowiskowe i koszt leczenia uzdrowiskowego, poniesione przez osobę niepełnosprawną można odliczyć od dochodu w ramach wydatków poniesionych na rehabilitację ?